Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mozna zalozyc sonde lambda z opla do vw?(???????)

21 Gru 2004 00:33 2798 12
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam vw passata rok90 1,6 benzyna + gaz ,wtrysk jednopuktowy.
    Ostatnio dowiedzialem sie ze padla mi sonda lambda.
    MOja jest z jednym kabelkiem i koszt takiej boscha to 200zl.
    Gazownik powiedzial ze musze zalozyc wlansie taka poniewaz inne ''uniewrsalne padna po miesiacu poniewaz nie mam komputera boscha w instalacji''
    Znalazlem inna od opla 1,6benzyna rowniez z jednym kablem boscha uzywana ale podobno sprawna i niewiem czy bedzie pasowac.
    dziekuje za odpowiedz .
    Pozdrawiam slawek
    (???????) - ozdobnik?[h]
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Mam podobny dylemat, ale nikt mnie o zdanie nie pytał. Po prostu w warsztacie zrobili taką kombinację. Mam VV Golfa II 88 Monojetronic a sonda jest od opla (nie wiem jakiego). Jeżdżę po tej operacji 10 m-cy .
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od samochodów
    Niestety nie można bo średnica sondy części pomiarowej w Oplu wynosi
    12mm w VW 10mm poprostu się nie zmieści,przy próbie wkręcenia można
    ją zniszczyć.
  • Poziom 19  
    Do VW zakładam od lat tylko sondy (jednoprzewodowe) Oploskie pasują i pracują idealnie,a są o połowe tańsze od Boscha.
  • Poziom 10  
    Napisz do jakiego vw zakladasz te sonde i z jakiego opla, bo ja chce zalozyc rowniez boscha z opla kadeta 1,6 rowniez na pojedynczym wtysku i z jednym kablem...ale teraz jestem troche zdezorientowany bo kto napisal ze niepasuje !!!
    dzieki
  • Poziom 19  
    Sondy jedno -przewodowe pracują w zakresie 0 - 1 Volta .
    Wszystkie są zamienne czy to będzie Opel , Polonez , VW na wtrysku czy gażniku elektronicznym.
  • Poziom 10  
    Postaram sie zalozyc ta od opla zobaczymy czy bedzie dzialac...
  • Poziom 12  
    Korzystając z tematu chciałbym sie zaytać jakom sonde (odpowiednik) moge założć do poloneza (Bosch) 4 przewody bo moje już się chyba kończy auto ma ok. 180000 km a jak ją mierzyłem to mi nawet wartości ujemne wychodziły chuba że to tak ma być ale silnik nie pracuje za dobrze troche nim trzęsie.
    Za każdą pomoc z góry dziękuje pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Do Poloneza 4- przewodowa oryginalnie idzie Boscha i właściwie zamienników niema co szukać. Na Giełdach samochodowych można ją kupić w granicach 150 zł.(oczywiście nową).Używanych sond nie polecam.
    Przy ocenie sondy nie można się sugerować że stoi na jakiejś wartości (napięcia),bo jezeli sterownik będzie z jakiegoś powodu regulował np. nadmierną dawkę paliwa to sonda powinna odczytać jako sygnał 0,9V, i sygnał nie będzie się zmnieniał dopóki sterownik nie zmniejszy czasu wtrysku.
    Do oceny pracy sondy przydał by się jeszcze odczyt z analizatora spalin.
  • Poziom 12  
    150 to rozsądna cena (jeżeli faktycznie Boscha) w sklepie podobno 250. Czy można coś więcej na temat mierzenia i napięć występujących ??
    Używane to sie wie
    Dzięki
  • Poziom 19  
    Co do cen w sklepach , a prywatnych hurtowników (legalnych oczywiscie)to obserwuje przebicie często ponad 100 procent.
    Hurtownie molochy stosują znów takie chwyty że ten sam towar kupisz taniej w sklepie przez ich zaopatrywanym (a niby możesz kupić u nich w detalu w cenie hurtowej)
    Nieżle oj niżle im sie żyje kosztem szaraczka.
  • Poziom 13  
    Witam sonda od Opla dziala na 100% sam mam taka w swoim golfie i nie ma zadnych problemow trzeba tylko wtyczke przerobic :)