Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA Recovery Disk Creator

wieswas 24 Sty 2012 21:09 2223 0
    wieswas
    Poziom 33  
    W googlach znalazłem sprzeczne informacje na temat sporządzania kopii zapasowej dysku systemowego. Mam więc prośbę do użytkowników netbooka, a w szczególności TOSHIBA NB550D. Wraz z systemem windows 7 starter otrzymałem program TOSHIBA Recovery Disk Creator. Wcześniej na komputerze stacjonarnym używałem programu GHOST, w którym wszystko było jasne.
    Netbook nie posiada nagrywarki CD/DVD, więc jedynym wyjściem na nośnik zewnętrzny jest port USB. Program ten jako nośnik docelowy proponuje jedynie port USB.
    I teraz kilka pytań:
    1.Czy do portu USB mogę włączyć zewnętrzny HDD czy musi być pendrive ?
    2.Czy nagrywa:
    a) obraz partycji systemowej
    b) obraz całego dysku twardego wraz z podziałem na partycje
    c) tylko pliki systemowe niezbędne do naprawy systemu
    3. Czy nagrany w ten sposób nośnik ma autostart jak płyta w GHOŚcie ?
    4. Czy przeformatowuje pendriva lub HDD czy tylko dopisuje plik ?
    Jeżeli przeformatowuje, to czy taki pendriv jest widoczny w innych komputerach ?
    5.Czy na tego samego pendriwa można wielokrotnie nagrywać kolejne zawartości netbooka ?
    6.Czy program ten nie oblicza jaką pojemność powinien mieć przygotowany pendriv ? Przy dysku zawartości dysku C:18GB proponował nośnik powyżej 6,2GB i przy 24GB nadal proponuje to samo.
    Program nie podaje żadnych dodatkowych informacji poza pojemnością >6,2GB
    PS.
    I jeszcze jedno pytanie : Czy w folderze Recovery na dysku D: jest niezmienialna zawartość stanu jaki był w chwili zakupu netbooka, czy można ją modyfikować do stanu aktualnego z usuniętymi niepotrzebnymi programami toshiby i zainstalowanymi własnymi, innymi programami ?