Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica 608E3 wywala różnicówkę

PiotrekBruno 23 Sty 2012 21:05 9745 8
  • #1 23 Sty 2012 21:05
    PiotrekBruno
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam kuchenkę gazowo elektryczną Amica 608GE3 od jakiś 3 lat działała bez zarzutu. Jednak ostatnio coś się stało po włączeniu zasilania zegar i zapalnik gazu działa, po włączenia funkcji piekarnika zaczynając od żarówki wywala różnicówkę. Odkręciłem żarówkę gdyż podejrzewałem zwarcie w oprawce jednak to nie to bo gdy odpiąłem oprawkę całkiem dalej wyrzuca. Poodpinałem urządzenia tzn grzałki dolną i górną dalej wywala,środkową z wentylatorem to samo. Sprawdziłem kabel zasilający przewody w środku listwę na obudowie i oczywiście gniazdko i wszystko wygląda ok. Może ktoś miał podobny temat bo już pomysły mi się kończą.

2 8
  • #3 24 Sty 2012 17:47
    PiotrekBruno
    Poziom 8  

Odłączyłem wszystkie grzałki i wentylator zaizolowałem końcówki włączyłem zasilanie piekarnika z pozycji samej żarówki wywaliło bezpiecznik 25A na klatce a piekarnik umarł ...świeci się tylko zegar i po włączeniu piekarnika tylko diody od termostatu i od funkcji piekarnika się świecą Przejrzałem kuchenkę szukając zwarcia nic nadpalonego nie widać przełącznik piekarnika wygląda jak nowy brak śladów nadpalenia napięcie dochodzi ale a na grzałkach nic. Nie wiem jak go sprawdzić chyba trzeba będzie drugi i podstawić bo nie mam innego pomysłu....

0
  • #6 24 Sty 2012 19:17
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.
    Na początku wyłącza różnicówka a potem wywala główne zabezpieczenie,coś namieszałeś przy tym odłączaniu przewodów i zrobiłeś zwarcie.Jeśli nie masz miernika ciężko znaleźć przebicie do masy, nie znalazłeś nadpaleń więc sprawdź jeszcze iskrownik zapalarki przy zalaniu lubi wyłączać różnicówkie

0
  • #7 24 Sty 2012 19:46
    PiotrekBruno
    Poziom 8  

mam miernik. Coś wywaliło i niema napięcia a urządzeniach końcowych. Omijam teraz programator i termostat zobaczę co się stanie zauważyłem też nadpaloną izolacje na przewodzie z drutu który idzie równolegle do całego panelu i spina wełnę mineralną

Dodano po 13 [minuty]:

ominąłem ,mam odłączoną grzałkę dolną nie wywala bezpieczników ominięty termostat i programator jednak brak jest napięcia na grzałkach i żarówce .Zapalarką działa i nie zwiera.

0
  • #9 26 Sty 2012 17:47
    PiotrekBruno
    Poziom 8  

zrobiłem tak zobacz na moim zdjęciu to są te przewody po lewej stronie ? tj. biały i niebieski bo po prawej są 3 uziemienie czerwony i niebieski ale to raczej zasilanie do zegara. Jeśli zrobiłem dobrze tzn. włącznik krzyżowy uszkodzony?Chyba nie ma już innego elementu dziwna rzecz prosta kuchenka a tyle zabawy

1