Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłącza WiFi po połączeniu dwóch kompów jednocześnie.

Karlls 25 Sty 2012 16:48 17962 39
  • #1 25 Sty 2012 16:48
    Karlls
    Poziom 8  

Witam użytkowników.

Zaczynając od początku. Mam router, który tworzy sieć WiFi i sygnał odbieram w jakości znakomitej w całym domu.
    Mam laptopa, który za pomocą wbudowanej karty łączy się z routerem przez WiFi.
    Mam komputer stacjonarny, który za pomocą adaptera WiFi na USB łączy się z routerem przez WiFi za pomocą programu Windows Połączenia Bezprzewodowe (wbudowanego w system windows).
    Sieci WiFi nie przerywa, jest na hasło i ogólnie rzecz ujmując działa należycie.

Problem polega na tym, że jak laptop zostaje połączony z siecią WiFi (z routerem) to automatycznie w komputerze stacjonarnym połączeniem z internetem tracę - stacjonarny rozłącza się z routerem.
    Z tego co zauważyłem to stacjonarny łączy się z internetem (routerem) tylko wtedy, gdy laptop takiego połączenia nie nawiązuje lub jest wyłączony.

Co ciekawe powinno to działać także w drugą stronę, tzn. gdy włączę stacjonarny jako pierwszy to laptop nie powinien podłączyć się do sieci WiFi. Tak się jednak nie dzieje, bo laptop łączy się z siecią natomiast w stacjonarnym zrywa połączenie. Wygląda to na to, że laptop ma nie pisane pierwszeństwo.

Router to edimax br-6204wg, adapter USB to karta bezprzewodowa edimax ew-7138ug.

Proszę o pomoc :cry:

0 29
  • #2 25 Sty 2012 18:25
    Jan Kuwalski
    Poziom 12  

Małe pytanie - czy przypadkiem nie klonowałeś adresu MAC na którymś z nich?
    (czasem tak się dzieje kiedy MAC sa sklonowane)
    nie wiem jakie to są systemy operacyjne
    jeśli windows to z linii poleceń wpisz ipconfig/all
    ktoreś z połączeń będzie odpowiadało za WiFi
    porównaj czy są różne adresy fizyczne

0
  • #3 25 Sty 2012 20:20
    Karlls
    Poziom 8  

Co do klonowania adresów MAC na laptopie jestem pewien, iż to nie miało miejsca - laptop zakupiony w te wakacje.
    Co do PC'ta - komputer ma swoje lata, sieć wifi nie była konfigurowana przez moją osobę także nie wiem. Jeśli sposób, który podałeś ma na celu sprawdzenie tego czy był klonowany czy nie to się temu przyjrzę edytuję tą wiadomość.
    System operacyjny na laptopie to Windows 7 Ultimate, a na PCie jest Windows XP sp3.

0
  • #4 26 Sty 2012 00:51
    prosiak22
    Poziom 22  

Sprawdź czy nie masz takich samych IP w tych komputerach
    Bo może w obydwóch masz ustawione ręcznie ten sam adres.

0
  • #5 26 Sty 2012 15:16
    Karlls
    Poziom 8  

Witam.
    Problem przybiera niespodziewany przewrót o 180stopni.
    Mianowicie po pewnym przypadkowym eksperymencie, który polegał na tym, że wziąłem laptopa i poszedłem do drugiego pokoju usiąść z nim obok stacjonarnego by rozwiązać problem z WIFI i nie latać od pokoju do pokoju zauważyłem, że wtedy dwa komputery się łączą z siecią bez problemu.
    Router został w pierwszym pokoju, a dwa komputery znajdowały się +/- w tej samej odległości od niego.
    Czy problem z połączeniem może wynikać, że laptop stoi zaraz przed routerem, a stacjonarny dalej i cały sygnał 'zżera' laptop?
    Tak się zdziwiłem, że da razy biegałem po pokojach i to na prawdę ma jakiś sens :D

1
  • #6 26 Sty 2012 15:40
    prosiak22
    Poziom 22  

nie ma takiej opcji !!!!!!!!!
    podaj wszyskie IP komputerów oraz routera

1
  • #7 26 Sty 2012 15:53
    Karlls
    Poziom 8  

Jak pozyskać te 'wszystkie' IP? Jakaś komenda, program?
    Jestem zielony w tych sprawach, a co do doświadczenia - to na prawdę tak wygląda, że który komputer bliżej ten pozyskuje cały lub znaczną część sygnału.

1
  • Pomocny post
    #8 26 Sty 2012 16:05
    prosiak22
    Poziom 22  

prawym klawiszem myszy klikasz przy zegarku na tą ikonkę od wifi -> stan -> obsługa -> szczegóły ( dla XP )
    lewym klikasz przy zegarku na tą ikonkę od wifi wyświetli Ci sie cała lista dostępnych sieci.
    potem prawym na tą z którą jesteś połączony i stan i szczegóły ( dla windows 7 )

0
  • #9 26 Sty 2012 18:21
    Karlls
    Poziom 8  

Informacje z laptopa: http://img20.imageshack.us/img20/3388/adresyip.png
    Informacje z PC'ta: http://img856.imageshack.us/img856/3725/adresyippct.png

edit:
    W międzyczasie przeglądałem inne tematy, a w nich znalazłem informacje, że skoro adresy się różnią i IP także to wszystko powinno działać. Co zabawne nadal mam wrażenie, że komputer bliżej pożera cały sygnał.
    Teraz na przykład używam laptopa obok stacjonarnego i na obydwu komputerach internet hula, aż miło. Odejdę tylko z laptopem do pokoju, a internet momentalnie się rozłącza w stacjonarnym.

