Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Uno 1.4 ,98 - odromne spalanie

Agar8886 23 Sty 2012 17:49 1651 3
  • #1 23 Sty 2012 17:49
    Agar8886
    Poziom 6  

Witam,

1. Mam problem z gazem oraz obrotami silnika. Po zatankowaniu pełnej butli 40 l. przejadę ok 200 km. Wymieniałem ostatnio butle gazową bo tamtej się skończyła ważność lecz gość, który to wymieniał twierdzi, że wymiana nie miała z tym nic wspólnego. Po zapaleniu silnika dławi się na benzynie i często gaśnie , po przełączeniu na gaz jest ok. Kable i świece były wymieniane ostatnio.

2. Na wolnych obrotach miga mi często kontrolka ładowania , piszczał mi pasek od alternatora to go wymieniłem i nadal kontrolka się świeci.

3. Takie pytanie - czy wlot od kolektora ma być całkowicie zasłonięty rurą do filtra powietrza bo od kolektora rurka ma wydrążone z boku wloty i nie są całkowicie zasłonięte rurką . Czy to może być jakąś przeszkodą jeżeli chodzi o obroty?

4. zaznaczam,że wcześniej samochód na starej pełnej butli przejechał około 300 km i więcej.

Myślałem nad ewentualną regulacją gaźnika ale nie znam się na tym .A bym zapomniał mechanicy co kiedyś robili przy tym samochodzie odłączyli rurki dolotowe do filtra powietrza i od filtra do kolektora. Na rurce do gazu jest pokrętło na imbusa i było odkręcone z zera do 2,5 obrotów , skręciłem na 1,5 obrotów.

Proszę o radę

• #2 29 Sty 2012 15:27
    robertwojciak
    Poziom 13  

Zła praca na benzynie to już jest problem. Musisz sprawdzić czy w momencie gdy silnik pracuje na benzynie nie leci dodatkowo do niego gaz. Może wogóle nie odcina gazu. Najlepiej zakręcić go przy butli. Co do samego spalania gazu to prawie niemożliwe ze tyle gazu jest w stanie przelecieć przez silnik. Podjedź na stacje diagnostyczną gdzie mają czujnik od wycieków gazu i sprawdź czy nie gubi go gdzieś na zewnątrz. (źle poskręcane podłączenie do butli lub uszkodzona membrana w parowniku.

• #3 29 Sty 2012 16:36
    tzok
    Moderator Samochody

Gaźnik w Unie 1.4 z '98... coś mi się nie wydaje :/

• #4 29 Sty 2012 20:36
    Agar8886
    Poziom 6  

jutro dopiero jadę do diagnostyki jeżeli chodzi o gaz, faktycznie jak patrze na specyfikacje to nie było w 1.4 gaźnika ale nie wiem może wymieniany był silnik:) zobacze na to jeszcze i ewentualnie sprostuje.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME