Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto I 95r. Ciężko wchodzą biegi

24 Sty 2012 03:01 4318 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Przy ujemnych temperaturach na zewnątrz tuż po rozpoczęciu jazdy ciężko wchodziły biegi (mianowicie z biegu 1 na 2 i w przypadku redukcji z biegu 3 na 2 - i tu należało zwolnić niemalże do 10km/h żeby wskoczył) czuć było znaczący opór.Po przejechaniu ok10km wszystko wracało do normy. Ze względu na brak informacji o wymianie oleju w skrzyni przez poprzedniego właściciela postanowiłem go wymienić. W książce napraw i instrukcji pisało że wchodzi go koło 2,35-2,4(w zależności od źródła). Ze skrzyni spuściłem 1.5litra oleju i ani kropli więcej (na płaskiej powierzchni). Tyle samo udało mi się wlać przez otwór wlewowy (do momentu przelewania). Zalany został olej Mobil 80W90 (Zalecany przez producenta Tutela ZC80W ). Po wymianie została połowa problemu gdy auto jest zimne jest problem z redukcją z 3 na 2-gi bieg. Po przejechaniu około 1km wszystko wraca do normy.Czytałem że niektórzy zalewają skrzynie olejem Tutela 75W (Syntetyk).
    Moje pytanie brzmi czy takie zachowanie się skrzyni w tym aucie jest naturalne oraz czy tyle oleju powinno "wejść" do skrzyni (błąd w literaturze?)?
    Niektórzy magicy piszą również że wlewają zalecaną ilość przez plastikowy korek odpowietrzający znajdujący się na górze skrzyni biegów.
    Dzięki za pomoc
    pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Mam Punto I 1.1 z '99 roku i objawy ma podobne. W mroźne dni ciężko wchodzą pierwszy i drugi bieg. Problem znika po przejechaniu kilku kilometrów.
    Co do oleju - wymieniałem w ubiegłe lato, weszło około 1.5l.
  • Poziom 21  
    Witam. Również mam Punto I 1.1 z 97r. Również wymieniałem olej w skrzyni. Przed tym jednak oczytałem się co niemiara. Wszyscy tzn 99% radzili by wlać olej taki jaki był, z tego co pamiętam była to TUTELA. Natomiast CI którzy się nie zastosowali właśnie narzekali, że biegi ciężko chodzą itd. Ja zastosowałem oryginalną TUTELE i problemów żadnych nie mam, ba nawet powiedział bym, że biegi ciut lepiej "wchodzą".
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Kolego linka cięgna została wymieniona na początku zimy.
    Kolega który zalewał Tutel'ą lałeś 75W czy 80W?
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc
  • Poziom 21  
    Lana była Tutela 75W.
  • Moderator Samochody
    Pewnie sprzęgło lekko ciągnie, a synchronizatory już zużyte i jest problem. Odrobinę wyczucia, pilnować obrotów i powinny wchodzić bez problemu.

Nie zgrzyta/szarpie przy zmianie z I na R i na odwrót?
  • Poziom 9  
    Witam
    Nie kolego nic nie zgrzyta
    Jak się przejedzie ten odcinek (ok 1km) to wszystko pracuje jak należy.
    Pozdrawiam