Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik gazowego pieca C.O. - Problem z Timerem w Bascomie

ruffin-89 23 Sty 2012 16:15 2054 0
  • #1 23 Sty 2012 16:15
    ruffin-89
    Poziom 2  

Witam,

Dostałem zadanie, aby zaprojektować bezprzewodowy sterownik pieca gazowego, który ma działać w następujący sposób:

1) W momencie kiedy przycisk S1 (na schemacie jest to złącze modułu radiowego - PC2) jest wciśnięty, przekaźnik gazu (G1) i wody (W1) są wysterowane.

2) Gdy przycisk S2 zostaje zwolniony, przekaźnik G1 zostaje wyłączony, natomiast przekaźnik W1 ma być wysterowany jeszcze przez jakiś czas, który jest zależny od nastawy przełącznika obrotowego:
    00 - Wyłącz po 10 sekundach
    10 - Wyłącz po 10 minutach
    20 - Wyłącz po 20 minutach
    30 - Wyłącz po 30 minutach

Projekt jest zrealizowany na Atmega8 wg. schematu:
    Sterownik gazowego pieca C.O. - Problem z Timerem w Bascomie

Program jest napisany w Bascomie, i niestety mam z nim problem. Do rzeczy Program wygląda następująco (na razie jest napisany dla płytki testowej, stąd inny typ procesora):

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dla tak napisanego kodu wszystko działa jak należy, wydaje mi się jednak że nie jest poprawne stosowanie wait'a w pod pętlach M1 M2 i M3 dla liczenia tak długiego czasu i powinno się zastosować timer (na dokładności rzędu sekund mi nie zależy). I tutaj właśnie pojawia się problem, bo w żadnym wypadku nie mogę wymyślić jak zastosować tutaj Timer, dla takiego kodu program po prostu wariuje:

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc, jak ustawić ten timer.

0 0