Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus eee pc 1005p win7 recovery

23 Sty 2012 15:22 16732 34
  • Poziom 8  
    Witam,

Z góry przepraszam użytkowników, nie wiem czy właściwy dział. Mam problem z netbookiem Asus Eee pc 1005p, Windows 7 - mianowicie chodzi o to, że chciałem przeprowadzić recovery system na tym netbooku i w pewnym momencie, na samym początku przerwałem proces i uruchomiłem netbook spowrotem. Po włączeniu w lewym górnym rogu mam komunikat: Missing operating system. Dodatkowo nie mogę wejść do BIOS'a. Bardzo proszę o jaką rade i pomoc. Z góry bardzo dziękuję.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jak to nie możesz wejść do biosa?. Przy ekranie POST masz napisane jakim klawiszem wejść do biosa. W google jest setka wyjaśnień dotyczących tego komunikatu.
  • Poziom 8  
    Zgadza się, czytałem wiele z nich ale ja nie mogę się dostać do biosa. W momencie włączania komputera wcisnięcie przycisku F2 - wejście do bios - nic nie powoduje. Wyświetla się tylko komunikat: Missing operating system.
  • Poziom 26  
    windowsik71 napisał:
    W momencie włączania komputera wcisnięcie przycisku F2 - wejście do bios - nic nie powoduje. Wyświetla się tylko komunikat: Missing operating system.

Missing oznacza brakujący. Spróbuj wykonać reset BIOSu, poprzez wyjęcie baterii CMOS.
  • Poziom 8  
    Bateria CMOS ? to zwykła bateria czy jakaś inna?

Dodano po 2 [minuty]:

Jednak chyba nie mogę tego zrobić gdyż laptop jest jeszcze na gwarancji. Może jakoś z klawiatury mogę to obejść?
  • Spec od komputerów
    Z USB startuje ?
  • Poziom 8  
    Przerwałem gdyż nie byłem pewny czy nie robię coś złego z komputerem. Jak z USB? Muszę zrobić recovery na USB tak?
  • Poziom 8  
    A to jest Win7? I poprostu wgrać to na pena tak?
  • Spec od komputerów
    Nie jest to win7. To jest live przy pomocy którego będzie można oryginalny windows odzyskać jeżeli nie powiedzie się próba przywrócenia z recovery przy pomocy klawisza funkcyjnego.
  • Poziom 8  
    krzychupar i linuks powoli bo nie nadążam. Recovery z klawisza funkcyjnego? Nie mogę wejść do biosa więc do partycji Recovery chyba też? Więc pozostaje pen od linkusa. Nagrywam to na pena, ale nie mam pewności czy go zbutuje bo nie mogę wejść do biosa. Mimo wszystko spróbuję.

Dodano po 35 [minuty]:

Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale ten obraz plyty do którego linuks zamieścił link, otworzyłem przez deamon tools i skopiowałem na pendrive, po włożeniu do asusa nic się nie dzieje dalej mam ten sam komunikat missing... .
  • Poziom 26  
    linuks napisał:
    Zrób botowalnego pena z tego iso przy pomocy programu unetbootin i sprawdź czy startuje.

windowsik71 napisał:
    Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale ten obraz plyty do którego linuks zamieścił link, otworzyłem przez deamon tools i skopiowałem na pendrive, po włożeniu do asusa nic się nie dzieje dalej mam ten sam komunikat missing...

Źle zrobiłeś, miałeś użyć programu unetbootin, tak jak mówił linuks. Jeżeli po uczynieniu pendrive`a bootowalnym przy pomocy unetbootin linux nie zaskoczy, będzie to oznaczało, że w Biosie masz przestawioną kolejność bootowania, a skoro nie możesz do niego wejść, raczej nic nie zrobisz.

windowsik71 napisał:
    Jednak chyba nie mogę tego zrobić gdyż laptop jest jeszcze na gwarancji.

Może warto z niej skorzystać?
  • Poziom 8  
    Ok, coś mi się zdawało, że robie źle więc skorzystaem z tego programu. Niestety nic nie zaskoczyło pewnie dlatego, że bootowanie nie jest ustawione. W takim razie chyba już nic się nie zrobi zatem dziękuje wszystkim za pomoc. Idę z tym na gwarancję.
  • Poziom 26  
    krzychupar napisał:
    No nie wiem czy utrata systemu podlega gwarancji.

