Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki tuner do DVB - C,T,S ?

DD81 23 Jan 2012 18:35 5905 6
 • #1
  DD81
  Level 11  
  Witam! Czy istnieje taki tuner do odbioru tych wszystkich standardów?
  Czytałem na forum że są tzw. combo do odbioru DVB - T,S i telewizory z głowicami DVB - T,C ale cy jest urządzenie zdolne do odbioru wszystkich tych standardów?
  Byłbym nim zainteresowany jak większość mieszkańców miast którzy mają TV kablową (podstawowy pakiet) i oglądają ją na analogowych telewizorach bez dekoderów.
  Mój operator twierdzi że nadaje w standardzie DVB - C ale nie udostępnia specjalnych tunerów (jedynie do internetu) I dlatego mam jeszcze jedno pytanie czy jak podłącze np. taki dekoder combo n: http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/instalacja.html#zmiana_aktywacji do TV kablowej (C) to czy się coś w nim nie uszkodzi??

  Dla jasności podam czym dysponuje w mieszkaniu:
  Telewizor analogowy (z wejściem antenowym i EURO)
  TV kablowa (nadaje sygnał analogowy i cyfrowy jednym kablem)
  Jest zasięg DVB - T (na razie tylko MUX2)
  Możliwość podłączenia się pod satelitę Cyfrowego Polsatu (trzeba zmienić konwerter i przeciągnąć kabel)
  Bardziej zależy mi na odbiorze DVB - C,T gdyż nie musiał bym przerabiać instalacji i nie chcę wchodzić w dodatkowe koszty typu wymiana telewizora. Choć liczę że taki "kombajn" do wszystkich rodzajów TV też nie jest tani ale na pewno dłużej będzie przydatny niż np. sam tuner DVB - T.
  Proszę o wszelkie możliwe sugestie i z góry za nie dziękuje.
 • #2
  kizek
  Level 35  
  Nie znalazłem w linku aby tuner przedstawiony z pozycji pierwszej posiadał DVB-C. Co się tyczy podłączenia do TV kablowej to kolega posiadając tuner z DVB-T niestety ale nie odbierze kanałów DVB-C.
 • #3
  DD81
  Level 11  
  "kizek" nie napisałem że wymieniony w linku dekoder "n" HD ma DVB - C. Pytałem czy się nie spali po podłączeniu do TV kablowej nadawanej w standardzie cyfrowo/analogowym?
  Może ktoś mi bardziej szczegółowo wyjaśni dlaczego DVB - T, i C nie może działać na jednym tunerze choć oba sygnały są kodowane w MPEG4??
 • #4
  kizek
  Level 35  
  Jeżeli kolego kupisz taki tuner który będzie posiadał system DVB-T i DVB-C do będziesz mógł go podłączyć do kablówki ( nic się nie spali ) tylko pamiętaj że jeżeli operator kablówki sygnał zakoduje to ty go nie będziesz mógł oglądać, będzie wymagany jego tuner telewizji kablowej wraz z abonamentem.
 • #5
  DD81
  Level 11  
  Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam:)
  Jednak kupiłem dekoder ITI - 2850ST który odbiera w standardzie DVB - T,S i do tego twardy dysk przez USB. To mi na razie wystarcza. A operatorom kablówek dziękujemy;) Niech żyje cyfrowa telewizja naziemna!
 • #7
  DD81
  Level 11  
  Niestety nie miałem i nie mam takiego sprzętu, ale patrząc teraz za urządzeniem do odbioru wszystkich tych standardów wybrał bym nowy telewizor. Np. SAMSUNG od modelu 5700 posiada już możliwość odbioru DVB - S i T,C w standardzie.
  Jeśli już ktoś ma w miarę nowy telewizor to może tylko dokupić brakujące urządzenie i na pewno będzie taniej.