Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 3610 - problem z baterią

23 Sty 2012 22:30 2055 4
  • Poziom 8  
    Witam otóż bateria nigdy nie trzymała mi dobrze, ale od jakiegoś czasu mam gniazdko do wymiany do zasilania, z racji wieku. Ale włożyłem do gniazda razem z zasilaczem kawałek cienkiego metalu i na razie się to trzyma, nawet pokazuje ładowanie. Ale jak odłączę zasilacz moment komputer gaśnie. Cały czas mam że bateria ma 6%. Czego to wina?? Czy trzeba gniazdko nowe, baterię??
  • Poziom 13  
    Bateria już pewnie stara, ja tak mam z 6 letnim laptopem lub jak wepniesz to się ląduje i potem kabel się przesunie i przestaje stykać przykład wzięty jak naprawiałem PS2 wyrobione gniazdko miałem :D i jak grałem to wciągu gry mi się wyłączał bo się kabel przesuną o 1mm i nie stykało. Nie wiem czy da rady wymienić takie gniazdo w laptopie ale raczej się da. Umiesz lutować ?
  • Poziom 8  
    witam,
    zamów te:
    http://allegro.pl/gniazdo-zasilania-acer-1690-3610-5510-9410z-fv-gn7-i2051353683.html
    dasz rade przelutować je sam nic trudnego.
    jeżeli się boisz oddaj do elektronika weźmie za to góra 50zł.
    a z wpychaniem blaszek bym uważał bo można zrobić zwarcie.
    Sprawdź miernikiem napięcie na stykach baterii (takie samo jak na etykiecie) oraz na stykach w laptopie (powinno być trochę wyższe od napięcia baterii.)
    jeżeli wszystko będzie już zrobione a dalej nie będzie chciała się ładować to zostaje już tylko elektronika baterii lub ogniwa pozdr.
  • Poziom 26  
    krzysiek787 napisał:
    Witam otóż bateria nigdy nie trzymała mi dobrze, ale od jakiegoś czasu mam gniazdko do wymiany do zasilania, z racji wieku. Ale włożyłem do gniazda razem z zasilaczem kawałek cienkiego metalu i na razie się to trzyma, nawet pokazuje ładowanie. Ale jak odłączę zasilacz moment komputer gaśnie. Cały czas mam że bateria ma 6%. Czego to wina?? Czy trzeba gniazdko nowe, baterię??
    '

Próbowałeś skorzystać z gniazdka np. w innym pokoju?
  • Poziom 23  
    Wymien gniazdko i nic tam nie wpychaj bo za chwile bedziesz zakladal nastepny temat "wsadzilem cos do gniazda zasilania i laptopa sie nie wlacza" a po wymianie naladuj bateria do pelna i zobacz ile wytrzyma, o ile cos jeszcze trzyma, do testowania baterii polecam program Batmon.