Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor LED wybrać ok 55 cali do 6000 PLN

pitermxa 25 Sty 2012 13:38 13011 7
  • #1 25 Sty 2012 13:38
    pitermxa
    Poziom 17  

Witam, chciałbym się was poradzić, jaki telewizor wybrać. Co znajdę sobie jakiegoś faworyta to trafiam na negatywne opinie na forum lub kupujących. Stąd moja konsternacja. Moje wymagania to:
    - ok 55 cali (52-60)
    - LED
    - budżet max 6000 PLN (najlepiej razem z uchwytem)
    - odległość 4,5 m od ekranu
    - kablówka TOYA z tunerem cyfrowym.
    - w przyszłości może dojść kino domowe.
    - fajnie żeby była łatwość w odtwarzaniu filmów z pendrive i zewnętrzengo hd
    - dobre kąty
    - dość jasne oświetlenie pokoju (jednak przeważnie TV będzie oglądany wieczorami)

Mam też pytanie, czy różnica między częstotliwościami 200hz i 100hz jest widoczna dla ludzkiego oka?

Znalazłem kilka interesujących modeli, jednak o każdym z nich można znaleźć sporo negatywnych opinii.
    To co mnie zainteresowało to np:

Sony KDL-55EX500
    Sharp LE635E

Proszę o pomoc.

0 7
  • #2 26 Sty 2012 01:08
    lionel
    Poziom 10  

Ja bym proponował LG 55LW570S LED PLUS (bo taki mam zamiar kupić > lub 55LW980S FULL NANO LED) wybór po głębokiej analizie rynku (także w świecie) i testach w sklepach i porównaniu z innymi modelami innych firm.
    >>> same zalety no i 3D pasywne "Cinema 3D" Technologia konwersji 2D do 3D > DivX HD z Pendriva lub dysku HDD > Pilot Magic Motion >INTERNET SMART TV
    - co do 100Hz to > Motion Clarity Index 600 Hz = Współczynnik MCI łączący w sobie technologie TruMotion, Local Dimming, skanowanie podświetlenia i inne, udoskonalające płynność ruchu obiektów na ekranie telewizora obraz o większej wyrazistości idealnie odtwarzający dynamiczne sceny akcji. Ładny design obudowy.
    To mój typ > poza tym ranking LG w świecie podskoczył wysoko.
    Te co kolega = mają niestety negatywne opinie na forum > też brałem je pod uwagę, ale w sklepach przy testach wypadły blado w porównaniu z w/w LG-kiem .

0
  • #4 27 Sty 2012 09:43
    pitermxa
    Poziom 17  

Decycja padła na sharpa, zobaczymy jak będzie się sprawował z tynerem cyfrowym toya słyszałem, ze to nie jest zbyt dobre połączenie ale nie długo kończy mi się umowa więc zobaczymy co dalej.
    A tak przy okazji... Jakie platrofmy TV + internert byście polecali, biorąc pod uwagę tego sharpa LE635E?

0
  • #5 30 Sty 2012 09:45
    pitermxa
    Poziom 17  

Telewizor dojechał. I robi piorunujące wrażenie po odpakowaniu (w zaciszu domowym wydaje się, że jest 2 razy większy niż w sklepie:)). Jeszcze większe wrażenie po włączeniu:). To się nazywa KINO DOMOWE:).

PS: Czy opłaca się do tego telewizora dobierać odtwarzać bluray również firmy sharp, czy może nie sugerować się producentem?
    Myślałem o np:
    BD-HP25S
    ?

0
  • #6 30 Sty 2012 09:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że warto.

0
  • #7 07 Lut 2012 14:49
    pitermxa
    Poziom 17  

Pytanie względem użytkowania.
    Czy podłączał ktoś może pod telewizor kompa?
    mam dość nowego kompa
    amd ph II 955
    asrock extreme3
    2 gb ramu
    radeon 6850
    I niestety zauważyłem, że już zaraz po podpięciu, pulpit jest bardzo niewyraźny.
    Filmy wyglądają lepiej, jednak czy hd 720 przy scenach gdzie jest dynamiczne tło, obraz się zacina.
    Jeszcze jedna sprawa to lekkie (denerujące) opóźnienie w transmisji ruchu myszki.
    Stery od grafiki i płyty gł. najnowsze
    Najnowsze kodeki k-lite.
    Może borykaliście się z takimi problemami?

0
  Szukaj w 5mln produktów