Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka bosch wfl1200 wfl 1200 max WFL1200 programtor uszkodzony spalony.

23 Sty 2012 20:29 2688 2
  • Poziom 2  
    Proszę was o pomoc drodzy koledzy.
    Otóż jestem posiadaczem pralki bosch 1200 wfl.Padła mi grzałka wymieniłem chodziła mi przez pół roku...po pewnym czasie zaczeły mrugać diode(czerwone) w końcu padła i nie dawała oznak życia.Poczytałem na forum i rozebrałem programator i przelutowałem nowe diody na płytce,chodził chodził aż w końcu padła,lecz teraz wymieniłem diody i rezystor,lecz założyłem rezytor 1ohma a nie 100ohm i rozerwało mi układ scalony i typu TOP209P wymieniałem ponownie rezystor i układ scalony ,poskładałem wszytko podłączyłem i niestety NIEPOWODZENIE!programator nie daje żadnych oznak życia.Pomóżcie,podeślijcie jakąś myśl co mogę jeszcze wymienić żeby to ruszyło.
  • Poziom 39  
    Wymień jeszcze raz wszystkie diody, do tego sprawdź czy gdzieś ścieżka się nie przepaliła. Napięcie dochodzi do płytki?
  • Poziom 2  
    wymienione zostały wszystkie 3 diody(2x), na ścieżkach nic nie widać zrobię dokładne zdjęcie i dodam.Napięcie dochodzi ponieważ delikatni mnie płytka kopnęła jak dotknąłem przez przypadek,spróbuję jeszcze miernikiem sprawdzić dokładnie. Ratujcie tone w brudach.