Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox + Router ADSL Wi-F

24 Sty 2012 17:51 2128 7
  • Poziom 8  
    Hej, mam problem z konfiguracją LiveBoxa i routera ADSL TP-Link TD-W8901G. Otóż ze jest Livebox podłączony do linii tel.(z nim wszystko ok - działa internet) i od niego idzie kabel ethernetowy do routera który podłączam do jednego z wejść LAN bo WAN nie ma. I chodzi o to, żeby był na nim internet przez Wi-Fi. Wyczytałem, że jest coś takiego możliwe - wystarczy wyłączyć DHCP na routerze, wtedy adresy IP będą przydzielane z LiveBoxa. Zrobiłem tak, niestety nie działa. Ustawiłem dodatkowo statyczny IP na TP-Linku 192.168.2.1 maska 255.255.255.0 i brama 192.168.1.1(czyli taka jak adres IP Liveboxa). Niestety ciągle nie działa. Aha i o dziwo na początku wszędzie przez Wi-FI działa GG/Skype, tylko www nie wiec myślałem ze to problem z DNS ale czy ustawienie samych DNS'ów na sztywno coś da?. Access Point oczywiście włączony. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Czy jest to jednak niemożliwe i potrzeba router DSL z wejściem WAN? Wygląda to tak:

LIVEBOX z neostradą(internet działa) --> kabel ethernet --> Router ADSL Wi-Fi --> laptop z Wi-Fi(brak internetu - GG,Skype działa)
  • Moderator - Sieci, Internet
    Adres zmień na 192.168.1.100, DHCP wyłączone na TP-Linku.
  • Poziom 8  
    Ale adres gdzie zmienić? Na TP-Linku? Poza tym gdzie dokładnie? W zakładce LAN można zmienić ogólne IP routera (IP Address i IP Subnet Mask) oraz w zakładce INTERNET przy Static IP też mam możliwość ustawienia IP, Maski i Gateway'a.
    Na livebox-ie nic nie zmieniamy. Oczywiście chodzi o LAN.
    INTERNET odnosi się do RJ-11 w twoim tp-linku (co cię nie obchodzi w tej konfiguracji).
  • Poziom 8  
    Domyślnie ten adres to 192.168.1.1 czyli taki jak LiveBoxa - zmieniałem go na 192.168.2.1 / 192.168.1.2 / 192.168.2.jakaś cyfra i nic to nie dawało. Naprawdę uważasz, że zmiana na 192.168.1.100 pomoże? Poza tym coś z ISP muszę wybrać bo modem ma nie działać wiec czy ustawienie Static IP jest poprawne? Mogę jeszcze Dynamic IP, ale to też probowałem i bez rezultatów. Dzięki z góry.
    Jeszcze raz powtarzam zakładka internet nie interesuje cię w tp-linku. Nie masz podłączonej linii tel. Po prostu zostaw domyślnie dynamic.
  • Poziom 8  
    Ekhm - domyślnie jest Bridge Mode - przynajmniej tak się ustawia za każdym razem po resecie. Spróbuje z tym 192.168.1.100.
  • Poziom 8  
    UPDATE: No i ciągle nic mi nie działa.
    TP-Linka ustawiałem na każdy możliwy sposób - Dynamic IP/PPPoA/PPPoE/Bridge Mode(domyślnie), wyłączałem NAT, IP zmieniane na 192.168.1.2/192.168.1.100, DHCP też wyłączałem + ustawienia TCP/IP ustawiałem na sztywno na każdym kompie razem z DNS'ami tepsy. GG/Skype działa, pinguje mi wszystkie strony, ale przeglądarka nie działa - strony wczytują się do połowy - czasem nawet tytuł wyskoczy ale to koniec. I to już raczej nie problem z DNS bo próbowałem otworzyć wp.pl przez IP tj. wpisywałem w przeglądarke 212.77.100.101 i ciągle nic. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł czy zrobienie AP z Routera ADSL jest jednak niemożliwe?