Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFO 2840, nie kręci bębnem

zlotypk 24 Sty 2012 19:32 1743 5
  • #1 24 Sty 2012 19:32
    zlotypk
    Poziom 11  

Witam.
    Szukałem na forum, ale nie znalazłem podobnego do mojego problemu, otóż pralka po kilku zanikach napięcia w czasie pracy przestała kręcić bębnem, sprawdzałem na programie "wirowanie" i wszystko niby działa, pompa chodzi, jakieś przekaźniki "cykają", ale pralka nie kręci. Sprawdzałem moduł, ale nie zauważyłem żeby coś było fizycznie nie tak, po jego ponownym założeniu i włączeniu wirowania bęben zaczął sie kręcić cały czas w jednym kierunku, bez zmiany prędkości i było słychać jakby skwierczenie, chyba z okolic silnika. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu znów nie ruszył. Szczotki wyglądają w porządku. Czy ktoś miał może podobny przypadek? Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyn takiego (nie)działania.
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 24 Sty 2012 21:09
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Sty 2012 22:41
    zhudomel
    Specjalista AGD

zlotypk napisał:
    Szczotki wyglądają w porządku.
    A wymontowałeś je? Jeżeli nie, to nie możesz stwierdzić powyższego.

0
  • #4 25 Sty 2012 14:58
    zlotypk
    Poziom 11  

Pralka uruchomiona, przynajmniej na razie :D Szczotki jeszcze troche popracują, mają po jakieś 1,5 cm, ale komutatorowi bardzo pomogło czyszczenie :) Mam tylko pytanie czy odwrotne połączenie stojana może zmienić kierunek obrotów? Bo za późno zauważyłem, że złącza w obudowie od strony szczotek nie są identyczne, tzn. jedno ma 3 a drugie 1 wyprowadzenie. Co do prawidłowego kierunku obrotów podczas prania też nie jestem pewien i stąd to pytanie :D

0
  • #5 25 Sty 2012 18:07
    axxx
    Specjalista AGD

Złącza nie są symetrycznie ustawione tak że udało Ci się założyć dobrze jak silnik pracuje :D

0
  • #6 26 Sty 2012 23:08
    zlotypk
    Poziom 11  

No to miałem szczęście :)) Dziękuje za pomoc. Zamykam temat. Pozdrawiam

0