Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia zwiększenie prędkości...

Mike_Lee 25 Sty 2012 08:37 5752 5
  • #1 25 Sty 2012 08:37
    Mike_Lee
    Poziom 2  

Witam wszystkich!

Jakiś miesiąc temu miałem 2Mb/s umowa już na czas nieokreślony więc zadzwoniłem (do działu technicznego netii) z zapytaniem na jaką prędkość pozwala moje łącze bo chciałem przedłużyć umowe.. Pan technik kazał mi chwile czekać po czym stwierdził że "na moim łączu będzie 8 do 10 Mb/s umowa na dwa lata (59zł/miesiąc) i router netia spot gratis.." zgodziłem sie na to.. do tygodnia przysłali router i umowe... prędkość miała wejść od 13 stycznia.

I tak.. 13 stycznia dzwonie że dzisiaj maja zwiększyć prędkość miła pani powiedziała, że "trzeba czekać i do godziny 18 będzie nowa prędkość".

14 stycznia dzwonie że wczoraj miało być i znowu miła pani "do 18 będzie a jak nie to do jutra do 18" hmm..

16 stycznia wykonałem kolejny telefon i znowu miła pani tym razem zaczeła coś sprawdzać.. po czym powiedziała "no faktycznie miało być 13-tego ja napisze ponaglenie do techników (dzwoniłem na dział techniczny) ale chyba bedzie od 13 lutego ewentualnie może pan napisać reklamacje" hmm..

17 styczeń dzwonie i trafiłem na konkrerną osobe.. mówie że 13-tego miał być internet tym razem miła pani zapytała jaki mam router.. kazała chwile czekać później wejść w panel konfiguracyjny routera tam cos wpisywałem jakies 10min i jest nowa prędkość.. zapytała czy w czyms jeszcze może pomóc.. powiedziałem że juz pomogła i podziękowałem.

To tyle na wstęp teraz do rzeczy..

Miało być 8 do 10 Mb/s

na speedtestnet pokazuje 6.25 Mb/s i 0,55

podaje parametry łącza (z routera netia spot):

Technologia: DSL
    Protokół: PPPoE
    Nazwa użytkownika:
    Szybkość połączenia: 6.98 Mbps Downstream / 1.04 Mbps Upstream
    Czas trwania połączenia: 1 godzina, 52 minuty
    Maksymalna szybkość linii: 6.98 Mbps Downstream / 1.04 Mbps Upstream
    Margines zakłóceń: 10.70 dB Downstream / 12.60 dB Upstream
    Tłumienie linii: 33.70 dB Downstream / 12.60 dB Upstream
    Modulacja linii: G.992.3 Annex A

Dodam że na umowie (usługa swiadczona w technologii) jest zaznaczone Cu

I teraz pytania:
    (nie znam się na tym więc prosze o wyrozumiałość)

1. "Technologia: DSL" czyli moge dzwonić o przełączenie na DSL2+ czy możliwe że już mam na DSL2+ ?

2. Czy te parametry wogule pozwalają na 10 Mb/s?

3. Co to jest "G.992.3 Annex A" widziałem u innych G.992.5 jaka to różnica?

4. Jakie argumenty jak bede do nich dzwonił?

0 5
  • Pomocny post
    #2 25 Sty 2012 15:24
    terrade
    Poziom 36  

Mike_Lee napisał:
    3. Co to jest "G.992.3 Annex A" widziałem u innych G.992.5 jaka to różnica?
    Pierwsze to ADSL2, drugie to ADSL2+ (którego potrzebujesz).

Mike_Lee napisał:
    Szybkość połączenia: 6.98 Mbps Downstream / 1.04 Mbps Upstream
    Maksymalna szybkość linii: 6.98 Mbps Downstream / 1.04 Mbps Upstream
    To jest błąd routera i bodajże to "szybkość" (realnie synchronizacja) połączenia jest błędna, więc nawet nie wiadomo ile masz, może masz profil dla 4 Mb/s (a może nadal 2 Mb/s)?

Mike_Lee napisał:
    2. Czy te parametry wogule pozwalają na 10 Mb/s?
    Żeby oceniać potrzebna jest obecna synchronizacja, bez tego nie da się ocenić czemu ten Margin taki wysoki (powinno być ~6 dB) lub niski (jeśli np.synchronizacja wynosiłaby 3000/400 - to by był tragiczny przypadek). Strzelając jak wyżej w 4 Mb/s (4960/640) to powinno się udać z ok.8-10 Mb/s na granicy (typuję nisko bo typowanie routera dla ADSL2 jest zbyt niskie).

