Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer włącza się i po chwili wyłącza

TechnikInformatykKox 23 Sty 2012 20:37 3107 8
  • #1 23 Sty 2012 20:37
    TechnikInformatykKox
    Poziom 13  

Witam!
    Postaram się teraz wytłumaczyć jak najdokładniej mój problem, a więc:
    1. Na mój procek nie jest nałożona pasta (myslalem ze to jakiś syf to zdrapałem :D)
    2. Gdy podpięta jest wtyczka 12V, i odpięty twardy dysk i Cd rom komp włącza się na jakieś 10 sec i się wyłącza a gdy ją odepne to chodzi ale nic nie ma na ekranie.
    3. Reset biosu nie wchodzi w grę ( za szybko się wyłącza komp)
    4. Ram jest 100% ok
    5. Gdy uruchomię kompa wywala mi błąd CMOS checksum error defaults loaded.
    6. Wyciągałem już bateryjkę od płyty głównej
    7. Płyta główna jest 100% ok (kupiłem nową jakąś godzinę temu dostałem i ten sam problem co z poprzednią)
    8. Prawdopodobnie jest to za słaby cooling procka :) lub złe podłączenie kabli.
    PROSZĘ O POMOC

0 8
  • #2 23 Sty 2012 20:39
    Kasek21
    Poziom 43  

TechnikInformatykKox napisał:

1. Na mój procek nie jest nałożona pasta (myslalem ze to jakiś syf to zdrapałem :D)

Na początek to nałóż pastę.

Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?!

0
  • #4 23 Sty 2012 21:01
    Gimmy Breaker
    Poziom 11  

DriverMSG napisał:

3- Rozwiń tę myśl, bo nic nie rozumiem.

Chyba nasz kolega TechnikInformatykKox najwidoczniej zapomniał , że wyciągając baterie , resetuje się BIOS.

Właśnie RAM może powodować takie problemy , nawet powodować , że na ekranie nic się nie pojawia.

Czy w przypadku kiedy na ekranie się nic nie wyświetla to płyta główna wydaje jakieś dźwięki? Mam nadzieje , że w przypdaku nowej płyty głośniczek jest prawidłowo podpięty.

0
  • #5 23 Sty 2012 21:14
    TechnikInformatykKox
    Poziom 13  

Tzn. Ram jest dobry bo tylko po podpięciu ATX 12V się COKOLWIEK POJAWIA NA EKRANIE, lecz po chwili gaśnie a gdy wogóle go nie podepne to komp działa ale na ekranie NIC NIE MA. Płyta testowana na innym kompie jak i ram.
    Zasilacz jakis No name 250v czy tam 250w :D

0
  • #7 23 Sty 2012 21:37
    Gimmy Breaker
    Poziom 11  

Zasilacz "No Name" to bardzo często główny sprawca problemów. Za niskie napięcia i komputer się nie uruchomi lub po chwili wyłącza.

PS. Pamięć RAM testuje się pod obciążeniem , to że komputer się uruchomi nie znaczy , że nie ma z nią problemów. Jeśli kość nie była sprawdzana programami typu MemTest , nie można jednoznacznie określić czy jest sprawna.

Jeśli wtyczka dodatkowego zasilania jest odpięta od płyty głównej komputer może się nie uruchomić. To jest normalne w przypadku nowszych płyt głównych i bardziej wymagających/prądożernych podzespołów

0
  • #8 23 Sty 2012 21:44
    TechnikInformatykKox
    Poziom 13  

Zasilacz jest dobry i ram bo na poprzedniej płycie (takiej samej) działały tylko że cos pogrzebałem (zdrapałem pastę i pewnie coś jeszcze) i się spieprzyło

0
  • #9 23 Sty 2012 21:49
    Gimmy Breaker
    Poziom 11  

Coś pogrzebałeś znaczy masz na myśli , że podkręcałeś? Sprawdź nową płyte na dobrym zasilaczu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo