Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Range rover p38 4,6 - wypadanie zaplonu

22 Jan 2012 23:14 6919 27
  • Level 9  
    Witam
    Mam problem z zapłonem w range rover p38 4.6hse plus gaz. chodzi nie równo zarówno na gazie jak i na benzynie. strzela w rurę.
    iskra na 7,5,3,1 cylindrze nie trafia w cykl spalania, ale istka jest na pewno. swieca jest czarna. po drugiej stronie na 8,6,4,2 wszystkie jest dobrze. wymienione zostały kable swiece. jak jest podłaczony do komputera wyskakuje ze jest problem z wyrzucaniem zapłony. ktoś powiedział ze może być to czujnik położenia wału ale nie sądze bo to tylko jest jeden. a zapłon wyrzuca całą lewa stronę. cewka też nie ponieważ są dwie ale kable idą na przemian z jednej i drugiej po dwa.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Texa PolandTexa Poland
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Poluzuj wydech, może zapchany na tej stronie.
  • Level 9  
    Tłumiki są sprane ponieważ były odłączone i to samo było. katalizatory zostały wymienione na nowe.
    wszystko zaczęło się dziać po jeździe po kałużach. Jak jest -10 wszystko jest dobrze ale jak 0 to niestety znowu wypadanie zapłanu.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 35  
    kiniu867 wrote:
    iskra na 7,5,3,1 cylindrze nie trafia w cykl spalania

Mierzyłeś strobo lampą, ile się spóźnia?
  • Level 9  
    nie sprawdzałem. ale to mogło samo się przestawić jeśli to sterowany komputerem. błąd na koputerze jest wypadanie zapłonu
  • Level 9  
    Swiece sa czarne na 7.5.3.1 cylindrze chodzi nie równo. trzela w rurę jak mu się przyciśnie. wiadomo nie ma mocy bo tylko poł silnika chodzi prawidłowo
  • Level 35  
    Więc kompresja, do pomiaru, potem rozrząd.
    No i na początek strobolampą pomiar.
    Na wszystkich przewodach ale to mało miarodajne będzie bo obie strony są zasilane z cewek podwójnych.
    Czym podłączasz samochód do diagnozy?
  • Level 9  
    silnik miał remont robiony. do tego wymienione kable i swiece.
    Ale wszystko zaczeło się od tego ze wjechałem w kałuże i zaczeło przerywać i chodzic nie równo.
    komputem nie powiem bo jeżdzę i mi go podpina drukuje błędy
  • Level 35  
    Więc kompresje pomierz na wszystkich cylindrach.
  • Level 9  
    Witam niestety, ale pomiar wyszedł dobrze.
    nie jest to spowodowane jakimś czujnikiem lub brakiem masy. wiem że przekaźniki od cewek były gorące
  • Level 9  
    odkopie
    i jak wymysliles cos z tym zaplonem ?
    bo mam identyczny problem
  • Level 29  
    Wiesz co czytam i znowu jestem w szoku, po objawach wymien cewki i po problemie, i nie pytaj dlaczego
  • Level 9  
    to nie cewki
    tylko sondy lambda.
    Pozdrawiam
  • Level 9  
    hmm
    lambdy wykluczylem,
    dawno temu jak padla mi jedna, to mialem inne objawy
    obroty falowaly, ale nie gasł
    fakt ze tego nie sprawdzałem
    dzieki za odpowiedz i podpowiedz
  • Level 9  
    sprawdź połączenia w kostkach. bo ja miałem brudne zabłocone i przez to. ale wykryto to dopiero w serwisie
  • Level 11  
    zmienilem auto na mlodsze silnik 4 l Thor problem na gazie wkreca na 6000 ty a na benzynce tylko do 3000 i strzela na benzynie
    ,nie wim co moze byc z tym gratem
  • Level 9  
    sprawdz przeplywomierz , u mni eskonczylo sie wymiana i temat sie zakonczyl ... na razie :D
  • Level 11  
    swiece zmienilem na nowe i nadal to samo ,mozliwe ze filtr paliwa zapchany,gdy auto stalo na pochylym odpalilo na chwile na petrol i doszly obroty do 6 tysiecyale tylko przez z chwile
  • Level 29  
    Sprawdź ciśnienie paliwa , myślę że pompa paliwa padła
  • Level 11  
    jakies 5 minut temu sprawdzilem kable cewki ,disco party ,rano kupie nowe , mam nowy filtr tylko nie mam czasu na ten zbiornik paliwa ,filtr jest pod nim :-( swiece nowe Platinium NGK, myslalem ze kable z Gamesa podejda ale sa inne :-( ,jutro napisze co i jak, wiesz moze jakie ma byc cisnienie paliwa ?. dzieki
  • Level 11  
    po wymianie kabli cewki nadal to samo :-(,czekam na nowa przeplywke zobaczymy moze zadziala?.
  • Level 9  
    taniej bedzie podjechac na komputer niz wymieniac w ciemno
  • Level 11  
    komp pokazal tyle ze mnie przycielo,a dzis jeszcze srs sie zapalil
    i nie chce sie zgasic :-( jutro go podepne i opisze wszystkie bledy, mam jeszcze 2 RR z silnikami Games 4.0 4.6 i nie sa takie problemowe, mialem je sprzedac ale na to wyglada ze sprzedam naimlodszego :-(
  • Level 11  
    przeplywka zalatwila sprawe , a reszte i tam mialem wymienic ,dzieki
  • Level 10  
    po wymianie przepływomierza dobrze byłoby wykasować adaptacje.

Jeśli Thor ...to SRS najczęściej zapala źle kontaktujące złącze od poduszek w fotelach kierowcy lub pasażera. (żółte złącza pod fotelami)