0
  • #3 26 Sty 2012 06:33
    Mike_Lee
    Poziom 2  

"To jest błąd routera i bodajże to "szybkość" (realnie synchronizacja) połączenia jest błędna, więc nawet nie wiadomo ile masz, może masz profil dla 4 Mb/s (a może nadal 2 Mb/s)?"

prędkośc nie jest stała najszybciej jest w nocy i nad ranem rożnice ≈ 0,5Mb/s

dlaczego błędna, chodzi o to że szybkość pobierania jest zawyżona?

dzisiaj wygląda to tak:

Netia zwiększenie prędkości...

Szybkość połączenia: 7.40 Mbps Downstream / 1.00 Mbps Upstream
    Czas trwania połączenia: 1 godzina, 19 minuty
    Maksymalna szybkość linii: 7.40 Mbps Downstream / 1.00 Mbps Upstream
    Margines zakłóceń: 10.60 dB Downstream / 12.60 dB Upstream
    Tłumienie linii: 33.70 dB Downstream / 20.90 dB Upstream
    Modulacja linii: G.992.3 Annex A

na speedtest.net wyszło:
    pobieranie 6,7 Mb/s
    wysyłanie 8,1 Mb/s
    ping: 21 ms

utorrent pobiera z prędkością ≈780 kB/s (chwilowe skoki powyżej 800 kB/s)

film 700 mb pobierał sie 15min

Jak dla mnie wygląda to na 6,5 Mb/s do 7 Mb/s
    dodam że internet działa cały czas żadnych restartów, zrywań połączeń itp.

W takim razie nowy zestaw pytań:

1. Czy przełączenie z adsl2 na adsl2+ zwiększy prędkość albo margin, w ogóle jakie są różnice?

2. Ile trwa przełączenie na adsl2+, powinni to zrobić podczas rozmowy tel czy trzeba czekać miesiąc?

3. Czy da sie inaczej sprawdzić parametry łącza np jakis program do tego, czy musi być inny router?

4. Router, speedtest i utorrent pokazują różne prędkości co jest najbardziej wiarygodne?

za odpowiedzi dzięki z góry :wink:

0
  • Pomocny post
    #4 26 Sty 2012 15:48
    terrade
    Poziom 36  

Mike_Lee napisał:
    dlaczego błędna, chodzi o to że szybkość pobierania jest zawyżona?
    Bo jest 2 razy to samo. I to nie żadna "szybkość" (błąd tłumacza) ale synchronizacja, jedna realna, druga to obliczenia maksymalnej jaką da się uzyskać. Mogą być równe tylko przy Marginach 6 dB (bo dla tylu liczony jest max).

Reszta:
    1. Dochodzą wyższe częstotliwości, dodatkowy SNR do zużycia, więc powinien się zwiększyć Margin oraz maksymalna możliwa synchronizacja.
    2. Mieli obowiązek to zrobić już wcześniej, składaj reklamację, może ktoś wymusi to podczas rozmowy telefonicznej.
    3. Inny router.
    4. Tu utorrent (który nie nadaje się do takich testów, ale 780 potwierdza się z 15 minutami). Upload na speedtest to kpina. Router jw. Test Netii wyszedł najlepiej. Ogólnie najlepiej ściągać po kablu w nocy przez Internet Explorera z noc.gts.pl (i innych szybkich serwerów) przy wyłączonych wirusach i antywirusach (no i bez uT).

0
  • #5 06 Lut 2012 10:10
    kalel90
    Poziom 2  

Witam,
    to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość, jaką max prędkość mogę wyciągnąć z mojego łącza? Netia na lini TP SA:

SNR Margin 5.0 8.0 db
    Line Attenuation 48.5 23.0 db
    Data Rate 7008 640 kbps
    Max Rate 7232 812 kbps
    POWER 20.0 12.5 dbm

Obecnie mam 6Mb i strasznie często mi wywala połączenie.

0
  • #6 10 Sty 2013 23:16
    jedreo
    Poziom 9  

Za niski SNR. Ruter nie może się zsynchronizować przy SNR 5,0. Rozwiązanie? Niestety zmniejszyć prędkość. SNR się podniesie i powinno być stabilne łącze.

0