Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1.9 dti brak mocy rozruchowej po zimnej nocy.

mikeportnoy1 23 Sty 2012 18:40 7314 16
  • #1 23 Sty 2012 18:40
    mikeportnoy1
    Poziom 7  

Witam,
    tak jak w temacie mój scenic 1.9 dti po nocy,szczególnie mroźnej ma problem z odpaleniem.Po nagrzaniu świec kręce go 2-3 razy i pożniej akumulator nie ma siły kręcic rozrusznika i nie ma mocy na dalsze próby. Akumulator sprawdzałem u mechanika jest ok,pompa paliwa wymieniona i paliwo napewno sie nie cofa.Przepływomierz powietrza i wszelkie różne czujniki tez wymienione.Silnik jak najbardziej zdrowy,nie kopci. Przedwczoraj wymieniłem przewód od akumulatora do rozrusznika i kręcił bardzo dobrze( odpalał za 1 razem) ale dzis rano przy -2 stopniach historia powtórzyła się. Błagam ludzie pomocy...

• #3 23 Sty 2012 20:00
    decybel91
    Poziom 38  

Jak dwa razy zakręci to ten aku nie jest ok, ma kręcić dopóki nie padnie lampka w podsufitce.

• #4 23 Sty 2012 20:20
    chomik106
    Poziom 17  

Do sprawdzenia aku pod obciążeniem,prąd ładowania,pobór prądu,masy,rozrusznik.Ale na początek podmienił bym aku.

• #6 23 Sty 2012 22:32
    mikeportnoy1
    Poziom 7  

rozrusznik był robiony w tamtym tygodniu,wszystko sprawdzone i tulejki tez wymienione.Akumulator sprawdzał mechanik i powiedział,ze pod obiążeniem jest ok ale dzisiaj na noc wrzuciłem pożyczony akumulator i zobaczymy rano.Zamierzam w tym tyg wymienić świece chociaż zapewniają mnie,ze grzeją ale zobaczymy czy coś to zmieni...

• #7 23 Sty 2012 22:48
    milejow
    Poziom 42  

Człowieku co mają świece(no chyba, że mają zwarcie, w co wątpię) do słabego kręcenia rozrusznika, to samo tyczy się czujników(przepływka itd) Wymienisz cały silnik po częściach i dalej nie będzie kręcił, czytasz co się do ciebie pisze???

• #8 24 Sty 2012 13:39
    mikeportnoy1
    Poziom 7  

Rozrusznik jest drugi po naprawie w tym samochodzie i historia sie powtarza "człowieku"... a świece musze wymienic bo po odpaleniu nie równo pracuje przez chwile. A dzis rano na pozyczonym aku rózniez nie odpalił... takie jest uczucie jakby gubił gdzies moc na kręcenie rozrusznikiem

• #9 24 Sty 2012 13:53
    zyrafao2
    Poziom 12  

Jak po odpalenie chodzi nie równo a po rozgrzaniu już chodzi normalnie to całkiem możliwe że świece, możliwe że gdzieś na rozruszniku lub gdzieś ma przebicie na masę... A alternator sprawdzałeś jak ładuje ?

• #10 24 Sty 2012 18:13
    mikeportnoy1
    Poziom 7  

alternator sprawdzałem i dobrze ładuje ale dzisiaj facet ktory robił rozrusznik powiedział,ze stawia na wiązke przedowód zapłonowych na ktorych mozliwe ze ginie napięcie . jutro zostawiam samochod i mają je wymienic na nowe i zapewnia,ze bedzie juz ok.Zobaczmy...

• #11 24 Sty 2012 18:46
    tadeuszgr
    Poziom 18  

Kompletnie nie rozumiem:przewody zapłonowe w silniku wysokoprężnym?

• #12 24 Sty 2012 18:50
    zyrafao2
    Poziom 12  

Diesel i przewody wysokiego napięcia <wow> tego jeszcze nie było :P Może robi cie w bambo :P

• #13 24 Sty 2012 18:50
    decybel91
    Poziom 38  

Może o wiązkę chodzi.
    Tutaj problemem może być pompa wtryskowa lub rozrusznik - temat znany z forum renault.

• #14 24 Sty 2012 20:41
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

mikeportnoy1 napisał:
    Witam,
    t Przedwczoraj wymieniłem przewód od akumulatora do rozrusznika i kręcił bardzo dobrze( odpalał za 1 razem) ale dzis rano przy -2 stopniach historia powtórzyła się. Błagam ludzie pomocy...

Wygląda ,że mechanik będzie wymieniał przewód .... kolejny raz :?: ,a przyczyną bedą pewnie zasniedziałe śruby przy rozruszniku i na klemie aku .papierek ścierny w ręke i czyszczenie a potem dokręcić i zakonserwować :idea: :D

• #15 24 Sty 2012 20:53
    chomik106
    Poziom 17  

Spadek napięcia na gównym przewodzie od rozrusznika do aku,słaba masa może być.

• #16 24 Sty 2012 22:54
    mikeportnoy1
    Poziom 7  

Sory za te " przewody zapłonowe" ale chodziło mi o wiązke tak jak kolega napisał wyżej ;) dbałem o klemy i masy,sprawdzałem to w pierwszej kolejności...

• #17 29 Sty 2012 11:57
    mikeportnoy1
    Poziom 7  

Wiązka wymieniona i problem ustąpił. Dzięki za pomoc.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo