Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odseparowany system dwudrozny

jazzik 21 Dec 2004 14:31 4443 8
    jazzik
    Level 11  
    Witam,

niedawno kupiłem Golfa III i zaczynam instalować sprzęt. Chciałbym do niego wsadzić system audio jak w termacie, czyli tweetery na gore i 165mm w drzwi przednie. Szukalem zestawow roznych firm i przyznam, ze juz nie wiem co wybrac. Ogranicznikiem jest tutaj 60,5mm glebokosci - tylko tyle wejdzie w Golfa III (tak mi powiedzieli w autoryzowanym sklepie Pioneer), a nie chce nic przerabiac. Limit kasy to 400zł, ale lepiej ok. 300zł. Dodam, ze bede chcial je podlaczyc do jakiegos odtwarzacza cd/mp3 4x50W, ktorego tez dopiero kupie. Czy takie glosniki dobrze pojda bez odzielnego wzmacniacza? Zapodam co znalazłem i jak możecie to wskazcie mi ewentualnie jakie sa wasze doswiadczenia z tymi glosnikami (w nawiasie zaznaczyłem, czy wiem, że sie zmieszcza na glebokosc):

Pioneer TS-1785 (tak)
    Pioneer TS-H1704 (tak)
    Sony XS-HA1727 (nie wiem)
    MacAudio MAC PREMIUM 2.16 (nie wiem)
    MacAudio MAC MOBIL 2.16 (nie wiem)
    Magnat CLASSIC 216 (nie wiem)
    Magnat BULLPOWER 216 (nie wiem)
    Magnat XRACT 2160 (nie wiem)
    Magnat CARFIT 216 (nie wiem)
    Helix Blue 62 MK II (nie wiem)
    Clarion SRS 1725 (tak)
    Blaupunkt GTC 660 (nie wiem)

Jak ktos wie jak glebokie sa te glosniki, to tez piszcie. Hertze wszystkie za glebokie.
  • Helpful post
    j_a_c
    Level 17  
    ja zamontowałem u siebie Magnat BULLPOWER 216 (nie wiem) ma głegokosc wg producenta 57mm z tego co pamietem kosztowały w okolicach 300 w mediamarkecie , jak za ta cene wg mnie graja radzo fajne
    yarccom
    Level 13  
    najlepiej poszukac po stronach producentów lub importerów

300 zł to troszku mało jak na przód
    jazzik
    Level 11  
    Dzieki za info o Magnatach. Niestety poki co nie wyczaruje wiecej kasy. Czekam na dalsze wasze doswiadczenia...
  • Helpful post
    renard m.
    Level 21  
    Witam...jesli potrzebujesz szybkiej informacji to pedz na www.ebay.de i we wyszukiwarce wpisz konkretna nazwe modelu - w 90 procentach sprzedawcy zamieszczaja dokladne wymiary....dodam jeszcze ze z tych wszystkich glosnikow na twojej liscie tylko helix blue sa warte zachodu...-nie kupisz chyba kaszany tylko dlatego ze Ci pasuje do drzwi :) prawda? tak wiec kup pierscienie dystansowe (lub zrob sam: 165 mm) i do tego porzadne glosniki....chcac osiagnac dobre efekty musisz zadac sobie przynajmniej odrobine trudu.....poza tym dojdzie jeszcze oklejenie drzwi od wewnatrz, ale to mozesz zrobic w "drugim podejsciu" :) pozdr.R.

P.S. Pioneery, Sony, Blaupunkty, MacAudio to glosniki nienajlepsze i niezbyt "wydajne" i jesli nie masz zamiaru z tym jezdzic na zloty "pod Remize" to proponuje cos bardziej ambitnego...Helix jesli chodzi o glosniki nie jest firma najwyzszych lotow ale ten zestaw mozna uznac za korzystny kompromis jakosc/cena i zaproszenie do dobrej klasy sredniej...inne o podobnej jakosci: Crunch (nowa seria DRIVE ok.80€), BOA (ok.60€ !!! szczegolnie polecam ze wzgledu na cene, aluminiowa membrane i jakosc dzwieku ktora przewyzsza wiele innych w tej klasie...), SinusLive (ok.70 €), Canton-Combo (ok. 90€) itd....mowimy teraz o zestawach 2.16 oczywiscie (kicker+gwizdek+zwrotnica).......dodam jeszcze ze apetyt rosnie zawsze w miare jedzenia i kiedys jak zalozysz chocby maly wzmacniacz - nie bedziesz zalowal ze wydales teraz stowe wiecej - tym bardziej ze glosniki z przodu to najwazniejszy element naglosnienia - to twoja scena....
    jazzik
    Level 11  
    Wielkie dzieki. To sie nazywa odpowiedz. Oczywiscie dalsze podpowiedzi wskazane. Poki co Helixy widzialem w sklepie i nie bedzie problemu kupic je przed swietami :-). Szukam pozostalych firm po necie. Na marginesie:

Jak sie maja do tego te glosniki, (dziwnie tanie-nie przewiduje niczego nadzwyczajnego)?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37049714

Aha, pytanko do przedmowcy. Jak wypadaja przy tych Helixach Blue 62 Mk II - Hertz DSK 165 (bo ESK 165 sa za drogie jak dla mnie).
  • Helpful post
    renard m.
    Level 21  
    Czesc...jesli chodzi o te "Phonocary" to jestem szczerze przekonany ze z "Helixow" bedziesz mial wiecej radosci....:) a co do "Hertzow", to niestety nie moge Ci pomoc - poniewaz z glosnikami tej firmy nie mialem nigdy stycznosci......zaloz nowy temat tu na forum i zapytaj kolegow bezposrednio o nie....na pewno ktos je zna pozdr.R.

...wlasnie zasiegnelem jezyka u moich kolegow z Frankfurtu i wszyscy sa jednoglosni: nowa seria Hertza DSK 165 jest duzo lepsza od Helixow nawet i maja "czysciejsze" i bardziej miekkie brzmienie poprzez lepiej dobracowane membrany w kickerach gdzie w porownaniu Helix brzmi bardziej "blaszanie"...wiec jesli Cie stac to wybor nalezy do Ciebie...
    jazzik
    Level 11  
    OK, jeszcze raz wielkie dzieki. Bede szukal jutro Helixow Blue 62 MKII i Hertzow DSK 165, zobaczymy z jakim skutkiem.

Quote:
    ...inne o podobnej jakosci: Crunch (nowa seria DRIVE ok.80€), BOA (ok.60€ !!! szczegolnie polecam ze wzgledu na cene, aluminiowa membrane i jakosc dzwieku ktora przewyzsza wiele innych w tej klasie...), SinusLive (ok.70 €), Canton-Combo (ok. 90€) itd....

Probowalem tez cos znalezc z tych marek co podales (przyznam, ze tylko o marce Canton wczesniej slyszalem ;-) - ciekawe, ze maja miedzy innymi po polsku stronke oficjalna, czy Polacy staja sie rynkiem zbytu? :-) tylko sie cieszyc). Niestety nie wyglada na to, zebym w Trojmiescie znalazl sprzet tych firm. Same zagraniczne strony :-( - glownie niemieckie - co akurat nie szkodzi jezykowo, tylko logistycznie. Juz nie wspomne o Crunchach - ktorych CDS-6.2C (Drive) kosztowaly 169EUR.

I znow dygresja. Wlasnie znalazlem na Allegro (w Gdansku :-)) Lanzar-y wczesniej je skreslilem bo sa glebokie (jakies 65mm), ale juz sie przekonalem, ze lepiej pobawic sie troche, niz dopasowywac do drzwi :-):

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37635293

Wygladaja dosc kiczowato, a jak graja? Moze ktos wie, czy warto o nich w ogole myslec zamiast Hertzow, czy Helixow?
    jazzik
    Level 11  
    No i koniec problemu wyboru glosnikow. Zdecydowalem sie na Hertze DSK 165, ktore znalazlem na stronce gdanskiego sklepu po 370 zl. Pojechalem po nie, tam sie okazalo, ze juz ich nie ma. Sprzedawcy byli do rzeczy i w ramach swiatecznej promocji potargowali sie ze mna o ESK 165. 400 zl poszlo i mam ESK 165 pod choinka :-). Niedosyc ze zmiescilem sie w wyznaczonym limicie, to chyba kupilem naprawde niezle glosniki. Pewnie bede mial jeszcze mnostwo pytan odnosnie montazu i dalszej rozbudowy.

Pozdrawiam,
    dzieki wszystkim za pomoc i...

Świętego w kominie, Prezetów po szyję,
    Zielonej choinki, prezentów 3 skrzynki,
    Zimnego szampana i Sylvka do rana.