Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plazma JVC GM-V42PCE dropy.

Darek.S 25 Jan 2012 12:49 2031 1
    Darek.S
    Level 33  
    Witam dostałem takiego staruszka (ma 12 lat). Jest to " Proffesional Plasma Display" Wisiał sobie w salonie Vistuli i ostatnio zaczął mieć dropy. Pewnego razu nie załączył i trafił do mnie. Po podgrzaniu u mnie załączył sie ale na ekranie same dropy i mrugał. Po czasie przestał mrugac ale obraz był z dropami jakby efekty specjalne były załaczone (brakowało mu paru bitów na LSB) Pomierzyłem mu kondensatory o te małe o pojemności do 100uF miały ESR powyżej 30 Ohm. Po wymianie garści. Plazma załacza juz bez podgrzania ale dropy dalej są. Zauważyłem, ze jak podniosę Vs i Ve ze 175V (tyle było i tyle ma być) do 190V to obraz jest dobry. Elektrolitów SMD nie wymieniałem (jest ich multum) pomierzyłem je tylko miernikiem ESR i nie wydaja sie być złe ( co oczywiście nie oznacza, że są dobre). Plazma ma XSUS i ZSUS zrobiony na piechotę ( nie ma hybryd. Co koledzy na to. Rozmawiałem z kolega z Krakowa co ma sporo części i twierdzi , ze przy chmurach pomagała wymiana logiki. Tyle, ze on nie podnosił napięc Vs i Ve więc u mnie pewnie jest nieco inny przypadek. Modułow do tego raczej nie dostanę.Pozdrawiam
    Edit. Sorki nie 12 lat a 9. Przez lupe data na metce wyszła inna. Wkrótce wybieram sie do okulisty ...Winne będa jednak elektrolity ( ta druga garść niestety tym razem SMD). Po wystudzeniu dalej mruga. Kilka razy załacz wyłacz i jak sie podgrzeja to działa już dobrze. Pytanie czy jest sens wymieniać?...Ale to pytanie moze pozostac bez odpowiedzi. Pozdrawiam
    A jednak logika. Coś jeszcze zawalczę.
    Darek.S
    Level 33  
    Plazma JVC GM-V42PCE dropy.
    Zacznę od pomiaru wszystkich elektrolitów na początek miernikiem ESR w układzie tylko będę musiał końcówki zaostrzyć. Dla pewności te z najsłabszym wynikiem wyjmę i zmięrzę na zewnatrz i podmienię.. A zapewne skończy się na reballing- u tego BGA w środku.
    Ewentualnie http://www.ebay.com/itm/60-JVC-LCA90115-03D-DIGITAL-PB-ASSY-GM-V42UG-/330451640051
    Niestety przelutowanie układu BGA nie przyniosło rezultatu. Prawdopodobnie uszkodzony jest sam układ. teraz po właczeniu mam już same dropy.Gościu z eBay nie odzywa się. Jako ciekawostkę podam, że moduł ten w Aswo kosztował 4,5kPLN. Za tyle kupi dziś trzy plazmy :|