Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gadżet do sprawdzania pilotów

daduszeryf 24 Sty 2012 20:06 4289 5
  • Prosty gadżet z niczego do sprawdzania pilotów RTV i samochodowych.
    Potrzebne elementy:
    - obudowa: pudełko po tabace
    - 2 diody LED- czerwona i niebieska
    - dioda IR odbiorcza
    - moduł radiowy (wziąłem ze starego alarmu samochodowego na 300Mhz)
    - uchwyt baterii ze starego pilota
    - łańcuszek ze starego pilota
    - antena odcięta ze starego radio
    - mikro włącznik ze złomu
    Koszt: 0 zł i chwila chęci

Odbiornik radiowy jest na 310Mhz ale przy bliskiej odległości odbiera sygnały 493Mhz. Odbiera on również sygnały 27Mhz. Przy sprawdzaniu pilotów IR są odbierane harmoniczne z częstotliwości 38Khz o czym nawet nie wiedziałem co umożliwia sprawdzenie przy okazji nie tylko diody nadawczej ale również generatora.

Gadżet do sprawdzania pilotów Gadżet do sprawdzania pilotów Gadżet do sprawdzania pilotów Gadżet do sprawdzania pilotów

Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

Cześć.Po prostu naciskam przycisk w pilocie od alarmu samochodowego lub pilota cod telewizora i mruga mi dioda.Co informuje mnie że pilot nadaje jakiś sygnał.Co przy pilotach od samochodu daje mi informację o tym że pilot działa i nie muszę go zabierać do domu i sprawdzać oscyloskopem.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    daduszeryf
    Poziom 28  
    daduszeryf napisał 1082 postów o ocenie 137, pomógł 110 razy. Mieszka w mieście Zambrów. Jest z nami od 2006 roku.
  • Tektronix
    hatemenow84
    Poziom 10  
    By sprawdzić czy pilot wysyła "jakiś" sygnał wystarczy spojrzeć na diodę nadawczą za pomocą aparatu cyfrowego np. takiego w komórce ;)
  • Tektronix
    daduszeryf
    Poziom 28  
    A jak chcesz sprawdzić pilota od alarmu samochodowego?
    hatemenow84
    Poziom 10  
    Mój błąd, nie sprecyzowałem, chodziło mi o piloty przy których mamy bezpośredni dostęp do diody nadawczej. Zwracam honor :)
    Sobek007
    Poziom 16  
    Sprawdzić czy samochód się zamyka :D
    Czy dioda ir może być taka od komputera wymontowana z usb?
    daduszeryf
    Poziom 28  
    Cześć.Połącz szeregowo z diodą LED podłącz napięcie skieruj pilota na diodę i zobaczysz czy działa.