Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór samochodu - który najlepszy ?

Przemek89k 23 Sty 2012 19:18 2961 17
  • #1 23 Sty 2012 19:18
    Przemek89k
    Poziom 14  

Hej,

znajomy szuka samochodu i poprosił mnie o opinię.
    Najlepiej gdyby było to nowe auto nie przekraczające 50 000 - oczywiście uwzględnia on pewien margines.
    Ważne jest aby było to auto eleganckie i ładne typu sedan/limuzyna a więc mniejsze samochody typu golf, nie wchodzą w grę.
    Aktualnie myśli on nad zakupem :

-> Chevrolet Aveo 4d (nowy - ten, który aktualnie reklamują) - chyba najbardziej jest nastawiony na tego Chevroleta, co o nim myślicie ? Czy ta marka jest dobra - auta nie ulegają zbyt częstym awariom ? Może jest coś na co zwracać uwagę ? Jak wygląda sprawa z częściami zamiennymi i serwisowaniem samochodu ? Czy jest on tani w eksploatacji ?

-> Citroen C5 (tutaj pewnie używany/nowy - zależy czy znajdzie coś w tej cenie) ładne auto, ale trochę droższe od poprzednika co sądzicie o tym modelu ?

-> Audi A6 (używany, rocznik w zależności od tego jakie ceny będą) - czy jest sens kupowania tego auta za takie pieniądze, jeżeli tak to jaki rocznik minimum ? A może lepiej wybrać coś nowego np. tego Chevroleta ?

-> Alfa Romeo 159 (używana) - czy Alfy Romeo są dobre ? Jak z częściami do tych samochodów, może ktoś posiada taki model to się wypowie ? Czy warto szukać używanych aut ?

-> Alfa Romeo Giulietta (nowa) - co sądzicie o tym modelu, wprawdzie nie jest to typowy sedan/limuzyna ale z tego co wiem jest brany pod uwagę ?

Co sądzicie o modelach powyżej - w tej cenie szukać auta używanego czy nowego ? Możecie doradzić jakieś modele ? Oczywiście chodzi o sedan/limuzyna z dobrym wyglądem - tak żeby auto się prezentowało i oczywiście nie było zbyt usterkowe ;)
    I koniecznie napiszcie coś o Chevrolecie Aveo 4d ;) - wady/zalety czy warto, może polecicie jakąś alternatywę ...

Dziękuję za porady,
    Pozdrawiam

0 17
  • #2 23 Sty 2012 20:06
    kamil907
    Poziom 28  

Z wymienionych zdecydował bym się na C5. Alfy mogą okazać się zbt delikatne i awaryjne, W przypadku audi zbyt dużo płaci się za znaczek w grillu, a poza tym ten model jest jednym z bardziej lubianych przez handlarzy i czasem można się nieźle naciąć. Co do Aveo nie mam zdania, jedyne co mogę powiedzieć to, że raczej trzeba się liczyć z szybką stratą wartości tego modelu w porównaniu do pozostałych.

0
  • #3 23 Sty 2012 20:28
    Ibuprom
    Poziom 25  

Specjalnie się nie znam, ale może kupić jakiegoś volvo Sxx czy XCxx 2-3 latka? Prezentują się świetnie, zaraz po okresie gwarancji "fabryczne" usterki powinny być już wyeliminowane i powinno zostać coś jeszcze na bieżący serwis czy paliwko....

0
  • #4 24 Sty 2012 14:37
    Przemek89k
    Poziom 14  

Hej,dzięki za rady :)

A co myślicie o Chevrolecie Cruze - nowym - lepszy niż Aveo ? Jak się sprawuje - komfort jazdy, wnętrze, eksploatacja ? Opłaca się za te pieniądze ?

W takim razie co polecacie za te pieniądze ? Chodziło by o auto ładne (coś w tych gustach co podałem modele :P), w grę wchodzi sedan/limuzyna najlepiej mało awaryjne i jeżeli używane to rocznik nie mniejszy niż 2009 (najlepiej nowe).

0
  • #5 25 Sty 2012 00:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 25 Sty 2012 09:31
    ascorp
    Poziom 17  

Z wymienionych to Tylko AUDI, ale nie z 2.5TD :) Jakościowo i sprawnościowo bije resztę na maxa :)

0
  • #7 25 Sty 2012 12:44
    kcpr11
    Poziom 23  

Mogę jeszcze zaproponować mazdę 6, VW Passata lub Toytę Avensis. Co do Audi A6 to mój znajomy miał 3.0 TDI kupione nowe w 2007 roku, zrobił nim 300tyś km i nic się nie zepsuło po za oczywistymi rzeczami które zawsze trzeba wymieniać. Co do Chevroleta to na jakąś super bezawaryjność nie licz. Przy wjeździe do myjni kiedyś widziałem napis że za uszkodzenia samochodów marki Chevrolet podczas mycia odpowiada właściciel samochodu...

