Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 1526 nie laduje baterii

25 Sty 2012 05:35 4945 8
  • Poziom 22  
    Dostałem samego laptopa z baterią bez ładowarki. Dokupiłem ładowarkę i baterię bo okaząło się, że ta stara bateria pasuje do mojego lapka Dell 1525.
    Dziś przyszła bateria i jak się okaząło ma 20% zużycia.Co gorsze nie ładuje się i po minucie wyłaczył mi się laptop. Podłaczyłem ładowarkę i kabel z mojego lapka, bo nowy przyjdzie jutro. Pasuje również. Niestety ani stara, ani nowa, ani moja bateria nie ładuje się. W czytm problem?
    Rozłożyłem lapka, posprawdzłąem wsyztsko, przy okazji wymieniłem pastę i naoliwiłem wentyl bo strasznie świszczał i ocierał o plastik(wykrzywiłem go).
    Niestety nic nie pomogło. Nie wydaje mi się, żeby to była wina mojego zasilacza, bo ładuje moją baterię, no i ma te same paraemtry co nowy(jutrzejszy).
    Nowa płyta główna kosztuje tylko $160 choć wątpię by kumpel miał na tyle kasy by to wymienić.
    Czy możliwe jest, że wystarczyłoby przelutować to wejście na baterię na płycie głównej? A może pomogłaby tu wymiana tego wejścia na kabel zaislający? Akurat on znajduje się nie na lycie głównej a na oddzielnej malutkiej płytce wydzielonej na 2 USB i ten port na kabel.
    Co myślicie?
  • Poziom 12  
    Skoro masz taki sam laptop albo jak piszesz bateria i zasilacz sa kompatybilne z Twoim laptopem to:

- przetestuj baterie i zasilacz na swoim laptopie, jesli wszystko dziala i i laduje baterie to znak ze mamy problem z lapkiem kolegi

- u kolegi: czy laptop dziala na zasilaczu a tylko nie laduje baterii czy tez nic sie nie dzieje jak podlaczysz zasilacz? Jesli sie nic nie dzieje to znaczy ze nie dostaje pradu z zasilacza. kilka razy lutowalem gniazdka w laptopach. Koszt kilka funtow, w twoim przypadku kilka dolarow.
  • Poziom 22  
    Chyba coś źle napisałem bo wszystkie odpowiedzi powinieneś mieć w moim pierwszym poście.
    Laptop 1526 działą na kablu zasilającym lecz nie ładuje żadnej z tych trzech baterii. Pobiera jedynie prąd do bieżącej pracy.
    Po sflashowaniu biosu pojawia mi się na starcie informacja, że nie rozpoznano kabla zasilającego i żebym włożył coś "Dell 65W". Czyżby rozpoznawał podróbkę i nie ładował? troche mi się w to nie chce wierzyć. Nie wiem czy jests sens zamawiać a później oddawać taki kabel.
    Myślisz że to naprawdę kwestia kabla?
  • Spec od drukarek
    Drogi Kolego!

1) Masz nieoryginalny zasilacz - nie będzie ładować ponieważ zasilacze sygnowane marką Dell mają identyfikatory i laptop rozpoznaje rodzaj zasilacza (3-żyłowy kabel, środkowy pin to właśnie identyfikacja)

2) Masz oryginalny zasilacz - uszkodzony kabel na wyjściu zasilacza lub uszkodzony układ identyfikacji.

Co zrobić: pożycz/kup oryginalny sprawny w 100% zasilacz (polecam 90W, były po 90 pln) i wtedy będziesz mógł wiarygodnie zdiagnozować swój problem.

Powodzenia
  • Poziom 22  
    Nie no i tu właśnie jest pytanie.
    Na moim Dellu 1525 oryginalna łądowarka padła rok temu i używam zamiennika za połowę ceny i nigdy nie miałem żadnego problemu. Jutro chyba w końcu przyjdzie druga używka do 1526. Jak nie zadziała to będę musiał zamówić oryginalnego Della i go później ewentualnie oddać.
  • Poziom 22  
    Przyszła ładowarka- zamiennik, nie ładuje baterii i laptop znowu pokazał ostrzżenie, że to nie jest oryginalny zasilacz. Zakupiłem oryginalny a ten oddaje. Kolejny tydzień minie zanim dojdzie. Oby to pomogło.
  • Poziom 22  
    Przyszła oryginalna ładowarka. Laptop twierdzi, że nie jest oryginalna. Dalej nie ładuje baterii.
  • Spec od drukarek
    To teraz przynajmniej masz jasność, że problem leży po stronie komputera. Problemem może być gniazdo zasilające albo - w najgorszym przypadku kontroler KBC.
  • Poziom 22  
    To już chyba za dużo dla mnie.