Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Denon AVR-1508 - brak dźwięku

finch 25 Sty 2012 15:13 5327 2
  • #1 25 Sty 2012 15:13
    finch
    Poziom 20  

Witam,

Mam do podłączenia zestaw kina domowego w takiej konfiguracji:
    - amplituner denon AVR-1508
    - dekoder SAT cyfry plus ze złączem elektrycznym SPDIF
    - odtwarzacz DVD również firmy denon ale modelu nie pamiętam.
    - TV LCD

Amplituner ma grać jako zestaw 5.1, głośniki zostały podłączone pod wyjścia oznaczone "A". Cały amplituner został programowo zresetowany do ustawień fabrycznych. Kable HDMI od odtwarzacza i dekodera zostały podłączone przez amplituner. W amplitunerze zostały przypisane odpowiednie wejścia HDMI i audio. Źródło obrazu przełączane jest bez problemu pomiędzy DVD a SAT, natomiast problem jest z dźwiękiem. O ile tuner FM odtwarza dźwięk na przednich dwóch kolumnach o tyle na reszcie ustawień jest kicha. Próbowałem podłączać dźwięk poprzez kable optyczne i elektryczne, odtwarzać płyty audio oraz filmy DVD. W DVD nie ma żadnych ustawień odnośnie dźwięku na amplitunerze próbowałem przełączać dźwięk pomiędzy różnymi formatami cyfrowymi i ani na kanale SAT ani DVD nie słychać nic w głośnikach.
    Szukałem w sieci informacji o tych tunerach ale nigdzie nie spotkałem się z podobnym problemem, może na forum ktoś już się z tym zetknął.

Pozdrawiam,
    finch

0 2
  • Mitronik
  • #2 28 Sty 2012 14:33
    tkoras
    Poziom 16  

Wygląda na problem z płytą DSP

0
  • Mitronik
  • #3 23 Kwi 2012 23:40
    hartage
    Poziom 1  

Witam
    Mam przyjemność starać się korzystać z tego kina :(
    Postanowiłem oddać je do autoryzowanego serwisu Denon wróć do autoryzowanego punktu sprzedaży w szczecinie . A nawet pozwoliłem sobie zaprosić przedstawiciela na próbę podłączenia kina ... po 30 minutach walki okazało się że nie chce grać , pojechało na Szczecin drugiego dnia wszystko działało podłączone analogowo jak i optycznie grało idealnie ale zaznaczam że na stereo dwa głośniki . Zdziwiony zadowolony wróciłem do domu i znów przeżyłem porażkę w domu nie gra nawet na słuchawkach . zmieniałem nawet źródło prądu(podpowiedź zbyt niskie by głośniki wystartowały :( ) , co do problemu z płytą DSP autoryzowany salon tego nie zauważył , Moje pytanie jest zaskakująco dziwne : Co z tym fantem zrobić może nagle wszystkie głośniki nie grają czy zmienić mieszkanie , czy kupić nowszy model :(

0