Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SD1301B- nie pobiera wody, świeci kranik.

23 Sty 2012 17:50 49425 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Podczas zmywania żona otworzyła zmywarkę. Zamknęła ją, ale po jakimś czasie zauważyła, że świeci się wskaźnik poboru wody. Po resecie słychać pompkę spustu wody, aż do czasu wyłączenia zmywarki. Ramiona spryskiwaczy nie poruszają się, woda z dysz nie leci.

Po włączeniu programu słychać spust wody, pykanie przekaźników, ale woda do środka się nie dostaje. Czy istnieje jakiś inny sposób na zresetowanie zmywarki, być może skuteczniejszy niż za pomocą pokrętła? Czy przyczyną usterki może być to nagłe otworzenie drzwiczek, czy to tylko zbieg okoliczności? Co może być przyczyną awarii?
    Pozdrawiam
    romek
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Na początek dobrze jest podać typ zmywarki- E-nr. Jeśli to zmywarka z resetem w pokrętle to tylko tak można ją zresetować. Lampka z kranikiem oznacza zazwyczaj brak wody lub usterkę przepływomierza.
  • Poziom 9  
    Dzięki...
    Wyciągnąłem zmywarkę z mebli. Pompka cały czas chodziła jakby wyczuwała zalanie. Jednak ramionko ze styropianem było w suche. Po poruszaniu cięgiełka pompka odprowadzająca wodę przestała pracować i zmywarka zaczęła pobierać wodę. Czyli coś było z aqua-stopem - czy jak to się zwie. Na razie jest ok. Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Witam,
    proszę o pomoc, mam identyczny problem, ale nie wiem jakie cięgno poruszać i gdzie się one znajduje.
  • Poziom 2  
    Już dziękuję. Wyciągnąłem zmywarkę, trochę nią potrząsłem i zaczęła działać.
  • Poziom 2  
    Miałem dokładnie to samow moim Bosch'u. U mnie cięgiełko i styropianowy krążek znalazłem pod obudową zmywarki z lewej strony (patrząc na zmywarkę od frontu), na samym jej spodzie. Aby zdjąć obudowę wystarczy odkręcić dwie śrubki torx, które są dostępne po otworzeniu drzwiczek. Wypompowałem wodę spod styropianu spryskiwaczem, wkładając wężyk spryskiwacza do środka - styropian opadł na dno i poruszył cięgiełko, a po włączeniu zmywarka zaczęła w końcu pobierać wodę. Na razie wszystko działa - zobaczymy jak będzie jutro :)
  • Specjalista AGD
    Albo wyciek albo licznik wody, taki biały prostokątny zapięty na ściane wodną. Ewentualnie aqua padła i za słabo sika wodą.m
  • Poziom 2  
    Witam.

Temat stary ale pozwole dodac od siebie bo mialem ten sam problem. Apropo kolegi, ktory zalozyl ten temat to przyczyna wydaje sie byc znana. Po otwarciu wlaczonej zmywarki czesc wody mogla dostac sie pomiedzy metalowa obudowe po lewej stronie gdzie znajduje sie elektrozawor trojnikowy polaczony z dzwigienkiem, ktory unosi sie jesli w obiegu jest zbyt duzo wody. Tzw. awaryjne odlaczenie wody. Mozliwe ze dostala sie tam woda i chwilowo nie bylo przejscia. Po wyschnieciu wszystko wrocilo do normy. Tam tez nalezy w przypadku tej usterki szukac rozwiazania. Sciagamy obudowe po lewej stronie zmywarki, nastepnie na dole po prawej stronie znajdziemy dzwigienke plastikowa, ktora to wlasnie sie unosi w przypadku nadmiaru wody uderzajac w przycisk elektrozaworu trojnikowego odcinajac doplyw wody. Czesto zdarza sie ze wlasnie ow elektrozawor a dokladnie jego styki zasniedzieja lub nawet pokryja sie czarnym nalotem co powoduje brak przewodzenia. Naprawa jest banalna. Odpinamy wiazke od elektrozaworu trojnikowego tak aby ujrzec jego 3 styki. Nastepnie wyciagamy go z plastikowej obudowy. Kolejngo bierzemy noz lub papier scierny i dobrze czyscimy wszystkie 3'styki a na pewno ten ktora widac ze jest zabrudzony. Po wyczyszczeniu wszystko skladamy ,podlaczamy zmywarke i cieszymy sie ze znowu dziala. Aha zapomnialem dodac najwazniejsze przed zabiegiem odlaczamy zmywarke z sieci, choc uwazam ze to oczywiste.

Jezeli wam ta metoda nie pomoze sprawdzilbym na zaworze przy kranie czy jest odpowiednie cisnienie. Jezeli tutaj wsystko ok proponuje odkrecic wezyk od zmywarki i kranu i jego przedmuchanie, moze byc mocno ustami. Jesli to nie pomoze nastepnie czyscimy sitko pomiedzy wezykiem a wlotem zmywarki. Wyciaga sie je szczypcami i czysci pod woda. Jesli to nie pomoze zagladamy do srodka zmywarki pod tzw tace gdzie jest odstojnik i odplyw wody. Jest tam filtr ktory co jakis czas sie takze czysci. Zagladamy tam aby sprawdzic czy wirnik nie jest blokowany przez jakies resztki. Jest on pod oslonka plastikowa, ktora trzeba odkrecic, przewaznie na jedna srubke torx. Po zdjeciu obudowy sprawdzamy czy wirnik sie swobodnie kreci. Warto takze przeczyscic odplyw od pompy ktory takze sie tam znajduje. Mysle ze te wszystkie zabiegi pomoga bo jezeli mamy kombinacje swiecacego kranika i braku poboru wody wspomniane powyzej elementy sa najczestsza przyczyna usterki.

Powodzenia
    Pozdrawiam
    Kamil