Jeżeli utrata nastąpiła w procesie instalowania systemu z recovery, a taką mamy tutaj sytuację - powinna podlegać.
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich raz jeszcze, jednak udało mi się wejść do BIOSA jak teraz przywrócić system? Win7 przypominam

Dodano po 3 [minuty]:

Zmieniłem już w biosie bootowanie na pena, czy teraz uda mi sie odzyskać system?

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze jedno w biosie nie mam bootowania z usb ale jest bootowanie z removeable device
  • Spec od komputerów
    Partedmagic z pena startuje ?
  • Poziom 8  
    ustawiłem w biosie na bootowanie z tego remove device i pmagic nic nie powoduje. Właśnie nie wiemm jaki jest klawisz funkcyjny do recovery
  • Poziom 26  
    windowsik71 napisał:
    Właśnie nie wiemm jaki jest klawisz funkcyjny do recovery

W ASUSie chyba F2, albo F9.

windowsik71 napisał:
    ustawiłem w biosie na bootowanie z tego remove device i pmagic nic nie powoduje.

A pendrive z PartedMagic uczyniłeś bootowalnym poprzez unetbootin?
  • Poziom 8  
    tak, uruchomiłem unetbootin tam zaznaczyłem obraz pmagic pobrany z podanego tu linka. Następnie program wykonał procedurę i się zrestartował wtedy wyjąłem pena i włożyłem w asusa z ustawionym w biosie bootowaniu na : removeable device.
    F2 jest biosem, sprawdze F9

Dodano po 1 [minuty]:

F9 też nic

Dodano po 12 [minuty]:

F9 też nic :/ sprawdziłem jeszcze F1 do F12 nic, działa tylko F2 bios

Dodano po 2 [minuty]:

chyba coś jest z tym pmagic. wszedłem do biosa, dałem od razu save and exit i poprzez szybkie naciśkanie esc wyskoczyło okno z którego mogłem wybrać boot device, wybrałem usb i wyszło brak boot - jakiegoś pliku boot

Dodano po 22 [minuty]:

ten plik to BOOTMGR
  • Spec od komputerów
    Czy partedmagic startuje na innym komputerze. Masz uszkodzony system i bez możliwości startu z zewnętrznego nośnika nic nie zrobisz.
    Filmik ze startu pmagic.
  • Poziom 8  
    spróbuje na tym z którego teraz korzystam. dam znać jak sprawdzę. dzięki za pomoc
  • Poziom 2  
    Na twoim komputerze, żeby zbootować z USB trzeba przy startowaniu walić w ESC, powinno zaskoczyć. Wyskoczy niebieski ekranik z wyborem co bootujemy. Niestety nie wydaje mi się, żeby samemu udało ci się cokolwiek przywrócić po takiej sytuacji. Najprościej jeśli podpiąłbyś sobie napęd DVD na usb i po prostu zainstalował od zera system z płyty. Albo ściagnij sobie Ubuntu i tak samo jak poprzednio, unetbootinem zamontuj na pendriva i zainstaluj. W obu przypadkach obawiam się, że partycji recovery już nie odzyskasz. Mam ten sam komputer i podoby problem rozwiązywaem jakiś czas temu. Partycje recovery musiałem stawiać sam od nowa.
  • Poziom 8  
    sprawdziłem na innym kompie, bootuje z usb ale nie ma zadnego ekranu tylko czarna plama i migający kursor, a na asusie w momencie wyboru pendrive pisze ze brak pliku BOOTMGR :/
  • Poziom 2  
    Wyglada na to, ze zle zamontowales obraz na pendrivie. Powiedz mi dokadnie czego oczekujesz od komputera. Czy chcesz windows, czy linuxa, czy zalezy ci na partycji recovery itd. Bo nie chce tlumaczyc rzeczy ktore moga okazac sie Ci niepotrzebne. Nie przejmuj sie bo komputer jest bez problemu do odratowania (choc pliki raczej nie). Sprecyzuj tylko czego oczekujesz a postaram sie pomoc.
  • Poziom 8  
    witam, udało mi się jakos uruchomić recovery. System pokazuje błąd S.M.A.R.T - więc pewnie dysk do wymiany i stąd te wszystkie problemy:/ Dziękuję wszystkim za pomoc ale jednak bez serwisu się nie obejdzie.