Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 40-42' do 2500 zł co kupic?

24 Sty 2012 11:11 4615 20
  • Poziom 8  
    Witam,

Stwierdziłem że warto tutaj spytac ;) Stoję przed kupnem telewizora, 40-42 cale w cenie do 2500zł. Czym więcej szukam, tym większy problem z wyborem. TV będzie podpięty do PC, więc plazma raczej odpada... Chcę go używac głównie do filmów, ale rownież jako monitor do komputera (internet) jak i gier (pc, konsola) - więc duży input lag odpada.

Na razie wahałem się nad kilkoma modelami, ale każdy miał jakieś wady: Sony EX500 (ciężko dostępny, input lag), LG LG 42LK530 (podobno słaba czerń i kiepskie kąty, do tego obraz nie powala), Panasonic TX-P42G30E (plazma jako drugi monitor PC chyba się nie nadaje? i nie ma mowy, że byłbym w stanie
    przeżyć buczenie, TV musi być cichy...) i Toshiba 42SL833 (kiepski dźwięk, dziwnie niska cena jak na LED?).

Niedawno poczytałem trochę i najbliżej jestem jednemu z 2: Toshiba 40TL838 i Toshiba 42SL833. Oglądałem oba w euro RTV AGD, mniejszy model ma ładniejszy obraz (lepsza czerń, żywsze kolory), za to większy model ma resolution+
    (ktore podobno swoje robi) i meta brain, no i 2 cale wiecej... 3D traktuje jako dodatek, nie jest niezbędny. Ktoś ma jakąś opinię, który z tych dwóch TV warto wybrać?

Ewentualnie jeśli ktos ma jeszcze jakies typy do 2.5k (Full HD i 100Hz koniecznie), to byłbym wdzięczny za sugestie :)

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
  • Poziom 15  
    A myślałeś o telewizorach SHARP-a?
  • Poziom 8  
    Myslisz o 40LE630? Nie mialem okazji sprawdzic na zywo, slyszalem pare dobrych opinii, ale podobno w tych tanszych modelach LED sa jakies problemy z rownomiernym podswietleniem matrycy?
  • Poziom 12  
    Do 2500 można dostać Samsunga UE40D5500 od 6500 różni się brakiem 3D(i chyba brakiem wifi). Myślałeś o tym modelu?
  • Poziom 8  
    Tak, Samsungi w tej cenie odrzucilem, bo oszukuja w kwestii czestotliwosci odswiezania. Ich 100Hz to tak naprawde 100Hz CMR, a wiec faktycznie 50Hz = nabijanie ludzi w butelke. Chyba dopiero od D6000 zaczyna sie prawdziwe 100Hz (jesli sie myle, prosze mnie poprawic ;) ).

Edit: Podobno Sharpy nie czytaja zadnych napisow do filmow, ktos moze ta informacje potwierdzic? Bo na razie opinie o 630LE byly calkiem, calkiem, ale to by go dyskwalifikowalo.
  • Poziom 8  
    Ta recenzja + ogladanie na zywo to glowne dwa powody, dla ktorych jestem tak blisku jej zakupu. Jedyne co mnie powstrzymuje, to brak Resolution+ w tym modelu (podobno robi to roznice) i model 42SL833 bez 3D tanszy o 100zl, posiadajacy Resoluton+ i Motion Brain. Jesli tylko ktos mi powie, ze mniejsza Toshiba jest po prostu 'lepsza', wezme ja jeszcze dzis - a tak, szukam jak glupek ciagle informacji ;]

Wada jest podobno tylko jedna - bardzo slaby dzwiek...

@LOCOLOCO: Widze ze robiles test, wiec spytam tutaj. Czy do zastosowan mieszanych (40% pc, 30% konsola, 30% filmy) warto brac cokolwiek innego w tej kategorii cenowej, niz ta Toshiba? Sony EX500, SHARP 40LE(LX)630, Toshiba 42SL833? Nie ma co sugerowac brakiem Resolution+ ?
  • Poziom 1  
    Chciałbym także przyłączyć się do tego wątku.
    Moje potrzeby są dość zbliżone do autora, z pewnymi wyjątkami:
    - telewizor głównie miałby służyć do grania na konsoli PS3 oraz oglądania filmów na DVD, Bluray, z dysku przenośnego oraz czasami z laptopa podłączonego przez HDMI, zatem odtwarzanie plików MKV jest warunkiem koniecznym
    - przekątna czym większa, tym lepiej (pomieszczenie będzie dostosowane do telewizora, a nie na odwrót jak to zazwyczaj ma miejsce)

