Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T5 2.5 TDI 130KM. Na postoju, przy włączonej dmuchawie czuć spaliny

zetzet57 23 Sty 2012 18:33 11066 19
  • #1 23 Sty 2012 18:33
    zetzet57
    Poziom 8  

Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam mały problem związany ze smrodem spalin w kabinie mojej T5.
    Na postoju przy włączonej dmuchawie czuć smród spalin.
    Po podniesieniu maski ewidentnie czuć spaliny gdzieś w lewej części silnika w okolicach filtra powietrza.
    Czy może wie ktoś skąd to może się ulatniać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam

0 19
  • #2 23 Sty 2012 19:42
    ceiwo
    Poziom 12  

Jeśli masz webasto to prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedź (wiele modeli VW z silnikami diesla miało montowane takie małe dogrzewacze)

0
  • #3 23 Sty 2012 19:49
    dizba
    Poziom 30  

W T5 webasto jest montowane pod podłogą za przednimi fotelami.

-1
  • #4 23 Sty 2012 19:49
    zetzet57
    Poziom 8  

Właśnie nie posiadam WEBASTO.

A tam w okolicach filtra powietrza co się znajduje co ma powiązanie ze spalinami?

Bo jeden znajomy powiedział mi że złącze elastyczne, ale tam nic nie czuć i nic się nie wydziela z tego złącza.

0
  • #5 23 Sty 2012 19:54
    kidu22
    Poziom 35  

Nieszczelny wydech i komora silnika.

0
  • #6 23 Sty 2012 20:03
    zetzet57
    Poziom 8  

Do bardzo zdolnego kidu22. Od razu widać, że kidu22 jest mechanikiem.
    Tyle to idzie zauważyć, że układ wydechowy jest nieszczelny, a gdyby komora była również nieszczelna to przy wyłączonej dmuchawie byłoby czuć spaliny, a czuć tylko przy włączonej.

0
  • #8 23 Sty 2012 20:04
    T5
    Admin grupy Samochody

Masz pęknięty kolektor wydechowy-norma w tych autach.Do sprawdzenia.

0
  • #9 23 Sty 2012 20:07
    ceiwo
    Poziom 12  

Nie miałem na myśli vebasta takiego jak mają busy między innymi t4-t5 ,ale taki mały dogrzewacz jaki jest montowany między innymi w VW Golf Plus diesel znajduje on się w pobliżu nagrzewnicy być może coś podobnego zamontowali w twoim aucie (działa samoistnie możesz nawet nie wiedzieć że masz coś takiego zamontowane)

0
  • #10 23 Sty 2012 20:09
    zetzet57
    Poziom 8  

Dzięki T5 za podpowiedź. Pojadę na warsztat niech sprawdzą ten kolektor.
    A ten kolektor wydechowy znajduje się między zderzakiem a silnikiem?. Bo tam czuć spaliny. Z tyłu silnika nic nie czuć.

Bardzo dziękuję kidu22. Jest to bardzo zdolny człowiek z bardzo wartościowymi podpowiedziami. Oby więcej takich ludzi na świecie.

0
  • #11 23 Sty 2012 20:20
    kidu22
    Poziom 35  

zetzet57 napisał:
    Bardzo dziękuję kidu22. Jest to bardzo zdolny człowiek z bardzo wartościowymi podpowiedziami. Oby więcej takich ludzi na świecie.

Widze tu nutke ironi.

Ale co można zrobić z dziurawym wydechem ? Naprawić? Czy jezdzić w masce PGaz.?

0
  • #12 23 Sty 2012 20:21
    T5
    Admin grupy Samochody

ceiwo-bez urazy,nie wypisuj bzdur bo nie wiesz o czym piszesz.W T5 dogrzewacz jest zamontowany pod plastikowymi osłonami pod siedzeniem kierowcy i ma wydech skierowany na tłumik środkowy pod samochodem.
    zetzet57-kolektor wydechowy jest pomiędzy silnikiem a ścianką grodziową.A z przodu silnika może być nieszczelność od rurki recyklingu spalin przykręconej od spodu do kolektora ssącego.

