Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO

23 Sty 2012 22:01 3511 24
  • Poziom 8  
    Witam, posiadam na stancji od ok. roku internet od UPC 20 Mb/s. Posiadam router Belkin Wirelless G Plus MIMO Router model: F5D9230-4. Miałem z nim początkowo problemy z konfiguracją, ponieważ strona konfiguracji była źle wyświetlana i po wielu próbach udało mi się wgrać najnowszy jak na razie firmware i strona pod względem graficznym wyświetla się normalnie. Router chodził na ustawieniach fabrycznych, zakładałem tylko zabezpieczenie swojej sieci.
    Niestety korzystam nałogowo z torrentów i w ogóle P2P. Kiedy utorrent rozpędzał się lub generowałem z kolegami duży ruch, kwestią kilku minut było jego zawieszanie się, pomagał tylko reset. Po jakimś czasie włączyłem UPnP, ale i to nie dało efektów. Po roku męczarni spróbowałem wyłączyć NAT i włączyć UPnP i od tego czasu P2P i internet chodziły oporowo. Martwiło mnie tylko to i nie wiem o co chodzi, że przy takich ustawieniach nie można było wejść do strony konfiguracji routera. Normalnie wchodzi się przez 192.168.2.1 ale gdy wyłączałem ten NAT to pojawiał mi się komunikat - a przynajmniej ja tak zrozumiałem, że należy wchodzić przez 192.168.2.254 ale nie udaje mi się to. No i tak cieszyłem się P2P do czasu gdy sprawiłem sobie telefon Samsung Galaxy i5800 z brandem Plusa i zaktualizowałem przez KIESa do FROYO 2.2 ( numer wersji: FROYO.XWJPD, wersja jądra: 2.6.32.9 root@SE-S608 #1).
    W tym miejscu zaczęły się schody, gdyż telefon łapie wi-fi np. na neostradzie - na Linksysie WAG120N u mnie w domu rodzinnym lub na liveboxie u kolegi, a tu na stancji działa tylko wtedy gdy nic nie kombinowałem w ustawieniach, czyli włączony NAT(kłania się wspomniany problem z P2P i stabilnością). Kiedy zaś wyłączam NAT i włączam UPnP(choć ono nie gra roli w tym sporze) mój samsung widzi sieć, ale przy próbie połączenia jest wyświetlany ciągle tylko komunikat "otrzymywanie adresu IP z..." i nie chce się połączyć.
    Tak więc proszę was powiedzcie mi jak skonfigurować router, żeby mój telefon łączył się przez wi-fi z tym routerem, ale i działało P2P i żeby nie wysypywał się ten Belkin pod obciążeniem jak to ma miejsce przy ustawieniach fabrycznych. Widzę, że trochę karkołomna ta moja wypowiedź, ale starałem się wszystkie aspekty problemu poruszyć i jest to również mój pierwszy temat. Liczę na zrozumienie i zbawienne recepty.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przy wyłączonym NAT będzie działało tylko jedno urządzenie.
  • Poziom 8  
    No właśnie, że na wyłączonym NAT działają dwa laptopy, ale to może dlatego, że pewnie router zapamiętał te karty sieciowe. Niestety nie mogę tego sprawdzić, bo w tych ustawieniach nie otwiera się ta przeklęta strona konfiguracji routera.
  • Poziom 43  
    Podaj model urządzenia jakie masz od UPC.
  • Poziom 8  
    Cisco model EPC3212
  • Poziom 43  
    Wrzuć jeszcze skan sieci bezprzewodowych z programu inSSIDer.
  • Poziom 8  
    Moja nazwa sieci to "sekretariat" przesyłam obraz z tego programu o który prosiłeś, zaznaczam, że to przy wyłączonym NAT teraz robię. Jestem skory to wszelkich próśb i zmian konfiguracyjnych byleby znaleźć rozwiązanie.
    https://obrazki.elektroda.pl/2331801000_1327523501.jpg
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ze skanu wynika, że w Twojej okolicy nadaje kilkanaście innych sieci bezprzewodowych.

To wprowadza zakłócenia do Twojej sieci wifi, nie ma szans na stabilne połączenie.

Odradzam łączenie się po wifi. Pozostaje przejście na kabel.

Włączanie/wyłączanie NAT nic tu nie pomoże.
  • Poziom 8  
    No ale panie, chodzą dwa laptopy, torrenty cisnę oporowo na tym wyłączonym NAT, tylko tego telefonu z androidem nie idzie podłączyć, no i strona konfiguracji routera nie działa. Nie ma ratunku ? Wi-fi to podstawa życia.
  • Poziom 43  
    To nie ma szans na normalną pracę w takim tłoku w eterze. Jakoś może się telepać i tyle.

