Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ikona przepalonej żarówki na Fis VW Sharan 2001 1,9TDI

23 Sty 2012 12:29 4120 6
  • Poziom 7  
    Witam, mam VW Sharana 2001, 1,9TDI 115 automat w którym po włączeniu zapłonu pojawia się w górnym wyświetlaczu FIS ikona przepalonej żarówki. Żarówki wszystkie sprawdziłem- są sprawne i odpowiedniej mocy. Sprawdziłem na Stacji Diagnostycznej -podłączony pod komputer nie pokazuje błędów.
    Pomóżcie proszę gdzie mam szukać usterki???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wszystkie? Te z oświetlenia tablicy rejestracyjnej też? Stan gniazd żarówek też sprawdziłeś? Jakiś diodakowych nie masz powstawianych?
  • Poziom 7  
    Wszystko sprawdziłem i żarówki te z tablicy rejestracyjnej też sprawdziłem i są ok.Diodowych żadnych nie mam w aucie.Dziwi mnie że komputer inne błędy tj: klocki hamulcowe , brak płynu w spryskiwaczach itp.. nie reaguje na usterki oświetlenia tj: przepalona żarówka lub brak żarówki. Sprawdziłem to wyciągając żarówkę pozycyjną i stopu - jest brak info na fisie o tych usterkach.Wspomniana ikona żarówki na wyświetlaczu pojawia się tylko po włączeniu zapłonu i gaśnie po wybraniu pozycji w automacie.

Dodano po 5 [godziny] 17 [minuty]:

Posprawdzałem jeszcze raz wszystkie żarówki i nic dalej ten sam problem. Proszę niech ktoś coś poradzi!!!

Dodano po 2 [minuty]:

Wcześniej pisałem że komputer nie reaguje na usterki oświetlenia i nie dopisałem że na inne błędy reaguje tj : hamulce, płyny itd
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    witam kolego. czy ta kontrolka od tej niby przepalonej zarowki to napewno jest to??? a moze gasnie ona po nacisnieciu pedalu hamulca??? sprawdz to i daj znac. Tez mam takiego szarka i u mnie ta kontrolka pojawia sie tylko po odpaleniu i gasnie kiedy nacisniesz pedal hamulca i puscisz. pozdro
  • Poziom 7  
    Witam, ta kontrolka faktycznie gaśnie po naciśnięciu pedału hamulca i w czasie jazdy nie pojawia się. Nie wiem czy tak ma być, bo mam też Audi A6 manual i tam po właczeniu zapłonu pojawia się napis OK. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Tak ma być
  • Poziom 7  
    Dzięki za informację. Pozdrawiam