Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mulący Komputer Q-Core 3.6GHz/ 8GB 1333mhz pamięci Radeon HD 6850

24 Sty 2012 22:33 737 2
  • Poziom 1  
    Witam, niedawno zakupiłem nowy komputer, parametry :

AMD FX(tm) -4100 Quad-Core Processor 3,60 GHz
    Pamięć 8GB 133MHz
    Karta Graficzna Radeon HD6850 1024 MB
    Windows 7 Ultimate 64

I mam pewien problem... Komputer jak dla mnie jest bardzo dobry, alee w porównaniu do poprzedniego działa wolno... tzn, po kilku godzinach pracy, strasznie zwalnia, nie wiem czy to będzie dobry przykład, ale gram np w pewną grę, i na dawnym komputerze kiedy od razu po włączeniu pewna "akcja" trwała maximum 15 sekund, a przy dłuższym użytkowaniu maximum 30sekund, to teraz to trwa nawet 2-3 minuty... i przy tym mam tak, że działą normalnie, za chwilę piszę "Brak odpowiedzi", jest normalnie, znów "brak odpowiedzi" i tak kilka razy aż w końcu gra się załaduje, ta akcja to teleportowanie z miasta do miasta. W grach mam po prostu mniej FPS, kopiowanie z dysku na dysk też trwa dłużej...
  • Poziom 17  
    A przypadkowo "z rozpędu" podczas gry nie masz uruchomionej masy aplikacji?
    Bo mi się nie raz zdarza wyjść poza RAM (mam 6GB) gdy mam uruchomioną maszynę wirtualną i jeszcze jakąś grę odpalę...
    A jaki masz dysk? Może to jest jego wina? Bo często tak bywa przy nowszych komputerach że "najsłabszym ogniwem" bywa dysk.
  • Poziom 38  
    Sterowniki, DirectX, sprawdzenie SMART dysku i prędkości odczytu np. HDTune - na początek.