Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dyskietka ratunkowa dla laptopa Toshiba

21 Gru 2004 09:48 1326 1
  • Poziom 31  
    Witajcie Koledzy.Mam problem, walcze z laptopoem Toshiba Satellite Pro 4600.Jest podejrzenie, ze siadl bios.Komp po wcisnieciu power tylko zapala leda-oznaczonego ON, swieci sie non stop led power i ladowania akku.Napiecia na plycie sa, nic nie wywalone...chipset, procek-delikatnie cieple...Slyszalem, ze sa jakies takie dyskietki-tylko pytanie, czy jest moze jakas taka procedura, ze nawet do tak martwego kompa podlacza sie taka dyskietke, wciska jednoczescie kombinacje klawiszy taka to a taka, wciska power i laptop czyta program z dyskietki?Bardzo prosze doswiadczonych w tym temacie o pomoc.Dziekuje, pozdrawiam.Arek
  • Poziom 18  
    Witam
    Pisałem w poprzednim poscie, że w Toshibach, by wejść do aktualizacji biosu należy wcisnąć przycisk F12 i włączyć power.
    Możesa spóbować to zrobić bez dyskietki z biosem. Jeżeli po takiej operacji / F12+power/ zgłosi się system do ładowania biosu możesz ściągnąć bios z serwera Toshiby.
    Jak będzie potrzeba znajde Ci link do niego.
    Jeżeli nic nie będzie się działo, to nie ma szans na wgranie biosu lub jego zaprogramowanie na zewnętrznym programatorze też, moim zdaniem, nic nie da.
    Uszkodzenia trzeba szukać na płycie lub sprawdzić , jak pisałem, procesor