Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 420 skanowanie windows 7

24 Sty 2012 22:14 3093 8
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem ze skanowaniem do smb w windows 7. Utworzyłem na pulpicie folder "skany" udostępniłem go (zapis/odczyt) dla wszystkich. Oprócz tego wyłączyłem w ustawieniach sieciowych udostępnianie chronione hasłem(w przypadku koniki 7222 pomagało choć nie zawsze) i cały czas błąd transmisji, dodam że zapora wyłączona. Na xp wszystko śmiga. Wie ktoś co w tym systemie trzeba jeszcze przestawiać żeby funkcjonowało to skanowanie?
    Jeśli chodzi o dane w kopiarce no to myślę, że wszystko dobrze ustawione, adres ip kompa, nazwa folderu i nazwa użytkownika logującego się do windowsa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    A spróbuj w folderze skany jeszcze jeden folder skany, czyli np.
    komp\skany\skany. Nie wiem dlaczego ale na główny folder dysku maszyna wywalała błąd. U mnie tak poszło z MP 2000.
  • Poziom 19  
    udostepnienie dla wszystkich to jedno ale jeszcze uprawnienia dostepu sprawdz we wlasciwosciach folderu obok zakladki udostepnianie tam najlepiej dodaj uzytkownika wszyscy. a i nie wiem na ile to istotne ale ja zawsze folder robie jednak bezposrenio na dysku lokalnym np c: a na pulpit tylko skrot. a i najlepiej wprowadz nie wszyscy nie wszyscy tylko udostepnij dla uzytkownika konkretnego i tak samo w maszynie
  • Poziom 9  
    próbowałem waszych podpowiedzi, ale niestety nie pomogło... maszyna poszła do Klienta, pod xp uruchomione skanowanie a na win7 ma Klient się bawić, ale podobne przygody miałem w canonach i trzeba kombinować z tą 7 bo na jednym kompie śmiga, a na drugim już nie chce i zagadka. Jest coś w win 7 co może przeszkadzać w przesyłaniu skanów? (nie chodzi mi o firewalla) gdzieś coś jest takiego co trzeba przestawiać?
  • Poziom 19  
    Jest w 7 cos takoego mianowicie nazwa uzytkownika ja mialem takie cos ze wszedzie w mozliwych miejscach uzytkownik nazywal sie bartek ale maszyna nie mogla sie zalogowac na bartka dopiero w uruchom control userspassword 2 jakos tak i tam uzytkownik nazywal sie user podalem user do maszyny i poszlo;-)
  • Poziom 10  
    Włącz konto gościa. Panel sterowania - konta użytkowników. Czasem pomaga.
  • Poziom 13  
    Witam. Pod 7 uruchamiam FTP i wszystko śmiga. (Win 7 ma wbudowany serwer FTP). Robiłem tak dla Canona i Konici. Dla klienta to wszystko jedno.
  • Poziom 9  
    Dzięki, za podpowiedzi, będę próbował przy najbliższej okazji jakoś to ustawić, jeśli rzeczywiście nic nie pomoże, to pozostanie skanowanie przez ftp...
  • Poziom 15  
    jest na to sposob...
    1.katalog nie moze byc na pulpicie ( w win 7 nie mozemy udostepniac pulpitu..)
    robimy go gdziekolwiek i wywalamy skrot na pulpit.
    2.aktywujemy konto goscia.
    3.udostepniamy katalog dodajac konto goscia do uprawnionych do dostepu z uprawnieniami do zapisu
    4.mozna rowniez dac uprawnienia dla wszystkich..ale bez konta goscia nie zadziala
    5.profil uzytkownika musi byc zabezpieczony haslem
    6.typ sieci musi byc ustawiony na domowa (przy publicznej rowniez nie dziala udostepnianie..)

to chyba na tyle...