Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa c.o. Grundfos głośna praca

24 Sty 2012 15:55 21088 7
 • Poziom 10  
  Mam problem z pompą c.o. Grundfos , tj. bardzo głosno pracuje. Czy można coś zadziałać, czy pozostaje tylko wymiana pompy?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 38  
  Czy pompa nie jest czasem zapowietrzona? Wtedy też jest głośna praca
 • Poziom 10  
  Raczej nie, pracuje na najwyższym biegu tj.3.Czy można to jakoś sprawdzić?
 • Poziom 17  
  Głośna praca wynika albo ze zużycia lub uszkodzenia np.przez przegrzanie-lub jeśli jest zapowietrzona jak napisał kolega.Jeśli nie jest zapowietrzona to pozostaje niestety wymiana.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Dzieki za wskazówki. Co do odpowietrzania pompy: romumiem ,że trzeba odkręcić śrubę pośrodku ( z płaskim nacięciem) i co dalej? Domyślam się że trzeba to robić ( czzysczenie filtra również) na wyłączonym piecu i zamkniętych zaworach przed i za pompą. Chciałem dodać że chodzi o pompę UPS 25-80.
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Rozumiem że masz układ ciśnieniowy.Czyszczenie filtra oczywiście przy zamkniętych zaworach przed i za pompką.Odpowietrzanie przy otwartych zaworach.Musisz poluzować śrubę w środku pompy-ale nie całkiem ją odkręcić.Jeśli jest zapowietrzona to oprócz płynu będą wypływać charakterystyczne bąble powietrza.Nie wiem jak to inaczej nazwać.Po prostu będziesz widział że leci powietrze.Jeśli układ jest zapowietrzony odpowietrz najpierw grzejniki (możesz na włączonej pompie-nawet lepiej bo przepycha powietrze).Uzupełniaj na bieżąco poziom płynu w sieci.Na końcu odpowietrz pompę.Jeśli pompa jest zapowietrzona słychać charakterystyczny szum przy pracy(jak pompa pralki wypompowująca wodę pod koniec).Jeśli pozostanie gdzieś trochę powietrza poradzą sobie z nim automatyczne odpowietrzniki-jeśli nie procedurę trzeba powtórzyć(oprócz filtra oczywiście).
 • Poziom 10  
  Dziękuję za pomoc. Postąpiłem zgodnie z otrzymanymi wskazówkami i jest lepiej.