Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen jumper świeci się kontrolka samochodu z kłódką

adr10 24 Jan 2012 11:10 16383 9
    adr10
    Level 2  
    witam mam problem z moim citroenem jumperem 2.2 hdi nie chce odpalić i świeci się kontrolka samochodzik z kłódką co to może być za przyczyna .
    Perech
    Level 15  
    bankowo immo. Warto sprawdzić cewkę naokoło stacyjki, nie spadł Ci kluczyk?
    kybernetes
    Level 39  
    Ta kontrolka świeci się kiedy jest problem z odblokowaniem ECM. Przyczyna może być rożna - od uszkodzonej pastylki w kluczu, przez problemy w antenie immobilisera, usterkę w BSI - aż po zgnite wiązki w komorze silnika i brak zasilania na komputerze wtrysku (a kto zna Jumpera ten wie o czym mowa). Tak więc prostej odpowiedzi nie ma a naprawa wymaga wiedzy i przynajmniej podstawowego wyposażenia diagnostycznego do sprawdzania obwodów i sygnałów. I oczywiście schematów elektrycznych pojazdu.
    adr10
    Level 2  
    Auto stało z dwa miesiące nie odpalane i całkowicie padł mi aku podładowałem go i to własnie się stało. Ale cóż w takim razie będę musiał odwiedzić diagnostę .
    Hans30
    Level 27  
    Albo kogoś kto umie klucze zakodować.
    kybernetes
    Level 39  
    Od stania na placu immobilisery się raczej nie uszkadzają, stawiam na wiązki w komorze silnika.
    kondziorek3
    Level 2  
    to znaczy że kluczyk nie został rozpoznany trzeba wsadzić drugi i będzie ok bo w nim jest immobiliser jak nie rozpozna kluczyka to nie od pali
    adr10
    Level 2  
    Już odebrałem auto, wykasowali mi immobilaiser