Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDE-126BT czy Kenwood KDC-BT61U ? - ciepłe brzmienie :)

oskarosi 22 Sty 2012 22:00 4380 3
  • #1 22 Sty 2012 22:00
    oskarosi
    Poziom 9  

Witam!
    Zdecydowałem się założyć nowy temat gdyż trapi mnie wielka rozterka :)

Na poczatek mój sprzęt odsłuchowy to:
    VW Passat B5 FL z zamontowanymi głosnikami HELIX BLUE 62C (4 szt.)
    + wzmak SONY 6020 - 2 kanałowy - przody są pod wzmakiem

Zakupiłem pare dni temu radio Alpine 126 BT, wcześniej sprzedając Clariona FZ709E (mało znany w PL), po założeniu nowego radia moje odczucia są następujące na korzyść Alpine - zwiększyło się wyróżnienie instrumentów w piosenkach, dynamika, niestety jednocześnie bass stał się bardziej pustawy - ciężko o niego w wielu piosenkach których słucham (dance), lub stał się wręcz natarczywy - wraz z mocno wyostrzoną górą i zepchniętą w oddal średnicą nie wyszedłem zbyt dobrze na zmianie radia... Clarion grał ciepło, głębszym bassem, który był wystarczający na moje potrzeby bez subwoofera no jednocześnie z troche mniejszą dynamiką. Niestety radio musiałem zmienić z uwagi na to że mój telefon przestał współpracować przez bluetooth z clarionkiem.

Teraz tak... radia jeszcze nie zamontowałem na stałe więc jest praktycznie nowe... jeżdże już na nim tydzień i jestem chyba niezadowolony - z mega niby wypaśnego radia Alpine zachwalanego wszem i wobec że jest takie super... :)
    może to mało profesjonalne podejście do dźwięku ale zwykłem często słuchać muzyki z pendrive'a i USB... i teraz TRWOGA - ładowanie się niektórych piosenek przekracza 7 sekund zanim zostaje ona odtworzona !!! w radiu za prawie 1000 zł ?! - pamięć pendrive 16GB kingston - unit error - odrzucona :( tylko 4GB mi działa... ;/

Teraz proszę o opinie Was - czy pod moje kryteria - gdzie szukam bardziej ciepłego bassu przyjaznego dla ucha i niewyostrzonej sztucznie góry mogę zastanowić się nad zakupem radia Kenwood ? (lub inne ?)

- warunek - radio musi być kompatybilne z bluetooth bez adapterów i chodzić z iPhone 4 soft 5.0 bo clarion odmówił posłuszeństwa w FZ709E :( - wiedzy na ten temat oczywiście nie wymagam w tym temacie :) heheh bo jest to dość konfiguracja specyficzna...

Wiem że Helixy to nie jest cud audiofilizmu i tweetery w tych głośnikach tak czy siak wydają dość metaliczne dźwięki ... nie mniej na Alpine stało się to już tak ostre że mam dość :( a wydając kasę rzędu prawie 1000 zl na radio efekt miał być odwrotny... zyskałem bluetooth - straciłem brzmienie i walcze z upierdliwym USB

• #2 23 Sty 2012 23:55
    Adas220
    Poziom 12  

Witam.kolego zmień tego Alpine CDE na serie CDA jesłi masz okazje

• #3 29 Sty 2012 22:31
    slawek213
    Poziom 10  

Witam,
    Jako posiadacz Kenwooda CDA BT61U mogę porównać jedynie starego Pioneera DEH-3730 i stwierdzić że niema jakiejś wielkiej różnicy między nimi. Wydaje mi się że nowszy potrafi subiektywnie głośniej zagrać. W przodzie gra CANTON 16cm bez zwrotnicy i oryginalny 19mm wysoko tonowy (22zł na Allegro). Tył to seryjne 13cm głośniki. Wiele można uzyskać poprzez ustawienia audio w radiu.
    Co do ostrości wysokich tonów to wydaje mi się że obecne końcówki mocy są bardziej stabilne i pokazują bardziej słabości głośników wysoko tonowych.
    Może można trochę poeksperymentować equalizerem (przyciszyć od 4kHz, który w Alpine jest bardzo ciekawy.
    Z zakupu jestem zadowolony a przede wszystkim z tego Parrota i możliwościami ustawień audio. Radio warte grosza.

• #4 15 Lut 2012 11:00
    pawel_luk1
    Poziom 10  

oskarosi napisał:
    Witam!

Teraz proszę o opinie Was - czy pod moje kryteria - gdzie szukam bardziej ciepłego bassu przyjaznego dla ucha i niewyostrzonej sztucznie góry mogę zastanowić się nad zakupem radia Kenwood ? (lub inne ?)

- warunek - radio musi być kompatybilne z bluetooth bez adapterów i chodzić z iPhone 4 soft 5.0 bo clarion odmówił posłuszeństwa w FZ709E :( - wiedzy na ten temat oczywiście nie wymagam w tym temacie :) heheh bo jest to dość konfiguracja specyficzna...

USB

Twoje wymagania spełni na pewno JVC KD-R821BT lub KD-R921BT.
    Dla mnie te modele grają lepiej niż Kenwood KDC-BT61U. Bas mają twardszy, ale mają lepszą dynamikę i detal niż Kenio.
    JVC grają trochę chłodniej niż Kenio, ale na pewno nie będziesz miał problemów z blootoothem, USB i iPhonem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME