Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podanie do analizy dysku Samsung 160Gb DMDE

gutek4u 25 Jan 2012 11:06 5361 9
 • #1
  gutek4u
  Level 10  
  Witam. Bardzo proszę o pomoc w odzyskaniu danych. Znikneła partycja c po blue screen'ie na windows vista. Próbowałem testdisk i naprawy MTF lecz bez skutku. Po kliknięciu na dysk dostajemy komunikat plik lub katalog jest uszkodzony lub nieczytelny. Pozostałe partycje ok. DMDE widzi dane na uszkodzonej partycji. Wysyłam pliki w załączniku.
  Podanie do analizy dysku Samsung 160Gb DMDEPodanie do analizy dysku Samsung 160Gb DMDEPodanie do analizy dysku Samsung 160Gb DMDE
  Podczas tworzenia kopi MFT wyskoczył błąd WinError 23. Błąd Danych (CRC).
  Zrobiłem wcześniej obraz dysku ddrescue w linuxie.
  Attachments:
 • #3
  gutek4u
  Level 10  
  migol21 wrote:
  Ja tam nic nie widzę aby było podane czy w MFT :
  http://www.youtube.com/watch?v=toXoxHmZwXE

  Dziękuję za tak szybką reakcje już poprawiłem fotki niestety jak napisałem podczas tworzenia kopi MFT błąd danych CRC. Czy oznacza to problem sprzętowy, czy brak spójności danych. Dodałem screen ze S.M.A.R.T.

  Poszperałem trochę i znalazłem dzięki koledze migol21 odpowiedz na pytanie o kondycję sprzętową dysku:
  Link
  Czarno to widzę :(
 • #4
  migol21
  HDD Recovery specialist
  1) Nie dałeś pełnego obrazka SMART-u więc nie wiem jakie są wartości.
  2) Widzę ,że są problemy prawdopodobnie z tasiemką a błąd CRC świadczy o problemach z odczytem.

  3) Najlepiej będzie wykonać kopie posektorową ale na początek podaj pełny SMART. Widzę, że kopia była robiona w ddrescue. Pytanie czy ty teraz pracujesz na kopi czy oryginale?
  4) MFT ma braki i błędy nie wiem w jakiej kondycji jest MFTmirror.
 • #5
  gutek4u
  Level 10  
  Przepraszam za błędy już zostały poprawione. Próbowałem wcześniej odzyskać MFT z MFTmirror za pomocą testdisk w/g http://www.youtube.com/watch?v=EUD9VUjWW0w
  lecz bezskutecznie. Testdisk napisał że jest nieprawidłowa liczba głowic/sektorów. Czy mam dodatkowo zrobić kopie posektorową za pomocą DMDE, czy wystarczy obraz iso dysku. Próbując wykonać kopię MFT w/g wcześniejszej porady pracowałem na oryginale. Taśma sata podmieniona dysk na innym kontrolerze styki dysku przetarte izopropanolem. Niestety błędy pozostały.
  Jak mogę zobrazować Ci kondycję MFTmirror ?
 • #7
  gutek4u
  Level 10  
  Na kopi początek i koniec MDF identyczne jak w oryginale. Udało się zrobić kopie MDF lecz nie wiem gdzie szukać MDFmirror. DMDE go nie znajduje na uszkodzonej partycji.
  Podanie do analizy dysku Samsung 160Gb DMDEPodanie do analizy dysku Samsung 160Gb DMDE
  Podczas otwarcia partycji parametr MDFMirr ma dziwną wartość.
  W załączniku 3000 początkowych sektorów MDF
 • Helpful post
  #8
  migol21
  HDD Recovery specialist
  A czy to dziwne jak masz uszkodzony MFT Pytanie gdzie było MFT Mirr. Trzeba by skanować dysk (SKAN NTFS)

  Tu zobacz czym się to różni
  Podanie do analizy dysku Samsung 160Gb DMDE
 • #9
  gutek4u
  Level 10  
  Dzięki za Pomoc. Przeskanowałem NTFS. Pojawiły się nowe katalogi lecz 8 sektorów MFTmirror nie zostały odzyskane. Czy mógłbym prosić o jeszcze jakąś wskazówkę jak odzyskać te dane przy pomocy DMDE. Program bardzo mnie zainteresował lecz korzystam na razie z wersji demo. Dotychczas odzyskiwałem dane darmowymi programami lecz zazwyczaj odzyskują one pliki konkretnych typów. Czy da się ręcznie odbudować MFT. Ja chciałbym nauczyć się coś więcej i spróbować odzyskać jak najwięcej.
  Na razie studiuję Twój post https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic962055.html
 • #10
  gutek4u
  Level 10  
  Ostatecznie odzyskałem zdjęcia z uszkodzonej partycji programem photorec i wyzerowałem dysk i przeprowadziłem remap programem mhdd. Lecz chyba nie o to chodziło :), ale kumpel czeka na kompa. Trochę rozjaśniło mi się w głowie jeśli chodzi o dyski i NTFS ( tutaj wielkie dzięki migol21), ale niestety braki zbyt duże w tej materii mam. Choć jeszcze się nie poddaje.
  Mam jeszcze pytanie. Podczas remapu pierwszy sektor dysku miał 150ms reszta w normie. Czy mam się zacząć martwić ? Oraz czy DMDE w wersji pełnej odzyskuje pliki wraz z strukturą katalogów? Dołączam smart po zerowaniu.
  Podanie do analizy dysku Samsung 160Gb DMDE