Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

notebook do 1500 zł (od 11.6 do 12.1 CALA) jaki ?

24 Sty 2012 14:18 1466 1
  • Poziom 10  
    Witam,

Chciałbym kupić notebooka, który potrafi długo wytrzymać bez ładowania (do 10 godzin).
    Jest on potrzebny do prac biurowych, programowania, przeglądania stron oraz sporadycznie
    do oglądania filmów (HDMI->TV). Na ten cel chcę przeznaczyć do 1500 zł.
    Matryca od 11.6 do 12.1.
    Na oku mam teraz tego z okazji allegro:
    http://allegro.pl/okazja-acer-ao722-amd-c60-4g-500g-hd6290-bt-hdmi-i2064424474.html
    Co o nim sądzicie ? Może jest coś lepszego w tym zakresie cenowym ?
    I mam jeszcze pytanie, na tym notebooku jest Linux, czy zainstalowanie Windowsa na
    notebooku wygląda tak samo jak na komputerze czy trzeba to inaczej zrobić ? Z tego co mi wiadomo one nie mają napędu ? prawda?

Dziekuję z góry za pomocne rady.
  • Poziom 22  
    To nie jest notebook ,tylko netbook ...

Co do instalacji windowsa,tak samo,tylko pewnie tracisz już na niego gwarancję gdy to zrobisz.

Ten model nie ma napędu.

Różnica między prawdziwym notebookiem a netbookiem jest taka.
    Że netbook nie nadaję się ...do niczego.
    W gry sobie żadne nie pograsz,procesor jest...wolny 1mb cache i 2x1.0ghz to trochę mało na cokolwiek...
    Matryca jest na tyle mała ,że nic nie widać,i na tyle duża,że do kieszonki i tak nie schowasz =/

Ogólnie każdy "lapek" tego pokroju jest tylko do internetu,moim zdaniem,te 1500 zł lepiej wydać na telefon,który spełni identyczne zadanie jak ten lapek,bo i sprawdzisz poczte, i wejdziesz na kilka stron , w gry co prawda nie pograsz,ale na tym netbooku też nie poszalejesz ALE.

Telefon schowasz do kieszeni a netbooka nie...
    Z telefonu zadzwonisz i wiele,wiele,wieeele innych...

Tutaj nawet telefon wyprzedza netbooka...
    A notebook?... niebo...a ziemia ; /

Do jakich celów będzie Ci miał służyć? jakiego programowania?
    Do całej reszty na pewno starczy...

Jeżeli Ci chodzi o ten napęd.

"Napęd optyczny (typ): BRAK" - czyli windowsa będziesz musiał pewnie z pen-drive instalować albo dysku przenośnego =/