-1
  • #13 23 Sty 2012 20:25
    zetzet57
    Poziom 8  

O to już prędzej T5. Bo ewidentnie spaliny ulatniają się z przodu silnika tak bardziej z lewej strony (patrząc z góry).

Dziękuję za podpowiedź t5

0
  • #14 23 Sty 2012 20:56
    T5
    Admin grupy Samochody

Czytam czytam-ten gadżet wcale nie jest taki mały.A wiesz kiedyś były takie perfumy dla pań "Być może" się nazywały.

0
  • #15 23 Sty 2012 21:34
    Sztomel
    Poziom 34  

zetzet57 jesteś bardzo niegrzeczny w stosunku do kolegi kidu22 i choć nie znam przyczyny takiego Twojego nastawienia do Niego to nie rozumiem skąd ta złośliwość. Pytasz się gdzie jest kolektor wydechowy w twoim silniku a obrażasz innych. Wziąłbyś wpisał kod Twojego silnika przynajmniej na motoallegro.pl i wiedziałbyś jak silnik wygląda i gdzie i jaki osprzęt jest zamontowany i już byś miał podejrzenie skąd tak wali - nie lepiej tak zrobić zamiast palić za sobą mosty na przyszłość ?
    Jest to do tego stopnia niesmaczne, że ktoś kto mógłby Ci udzielić wskazówki woli się w język lepiej ugryźć.

1
  • #16 15 Lut 2012 12:57
    robertsz3
    Poziom 10  

Witam też mam ten problem czuć zapach spalin w samochodzie.
    Mam webasto, ale zablokowane więc nic nie działa.
    Lecz zapach nadal jest. Co to może być za problem???

1
  • #17 08 Mar 2012 17:30
    robertsz3
    Poziom 10  

robertsz3 napisał:
    Witam też mam ten problem czuć zapach spalin w samochodzie.
    Mam webasto, ale zablokowane więc nic nie działa.
    Lecz zapach nadal jest. Co to może być za problem???

Był to nieszczelny kolektor wydechowy turbiny.

1
  • #18 28 Sty 2016 23:48
    krasuski
    Poziom 9  

Witam,
    Odgrzebałem temat bo mam to samo:
    czuć spaliny w kabinie (VW T5 2.5 TDI 178KM Multivan z 2004r.) po włączeniu nawiewu ciepłego powietrza.
    Na początku myślałem, że to podgrzewacz silnika tak wydziela spaliny. Prze wyjazdem w góry oddałem samochód na przegląd do ASO i tam stwierdzono pęknięcie kolektora wydechu.

I tu ciekawostka:

ASO I
    1) Kolektor wydechu 3000zł
    2) Robocizna 1500zł

ASO II
    1) Kolektor wydechu 2500zł
    2) Robocizna 825zł

Pod Poznaniem (u Polskiego producenta kolektorów) znalazłem kolektor za 1100zł plus robocizna 450zł.

Świat idzie w złą stronę :(

Pozdrawiam.

0
  • #19 29 Sty 2016 00:05
    T5
    Admin grupy Samochody

Z ciekawości zapytam, kto 12-sto letnim autem jeździ do ASO? :)
    Cena robocizny może i tak ulec zmianie w zależności od tego ile szpilek się urwie.

0
  • #20 30 Sty 2016 11:58
    krasuski
    Poziom 9  

Mam rozumieć, że śmiejesz się z ludzi którzy swoim 12 letnim (wartym ponad 50kpln) jeżdżą do ASO... :(
    Mam nadzieję, że źle to odebrałem, bo moja wypowiedź była w temacie "...przy włączonej dmuchawie czuć spaliny" a nie "kto 12-sto letnim autem jeździ do ASO? :) "

Załóż nowy temat o takim tytule i tam możemy sobie podyskutować....

0