Mam także pewne dodatkowe pytania:
    1. Dlaczego autor twierdzi, że plazma do komputera się nie nadaje?
    2. O jak głośnym "buczeniu" mówimy?
    Do tej pory zorientowałem się, że bardzo dobre recenzje zbiera LG 50PV350 i niemal byłem zdecydowany na zakup, lecz na którejś z aukcji internetowych dostrzegłem, iż matryca tego telewizora bardzo się świeci. Zatem moje pytanie brzmi:
    3. Czy odbijanie matrycy nie będzie przeszkadzało w warunkach, gdy dostęp do światła słonecznego będzie ograniczony zasłonką, a telewizor będzie ustawiony bokiem do okna? Poza tym telewizor będzie używany głównie po południu i wieczorami.
    4. Wymieniacie wyżej telewizory Samsunga. Czy to prawda, że UE40D550 ma problemy z odtwarzaniem plików MKV z dysku przenośnego USB? Interesowałem się telewizorami Samsung, jednak muszę być pewien, że dany model obsługuje MKV, ponieważ jest to dla mnie kluczowa sprawa.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
  • Poziom 8  
    1. Moim pierwszym typem jako TV byl wszedzie polecany Panasonic TX-P42G30, w swojej klasie cenowej chyba nie do pobicia. Odrzucilem go jednak jak troche doczytalem - plazmy sprawuja sie swietnie w czymkolwiek dynamicznym - gry, konsola, filmy akcji, itd, duzo lepiej do tego niz LCD/LED. Problemy sa przy generowaniu obrazu statycznego - duzo gorsza jakosc, tak wiec podpiecie do kompa i wyswietlanie pulpitu/netu/czcionki juz nie bardzo, a zamierzam rowniez do tego uzywac. Jesli nie bedziesz uzywal na niej kompa w sensie uzytkowym, a tylko filmy + gry, to mozesz brac.
    2. Buczenie rozne z tego co ludzie pisali - jedni mieli slyszalne z 1m, inni nawet z 3m. W warunkach ciszy nocnej, podobno potrafi to byc mocno uciazliwe - chyba, ze ogladamy tv wystarczajaco glosno.

3. Jesli nie bedzie swiatla slonecznego / swiatla z lampki, powinno byc ok.
    4. Samsung to chyba jeden z lepszych wyborow jesli chodzi o 'multimedialnosc', MKV powinien dawac rade. Wada modelu o ktorym piszesz jest za to rzeczywiste 50Hz, a nie 100Hz, ale to nie jest potrzebne do gier i filmow.
  • sprzedawca - konsultant
    prymas -
    Ten model Toshiby jest jak na klasę cenową naprawdę dobry. I mnie osobiście absolutnie nie brakuje Resolution +.
    Co do dźwięku to z uwagi na głośniki skosnomembranowe dźwięk jest znacznie lepszy niż u konkurencji .
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/78017-tv...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html
    Spójrz na zdjęcia z boku telewizora.

havcaaren - musisz podać jakie masz warunki w mieszkaniu?
  • Poziom 28  
    Witam,
    Prymaas czy dokonałeś już zakupu? Jeśli tak podziel się swoimi opiniami. Stoję przed podobnym wyborem: 40TL838 lub 40D5000 ale ciągle zastanawiam się też nad plasmą Panasnika. Przeznaczenie podobnie jak u Ciebie-komputer- filmy, gry.
    Pozdrawiam.
    Jeśli dobrze ją dotrzesz (plazmę Panasonica) - to nie musisz się martwić o powidoki i będzie to extra zakup .
  • Poziom 28  
    Przeczytałem już chyba wszystko co było w polskim internecie na temat ww. modeli i coraz to trudniej jest mi się zdecydować.
    Podsumowując cenowo:
    40D5000 - 2050zł z przesyłką
    40TL838 - 2450zł +200okulary - Duży plus to dostępność na miejscu i raty 0%, byłem dziś w sklepie ale mieli awarię i nie dało się obejrzeć, idę jutro
    TX-P42S30 - 2000zł -dostępny na miejscu
    TX-P42UT30E - 2000zł z przesyłką +okulary, dostępny także na miejscu ale za +700zł
    TX-P42G30E - 2500zł z przesyłką

TV ma zastąpić monitor komputera (jego pozostawienie wykluczone) i służyć do filmów, internetu i gier.
    Czy warto inwestować w tym przypadku w 3D?
    LOCOLOCO ułóż Tv w kolejności jaką Ty wybrałbyś dla moich potrzeb biorąc pod uwagę także cenę. Jeśli możesz dodaj też proszę krótkie podsumowanie każdego z nich.
    System 3D traktuj jako gadżet - podobnie jak np telegazetę.
    Jeśli ma służyć jako monitor również i spełniać rolę dobrego telewizora to z podanych wybrałbym :
    1.Samsunga
    2.Toshibę
    3. 42G30
  • Poziom 28  
    Poszedłem dziś Media expert w Gorlicach obejrzeć Toshibe którą mają na pierwszej stronie gazetki ale jak się okazało raz że nie mają żadnych okularów 3D....dwa nie mogą jej podłączyć bo brakuje im prądu na sklepie (pomijam fakt że można by wyłączyć kilka innych działających telewizorów). To dopiero profesjonalne podejście do klienta.

Zamawiam dziś Samsunga. Stwierdziłem że szkoda dopłacać 700zł za samo 3D.
    Jak przyjdzie podzielę się wrażeniami.
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Samsung dziś dotarł. Pierwsze wrażenia rewelacyjne. Coś więcej napiszę jak lepiej przetestuję.

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]
  • Poziom 2  
    a czy do gier to nie musi być co najmniej 3ms czas reakcji i prawdziwe 100Hz częstotliwość odświeżania (czytałem gdzieś, że przy trybie gry CMR AMR MF i TM i temu podobne 100Hz się wyłącza i działa jako 50Hz) ?

a
    40TL838 ma 8ms
    40D5000 100Hz CMR
    Sony EX500 100Hz MF
    LG LG 42LK530 100Hz TM
    Toshiba 42SL833 5.5ms
    Nie musi
    Musi byc mały input lag - inaczej sobie nie pograsz.
  • Poziom 19  
    Czas reakcji matrycy jest mierzony różnie u różnych producentów, a 100Hz jest wyłączane podczas gry, aby nie powodować opóźnień w wyświetlanym obrazie. Jak napisał Locoloco, dobrze aby telewizor miał niski input lag.