Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL, listy wyboru, każde kolejne zawężające poprzednie

dmk_77 23 Sty 2012 18:19 1020 3
  • #1 23 Sty 2012 18:19
    dmk_77
    Poziom 2  

Witam wszystkich dziękuję za to że czytasz - będę jeszcze bardziej wdzięczny jeśli coś podpowiesz ...

Chodzi mi o to że chciałbym za pomocą excela chciałbym stworzyć listy
    Marka
    Model
    Rok produkcji
    ilość drzwi
    inne

Jednocześnie by każdy kolejny wybór zawężał wyniki wyszukiwania. Najchętniej bez makra by było do szerszego użytku - a nie każdy będzie mógł.

Próbowałem z listą wyboru ale stale wiązana jest ilość marek z odpowiednim na tej wysokości modelem - szukam więc innego patentu.

Cenne podpowiedzi mile widziane - być może będę się mógł służbowo jakoś odwdzięczyć ... - to taka moja praca domowa

pozdr. Dominik (domkoz@gmail.com)

0 3
  • #3 23 Sty 2012 18:49
    dmk_77
    Poziom 2  

paweliw napisał:
    Opcja SZUKAJ nie działa ?

wierz mi że szukałem ... nie znam się na makrach - zresztą będzie to publiczny plik więc makra nie każdy obsłuży np. z open officem.

jeśli jest gdzieś rozwiązanie daj linka ... prawie całą elektrodę przeszukałem ... googlałem również - uwierz mi ... to nie jest ten sam temat.

Jeśli zrobię wg. przykładu:
    Audi A3 90-95
    Audi A4 94-98
    Audi A6 98-02
    BMW seria 3
    itp

to w liście wyboru pojawią się np. 3 Audi i każda poszczególna linijka odpowiada tylko za jeden model :(

0
  • #4 23 Sty 2012 18:54
    paweliw
    Spec od komputerów

Nie ma gotowych rozwiązań, każdy przypadek jest inny.

Pokaż co udało Ci się zrobić na podstawie tego co przeczytałeś, prawie cała elektroda to jest coś :) Ja nawet 1/1 000 000 elektrody nie przeczytałem ...

0