Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Używany Sony Vaio VPCEE2E1E i nieorginalny Windows

23 Sty 2012 19:46 2306 10
  • Poziom 13  
    Kupiłem używanego laptopa Sony Vaio VPCEE2E1E. Podczas drugiego uruchomienia laptopa zaczeęły mi się pojawiać wiadomości/alerty o nieorginalnym oprogramowaniu. Dla przykładu, pulpit jest czarny i pisze
    Cytat:
    Windows 7
    Build 7601
    This copy of windows is not genuine

Wyskakuje alert
    Cytat:
    You may be a victrim of software counterfeiting
    i tak dalej...

Co jest ciekawe, kiedy wejde do My computer -> Properties to nie ma tam znaku firmowego Sony. Jest tam wpisany Product ID (który wzasadzie nie wiem skąd się wziął). Jest naklejka na spodzie laptopa potwierdzająca orginalność ale Product ID z My computer jest zupełnie inny niż ten na naklejce.

Na naklejce pierwsze linijki to
    Cytat:
    Windows 7 Home Prem OA
    Sony Corporation

Dodatkowo nie ma żadnego oprogramowania od Sony na którym mi zależy. Nie ma partycji recovery.
    Wygląda na to jakby sprzedawca zainstalował zwykłą kopie Windowsa może i nawet piracką...

Zależy mi na tym żeby mieć takiego windowsa jaki przychodzi z nowym laptopem (chce mieć oprogramowanie Sony Vaio i wszystkie inne bajery). Jakieś pomysły jak to zrobić?
  • Poziom 16  
    Skontaktuj się z serwisem Sony, może prześlą ci płytki recovery.
  • Poziom 23  
    Moze poprostu wpisz swoj klucz do zainstalowanego systemu aktywuj i powinno byc ok.
  • Poziom 13  
    andrzej3393 napisał:
    Skontaktuj się z serwisem Sony, może prześlą ci płytki recovery.
    Laptop jest ok 1.5 roczny, albo i nawet 2. Nie mam do niego gwarancji. Myślisz że by mi przesłali jeśli nie mam do niego gwarancji i kupiłem uzywany po za ich sklepem?

Cytat:
    Moze poprostu wpisz swoj klucz do zainstalowanego systemu aktywuj i powinno byc ok.
    Tylko skąd ma wziąść ten klucz. Do tego zależało mi też na oprogramowaniu sony Vaio które jest domyślnie dołączane.
  • Poziom 16  
    Nie wiem, czy przyślą, ale warto spróbować. Różni producenci mają różne praktyki, np. Acer przysyła bez problemu po gwarancji, ale za drobną opłatą, która wcale nie jest taka drobna:/
  • Poziom 26  
    neoh napisał:
    Tylko skąd ma wziąść ten klucz. Do tego zależało mi też na oprogramowaniu sony Vaio które jest domyślnie dołączane.

neoh napisał:
    Jest naklejka na spodzie laptopa potwierdzająca orginalność

Z tej właśnie naklejki.

Co do płytki recovery, Sony domyślnie nie dodaje takich płyt do zakupionych Vaio (od 2005 r. jeśli dobrze pamiętam). We własnym interesie, dobrze jest po instalacji systemu, taką płytkę samemu sobie wypalić, jednak skoro Ty nie miałeś takiej możliwości, pozostaje Ci poszukać kogoś, kto ma takiego laptopa jak Twój, posiada do niego samodzielnie wypaloną płytkę i zechce się nią z Tobą podzielić. :)
  • Poziom 16  
    iamtheone napisał:
    Co do płytki recovery, Sony domyślnie nie dodaje takich płyt do zakupionych Vaio (od 2005 r. jeśli dobrze pamiętam). We własnym interesie, dobrze jest po instalacji systemu, taką płytkę samemu sobie wypalić, jednak skoro Ty nie miałeś takiej możliwości, pozostaje Ci poszukać kogoś, kto ma takiego laptopa jak Twój, posiada do niego samodzielnie wypaloną płytkę i zechce się nią z Tobą podzielić. :)

Acer też domyślnie płytki nie dorzuca, co nie zmienia faktu, że można taką w ichnim serwisie zamówić.
  • Poziom 26  
    andrzej3393 napisał:
    cer też domyślnie płytki nie dorzuca, co nie zmienia faktu, że można taką w ichnim serwisie zamówić.

W Sony taka płytka kosztuje 150zł + przesyłka.

Mi tam kasa specjalnie nie zbywa, więc wolałbym poszukać kogoś kto się podzieli własną płytką ;)
  • Poziom 13  
    OK. Wpisałem Produc Key z nalepki i zaaktywowało mi więc jest wszystko OK teraz.

Jako że nie mam Recovery Disc, jeśli ściągne Windows Home Profesional (ten sam co na naklejce) z internetu i go zainstaluje i aktywuje przy użyciu Product Key z naklejki czy wszystko będzie legalnie?
  • Poziom 26  
    Lepiej nie ściągaj, bo na internecie często są wersje poprzerabiane, pozmieniane itd., a takie przeróbki nie są legalne. Pożycz od kogoś płytkę z Windows7 i użyj swojego klucza, a potem pobierz sterowniki ze strony Sony(zapewne nie będą działać Ci klawisze Fn itd.). Nie jestem pewien, ale w przypadku Windows 7 chyba nie ma nawet znaczenia licencja na wersję 7-ki z jaką nabyło się płytkę, bo na płytce są wszystkie wersje, a od wprowadzonego klucza zależy, która wersja zostanie zainstalowana. Czyli możesz wziąć płytę od kogoś kto ma licencję nawet Ultimate, a jak wprowadzisz swój klucz, to i tak Ci się zainstaluje Twoja wersja .
  • Poziom 23  
    Jesli sciagniersz czysta nie modyfikowana wersje Windows 7 i uzyjesz oryginalnego klucza to bedzie jak najbardziej oryginalna i legalna.