Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AWST 07L problem z grzaniem

waldo 24 Sty 2012 16:50 3414 5
  • #1 24 Sty 2012 16:50
    waldo
    Poziom 23  

Witam ,mam problem tego typu -po włączeniu pralka nabiera wodę ,bęben zaczyna się kręcić ale nie grzeje wody .Sprawdziłem grzałkę ,ok. Sprawdziłem czujnik
    ma 8,5 kΩ a gdy wleje się woda wzrasta do 9,5KΩ-nie wiem czy jest to dobra rezystancja ? Sprawdziłem jeszcze termostat bo przez niego sterowana jest grzałka ale jest w porządku. Kolejny krok to płytka elektroniki -pomiary wykazały że brak jest sterowania przekaźnikiem który załącza grzałkę. I teraz nie wiem czy to jest wina czujnika temperatury znajdującego się w grzałce czy też sama elektronika.[/quote]

1 5
  • #2 24 Sty 2012 17:13
    mono12345
    Poziom 13  

Witam.
    Ja w swojej grzałce w Amice (model sprzed kilku lat) w temperaturze ok 20 st. mam rezystancję termistora ok. 4,7 k. Wraz ze wzrostem temperatury rezystancja maleje. Ja bym spróbował podłączyć w miejsce termistora, rezystor o wartosci wyżej podanej. Jeżeli grzałka zacznie grzać, to jesteś w domu.
    Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

Witam ponownie.
    Rezystancja grzałki w mojej pralce ok. 20 ohm. Ponadto grzałka ma wbudowany bezpiecznik termiczny, który w przypadku pracy bez wod,y przepala się.
    Pozdrawiam

1
  • #3 24 Sty 2012 19:34
    waldo
    Poziom 23  

To ja może pomyliłem czujnik temperatury z bezpiecznikiem termicznym ? Pomiaru dokonałem w tym elemencie który wystaje z grzałki .A gdzie znajduje się termistor ? z której strony bębna?

1
  • #4 24 Sty 2012 19:56
    nares
    Specjalista AGD

waldo napisał:
    To ja może pomyliłem czujnik temperatury z bezpiecznikiem termicznym ? Pomiaru dokonałem w tym elemencie który wystaje z grzałki .A gdzie znajduje się termistor ? z której strony bębna?

Oho, zaczynają się głupoty ;) Czujnik temp. (termistorowy), znajduje się w otworze w grzałce - R około 5k przy 20st. Bezpiecznik termiczny, jest zabudowany (niedostępny) wewnątrz elementu grzejnego.
    Nie komplikujcie więcej, tak prostego układu i tematu.

0
  • #5 24 Sty 2012 22:46
    zhudomel
    Specjalista AGD

waldo napisał:
    po włączeniu pralka nabiera wodę ,bęben zaczyna się kręcić ale nie grzeje wody
    Grzanie zaczyna po zamoczeniu prania czyli po ok. 5-8 min.

0
  • #6 25 Sty 2012 21:03
    waldo
    Poziom 23  

Zmieniłem czujnik temperatury ,wodę zaczęło grzać ale tak jak poprzednio o czym zapomniałem napisać wyskakuje jakiś błąd -mianowicie zapalają się trzy pierwsze diody od gałki przełącznika programów i pralka staje. Czy ma ktoś dostęp do kodów błędów? w instrukcji nie ma takiego kodu .

0