Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak działa elektrozawór Festo sterowany elektromagnetycznie i ciśnieniem??

22 Jan 2012 22:36 5292 3
 • Level 8  
  witam, jak działa elektrozawór z obrazka


  On jest NC, po podaniu napięcia na cewkę następuje otwarcie, zamknięcie zaworu możliwe jest tylko po podaniu ciśnienia sterującego??
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Automation specialist
  Po podaniu napięcia na cewkę jest otwierany mały przepływ; przez ten przepływ przy obecności ciśnienia roboczego na przyłączu nr 1 jest przesuwany tłoczek/rozdzielacz (i sprężana sprężynka) - następuje załączenie głównego przepływu na drodze 1-2. Po zaniku napięcia na cewce - jest zamykany przepływ sterujący i sprężynka cofa tłoczek/rozdzielacz.
  Baz ciśnienia roboczego na przyłączu nr 1 sprężynka sama ustawia zawór w pozycji NC (przepływ 2-3) - niezależnie od tego czy jest cewka zaworu zasilona czy też nie.
 • Level 8  
  witam, do tego elektrozaworu dochodzi dodatkowy przewód z ciśnieniem zwany przewodem sterującym. Co to ciśnienie robi?Mam rozumieć ze po podaniu napięcia na cewkę otwierany jest mały przepływ i to ciśnienie sterujące przesuwa tłoczek rozdzielacza i dochodzi do otwarcia 1-2??
 • Level 12  
  Po podaniu napięcia na cewke zawór sie otwiera gdy napięcie zaniknie to zawór sie zamyka a ten zaworek przy sterowaniu to zawór wspomagający czyli gdy podasz ciśnienie to podtrzyma elektrozawór w pozycji otwartej gdy naprzykład do cewki bedzie brak dostawy energi Ale rownież samym ciśnieniem moze być sterowany gdy ten zawór znajduje sie w strefie zagrożenia wybuchem czyli Obojetnie czy przez napięcie czy ciśnienie to zawór otworzy sie i zamknie tak jak koledzy wczesniej mówili