Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwofer MC 2110 buczy podłączony do komputera.

25 Sty 2012 03:17 1462 4
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam zestaw głośników Modecom 2110.
    Niestety przy podłączaniu dotknąłem radiatora poszedł jakiś ładunek i mi coś spalił. Zestaw nie grał. Wymieniony został 4558 i gra przy podłączeniu do mp3, ale niestety nie przy podłączeniu do komputera.

Gdy podłączam do komputera cały zestaw buczy, subwoofer tylko buczy. Z głośników próbuje wydobywać się muzyka, lekko jej się udaje, jednak pojawia się jakieś echo jakbym 2 razy włączył to samo.

Wiem, że na pewno jeszcze występuje problem masy, oprócz tego że może popsułem kartę muzyczną w komputerze? Jeżeli tak to dlaczego słuchawki działają, i głośniki z monitora też?

Jak mogę wyeliminować problem z masą? (brak w gniazdkach bolca, po wszystkim latają napięcia jakieś). Czy kupno zewnętrznej karty dźwiękowej pomoże?

Proszę o pomoc, już nie mogę bez basu :(

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Gniazdko musi być z bolcem. I okaże się, że wszystko działa ok.
  • Poziom 9  
    No to jeśli tak to na komputer tylko?
    Bo ogólnie wtyczka w przewodzie od subwoofera nie ma uziemienia?

W kuchni mam gniazdka z "uziemieniem". Wygląda to jakby ktoś podłączył przewód bez fazy do bolca, bo ten sam kolor. Choć nie założę się, że nie ma tam osobnej linii. Chociaż czy takie coś jest możliwe? Prowadzenie dwóch linii w bloku? Jedna 2żyłowa a druga 3żyłowa do łazienek i kuchni?

Spróbuję załatwić długo przedłużacz i podpiąć kompa i sub do tego gniazdka z kuchni.
  • Poziom 26  
    Gniazdo z bolcem potrzebne jest do podłączenia komputera i każdego urządzenia, które tego wymaga(pralka,lodówka itd).Bolec ochronny powinien być podłączony do przewodu PE.Oczywiście, że mogą być prowadzone dwie linie, dwu i trzy żyłowa.
  • Poziom 9  
    Witam
    Przedłużacz poprowadziłem, działa ok. Uziemienie z łazienki do głośników, komp też. Jednak ciężko żyć z przewodem przez pół mieszkania. Ile będzie mnie kosztować wezwanie elektryka by mi wyzerował gniazdko w pokoju?
    Pozdrawiam
    Moderowany przez Grzegorz Markowski:

O to trzeba zapytać elektryka.
    Zamykam.
    GM