Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RS20BRHS5 zamrażarka słabo mrozi po przerwie w sasilaniu

profesor33 24 Sty 2012 09:46 1919 3
  • #1 24 Sty 2012 09:46
    profesor33
    Poziom 2  

Witam

W nocy z niedzieli na poniedziałek dostawca energii wyłączył zasilanie ( nie wiem jak długo ) i od tego czasu zamrażarka osiąga -4 stopnie , chwilami spadło do -15 ale po chwili znowu rośnie i dochodzi nawet do zera.
    Zmierzyłem temperaturę na kratkach wlotowych zamrażarki która wynosi około -7.
    I tak już drugi dzień nie może osiągnąć ustawionych -20. Włączałem opcję "turbo" praca ciągła i też nic nie daje. Lodówka chłodzi normalnie.

Proszę o pomoc.

0 3
  • #2 25 Sty 2012 22:23
    kamild90210
    Poziom 17  

Witam.Jeżeli na pracy 'turbo temperatura nie spada to wszystko wskazuje na uszkodzony układ chłodzenia może być nieszczelnosc.Ale na odległość można sobie gdybać.Zaobserwuj czy po wciśnięciu przycisku turbo słychać kompresor powinien chodzić bez przerwy.

1
  • #3 26 Sty 2012 11:15
    lopp
    Poziom 19  

Rozmroź zamrażarkę - zostaw otwartą bez zasilania na co najmniej dobę. Po tym okresie uruchom, poczekaj bez zaglądania do niej z 6 godzin (ma być pusta) i jeśli nadal masz te objawy to najprawdopodobniej masz ubytek czynnika (jeśli agregat cały czas pracuje).

0
  • #4 29 Sty 2012 16:02
    profesor33
    Poziom 2  

Witam

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi , problem rozwiązany - nieszczelność w układzie chłodzenia. W piątek był serwisant i uzupełnił i uszczelnił układ.
    Koszt 310 zł. :cry: :cry: :cry: ( z robocizną materiałami i dojazdem )

0