NAT musi być włączony, a w telefonie ustaw adres na sztywno, żeby nie było trzeba pobierać go przez DHCP.
  • Poziom 8  
    A inny router by coś poradził, przecież to nie Shanghai tylko zajeb.... Lublin ? Ten tłok nie może, mieć chyba tak decydującego wpływu.
    No tak też wydaje mi się, że NAT powinien być włączony tylko coś jeszcze może by pogrzebać w opcjach. I jeszcze co z tym UPnP i może z przekierowaniem portów ? Jak z tymi torrentami mam działać ?
  • Poziom 43  
    Można próbować wymienić router na taki, który nadaje z większą mocą np. TP-Link TL-WR1043ND, to poprawi nieco jakość połączenia, ale nie spodziewaj się rewelacji.

Pomoże przejście z 2.4 GHz na 5 GHz. Tylko to się wiąże z wymianą kart w komputerach i wychodzi drogo. Telefon pewnie obsługuje tylko 2.4 GHz.

UPnP możesz wyłączyć i ręcznie przekierować porty wg. potrzeb.

Jeśli w routerze jest firewall, to też go wyłącz.
  • Poziom 8  
    To dlaczego P2P i w ogóle stabilność jest taka dobra przy wyłączonym NAT, bo ja sobie tego nie mogę darować ? No i dodałbym jeszcze, że po kablu tak samo go urywa przy dużym obciążeniu.
  • Poziom 43  
    Bo jak włączysz NAT to musisz przekierować porty pod torrenty inaczej prędkość będzie marna.

Jak po kablu sytuacja wygląda podobnie, to najprawdopodobniej router jest nie do końca sprawny.
  • Poziom 43  
    Wrzuć zrzuty wszystkich zakładek konfiguracyjnych routera.
  • Poziom 8  
    Przepraszam za opóźnienia, o to screeny z konfiguracji routera, jest on na nich w ustawieniach fabrycznych. Chciałem dzisiaj przekierować wszystkie porty, ale nie wiem co to inbound port i private port więc nie dałem rady, zresztą nie wiem skąd wziąć to private ip co jest wymagane, bo jak sprawdzam swoje w internecie to zaczyna się na 89.XXXXXXX i tam nie pasuje :
    P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO
    P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO P2P i połączenie telefonu z androidem - router Belkin G Plus MIMO
  • Poziom 8  
    Doszedłem wreszcie jak zrobić to przekierowanie, chodziło mi o wszystkie porty, zobaczcie czy o to chodzi, bo utorrent mówi, że port otwarty ma:
  • Poziom 43  
    Wszystko w porządku, ale dla wifi włącz szyfrowanie WPA lub WPA2 i ustaw hasło, bo w przeciwnym razie sąsiedzi będą mieć darmowy net.

Tylko nie jestem pewien, czy tel. będzie działał z szyfrowaniem.
  • Poziom 8  
    Nie no takim dzbanem nie jest tylko zrobiłem screeny ustawień fabrycznych, naturalnie zawsze mam szyfrowanie ;D No i jednak z tymi portami się nie udało, bo wyświetla się komunikat, że są niepoprawnie wpisane. Telefon działa z szyfrowaniem.

Dodano po 4 [minuty]:

A jakbym wyłączył firewall to wtedy nie trzeba byłoby tych portów odblokowywać, bo ta zakładka virtual servers jest jakby podstroną zakładki Firewall ?
  • Poziom 43  
    sylwek.strzeszkowice napisał:
    A jakbym wyłączył firewall to wtedy nie trzeba byłoby tych portów odblokowywać, bo ta zakładka virtual servers jest jakby podstroną zakładki Firewall ?
    Wyłącz firewalla jeśli masz jakiegoś na komputerze np. Zaporę Windows. I ustaw w routerze DMZ na ip komputera, z którego pobierasz torrenty. Wtedy nie trzeba przekierowywać portów.
  • Poziom 8  
    O DMZ to już myślałem, ale są u nas na stancji trzy kompy do torrentów. Ale mi chodzi o zakładkę firewall z routera - może ją ustawić na disabled ?
  • Poziom 43  
    DMZ możesz ustawić na jeden komputer, firewalla wyłączyć, a na pozostałe dwa komputery przekierować porty.
  • Poziom 8  
    To jakbyś mógł powiedz mi co wpisać i w jakie okienka. Ip już mam,a chcę porty uwolnić od 1 do 65536, żeby był spokój.

Dodano po 6 [minuty]:

i jeszcze teraz na dodatek DHCP Client List nie chce się odświeżyć, w ogóle chyba to router jest pierdyknięty, bo przed chwilą jak zmieniałem różne opcje to się zresetował do fabrycznych ustawień sam.

Dodano po 23 [minuty]:

Dobra jakoś sobie poradziłem, bo emule pokazuje, że jest ok, teraz zapuszczam oporowe ściąganie i zobaczymy czy się utrzyma to wszystko.
  • Poziom 8  
    Problem uważam za rozwiązany, jednak to router jest zwalony. To bydle nie trzyma moich ustawień, ciągle się wiesza, więc muszę coś nowego sobie sprawić. Dziękuję za pomoc jurek.adam, który jako jedyny okazałeś zainteresowanie.