0
  • #8 25 Sty 2012 19:19
    tzok
    Moderator Samochody

Europejski Chevrolet (dawne Daewoo) to w zasadzie Opel, Cruze to model jak najbardziej godny uwagi. A6 to już limuzyna, do tego zestawienia bardziej pasowałoby A4 - jak lubisz przepłacać - proszę bardzo. Alfa Romeo Giulietta jest spokrewniona z FIATem Bravo i to raczej jego bym rozważał, ze względu na dużo niższą cenę. Ja oczywiście optowałbym za Alfą/FIATem.

0
  • #9 25 Sty 2012 19:32
    kcpr11
    Poziom 23  

Alfa bardzo szybko traci wartość więc już teraz za 50tyś znajdziesz dobrze wyposażone używane modele.

0
  • #10 25 Sty 2012 22:01
    chojinka
    Poziom 27  

AVEO - to strzał w kolano. małe i dużo pali! silniki są awaryjne więc nie ma co się rozpisywać...
    A6, C5 / Peugeot 407, Opel Vectra - śmiało można szukać używanych ale trzeba się zdecydować na silnik.
    Alfa 159 jest o niebo lepsza od starszej 156. Jednak jest mniejsza od konkurencji.

0
  • #11 26 Sty 2012 17:26
    kcpr11
    Poziom 23  

Te nowe alfy wcale się już tak bardzo nie psują więc też można spokojnie szukać.

0
  • #12 27 Sty 2012 19:56
    chojinka
    Poziom 27  

do listy trzeba dopisać:
    Honda Accord
    Mazda 6

0
  • #13 27 Sty 2012 20:20
    kcpr11
    Poziom 23  

Już pisałem wcześniej o Maździe 6 :)

0
  • #14 04 Lut 2012 22:46
    jedrus2
    Poziom 15  

Ja bym polecił Honde accord 2.2 diesel - ekonomiczne. Ostatnio sprawdzali zawieszenia w autach i honda była na pierwszym miejscu. Silniki tez bez problemu nie tak jak w innych 2.0 tdi- kach

0
  • #15 05 Lut 2012 19:17
    Adalberd
    Poziom 13  

Jeżeli zdecydujesz się na Włoskie auto nie licz na super bezawaryjność . Chyba, że wygląd ma dla Ciebie większe znaczenie.

0
  • #16 05 Lut 2012 21:19
    xyro
    Poziom 23  

Jeżeli mogę coś doradzić:
    -a6, przepłacona, niestety bardzo awaryjna, jeżeli mysli sprzedać po gwarancji to nie ma problemu, bardzo wygodny samochód chociaż ciasny
    -c5, dosyć fajne auto, mimo że francuz to w miare bezawaryjny, lubi szwankowac elektryka i silniki diesla
    -aveo ... amerykanski opel, brzydki jak dla mnie, bardzo brzydki, kiepska jakość wszystkiego
    -159, stylistyka zdecydowanie na plus, bardzo dobre silniki, praktycznie bezawaryjne, troche ciasne auto i raczej to bym brał (to nie ta sama alfa co kiedyś, częsci tańsze jak do a6 czy chevroleta)

Z innych to:
    - mazda 6, servis 24h obowiazkowo, psuje się na potege
    -honda accord, baaardzo pozytywny samochód
    - toyota avensis, nie koniecznie nowa, fajne silniki, nudna stylistyka, droga obsługa
    Na pewno nie nowy passat, ani bmw.

Ja bym brał alfę w benzynie :) bezproblemowe auto i ta stylistyka. Z dieslami są problemy jak w wiekszości nowych diesli. Pompy, sterowniki, wtryskiwacze, dwumasy, turbiny :/ trzeba miec zawsze 3-4 tyś w zapasie. Benzyna nie robi takich problemów, tyle że cięzko dostać. Pozdrawiam.

0
  • #17 03 Mar 2013 00:04
    zbyslaw
    Poziom 13  

Ja użytkuje obecnie Cruza 2.0D. Od nowości zrobiłem 49 tys. przez 1,5 roku bez żadnej awarii. Auto sprawuje się wyśmienicie, nie wiele pali średnio ok. 6 litrów. Jeżeli planujesz korzystać z samochodu ok. 4-5 lat to i spadek wartości nie ma większego znaczenia. Przy 130km/h 1850 obr. 6 bieg dobry komfort jazdy. Marka bardzo niedoceniana. Na pewno mogę polecić Chevroleta, to kolejne auto tej marki i następne też będzie Chevrolet, chyba że firma przestanie dbać o jakość.

0
  • #18 03 Mar 2013 00:28
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Dobry, ładny i niedrogi: hyundai sonata . Za 50 tys kupisz już wersję po face liftingu, rocznik 2009-11. Obiektywnie auto to jest dużo lepiej ocenione niż wszystkie tu wymienione, a będziesz zdziwiony jak tanio zapłacisz za AC.

0