Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką lutownicedo 50 zł lub ewentualnie stacje lutowniczą.

baza0 23 Jan 2012 15:01 4028 11
    baza0
    Level 12  
    Witam. Dopiero zaczynam z elektroniką. Lutownica będzie mi zapewne sporadycznie potrzebna. Jaką polecacie ewentualnie stacje lutowniczą?
    kuba5
    Level 2  
    jak na początek polecam lutownice topex 60 W nie wiem czy jest dobra ale ja się na niej właśnie uczę. lutuje już 2 miesiące i nic się nie zepsuło. kosztowała mnie 21 zł.
    Volumne
    Level 10  
    polecam lutownicę z topexa 60W to co kolega pisał
    alberthus
    Level 16  
    A ZD 30 to dobry zakup?

Potrzebuję prostej lutownicy do lutowania kabli w kolumnach oraz poradnika jak powinno się poprawnie lutować.

Prosiłbym o linki oraz o odpowiedź.
    dammirus
    Level 14  
    Jak do lutowania kabli to idź do brico i kup jakąś za 20 - 30 zł topexa - wystarczy.
    User removed account
    User removed account  
    dammirus
    Level 14  
    Niektóre elementy elektroniczne należy lutować przy użyciu minimalnej temperatury, pozwalającej na topnienie lutowia. Należy wybrać odpowiednią temperaturę do wykonywanych lutów.
    Ja używałem podanej wyżej stacji lutowniczej i nie narzekam ;) Teraz mam swoją ręcznie robioną ze sterowaniem mikroprocesorowym. Ale ta podana wyżej w zupełności wystarcza.
    User removed account
    User removed account  
    MrMajst3r
    Level 22  
    Od paru miesięcy używam tej lutownicy:

http://elkom-serwis.com.pl/lutownice-tygle-in...lutownica-50w-230v-regulacja-temperatury.html

Gdyby link wygasł - to ta przezroczysta z regulacją temperatury :)

Polecam ją wszystkim amatorom i średnio-zaawansowanym. Jakość bardzo dobra w stosunku do Topexów z marketu za 15zł. Cena niewygórowana. Lutownica dosyć szybko się nagrzewa, regulacja działa prawidłowo, a grot jest bardzo trwały.