Może opiszę proces rozłączenia, bo wydaje mi się, że może źle precyzuję.
    Rozłączenie nie polega na tym, że sygnał zanika i ikonka połączenia z internetem na win XP staje się z czerwonym krzyżykiem. Nadal pokazuje, że wszystko jest połączone - sygnał się nie zmienia. Po prostu strony się nie wczytują, nawet proste google.

0
  • #11 26 Sty 2012 23:23
    Karlls
    Poziom 8  

Doskonale! Wszystko działa należycie.
    Bardzo dziękuję za pomoc - ten problem trapił mnie od blisko roku, jednak z początku odpuściłem i rzuciłem routerem na górną półkę do szafy. Teraz miałem ciekawość zrobienia tego no i dzięki Tobie udało się to.
    Szczerze dziękuję i być może polecam się na przyszłość :P
    //edit:
    Temat zamknę jutro - jak się upewnię w 100%, że wszystko działa jak należy :)

No i niestety wczoraj zostały wyciągnięte pochopne wnioski. Dzisiaj włączyłem laptopa, a kolejno PC'ta aby sprawdzić wczorajszy sukces i okazało się, że ponownie występuje identyczny problem.
    Aby połączyć się z internetem na PC musiałem odłączyć neta z laptopa. Po podłączeniu PCta do sieci i po połączeniu laptopa ponownie do sieci znów PCt traci sygnał (chociaż nadal pokazuje, że połączenie istnieje - jakość bdb.) Czyli wracamy do punktu zero można tak powiedzieć.
    Sprawdziłem IP - nadal jest zmienione na to wczorajsze, więc to nie tego wina.
    Jest jednak światełko w tunelu, bo wczoraj działało na 100% poprawnie.

0
  • #12 27 Sty 2012 12:23
    prosiak22
    Poziom 22  

dziwi mnie ta dzierżawa w xp dziwna data

0
  • #13 27 Sty 2012 19:15
    prosiak22
    Poziom 22  

czy masz dostęp do routera ? jeśli tak wyłącz szyfrowanie

0
  • #14 27 Sty 2012 22:30
    Karlls
    Poziom 8  

Szyfrowanie to znaczy zabezpieczenie hasłem?
    Bo jeśli chodzi o konfigurację routera przez wstukanie adresu ip do przeglądarki to trochę nie bardzo mi to na rękę, bo nie ja to konfigurowałem i hasło zostało zmienione przez co ja go nie znam i musiał bym przywracać do fabrycznych. Obawiam się jednak, że wtedy znów router trafiłby do szafy, bo nie umiałbym ustawić sieci wifi ponownie.

0
  • #16 28 Sty 2012 06:38
    markonedj
    Poziom 22  

Nie wiem czy to wina Edimaxów, ale u mnie na Edimaxie też jest taki problem :) Robiłem wszystko co możliwe - bez efektu.

0
  • #17 28 Sty 2012 11:21
    Karlls
    Poziom 8  

Internet z multimedii. Aumtoatyczne pobieranie adresu IP było włączone przed tym jak 'kazałeś' mi zmienić na ustawienia ręczne - wtedy też nie działało.
    Po za tym ten problem jest na tyle dziwny, że te komputery mogą działać w sieci w tym samym czasie ale po prostu jak jeden zostanie przeniesiony bliżej routera to wtedy drugi komp nie może wczytać żadnej strony.

0
  • #18 28 Sty 2012 12:45
    prosiak22
    Poziom 22  

tak chcę zobaczyć tą dzierżawę i datę czy się poprawiła po zmianie na dhcp
    nigdy w życiu nie miałem takiego problemu i dlatego on jest bardzo ciekawy :)

0
  • #19 28 Sty 2012 18:09
    19darkangel91
    Poziom 9  

prosiak22 napisał:
    tak chcę zobaczyć tą dzierżawę i datę czy się poprawiła po zmianie na dhcp
    nigdy w życiu nie miałem takiego problemu i dlatego on jest bardzo ciekawy :)

mam to samo na TP Linku, mój temat widziałeś. Dzierżawę mam taką samą w obu kopach, i też jak jeden lapek jest bliżej to zżera całęgo neta :(

0
  • #20 28 Sty 2012 20:02
    prosiak22
    Poziom 22  

czyli nie wygląda to na wina routera ?
    usuńcie szyfrowanie z nich !!! i wtedy trzeba sprawdzić dalej co robić

0
  • #21 29 Sty 2012 10:45
    Karlls
    Poziom 8  

Tylko jakbyś mógł nadpisać co to jest to szyfrowanie. Chodzi o hasło dostępu potrzebne do połączenia?

0
  • #22 29 Sty 2012 11:02
    prosiak22
    Poziom 22  

tak
    trzeba spróbować bez niego

0
  • #23 11 Lut 2012 20:31
    19darkangel91
    Poziom 9  

nic nie pomaga usunięcie hasła. problem jest coraz bardziej irytujący. Bardzo proszę Panów o pomoc. będę bardzo wdzięczny.

0
  • #25 14 Lut 2012 20:50
    19darkangel91
    Poziom 9  

Problem w tym że ja mam tp linka. Poradzisz coś na to?

0
  • #27 16 Lut 2012 22:30
    jaszyd
    Poziom 9  

Ja dokładnie też walczę z tym samym tematem (access point TPLINK). U mnie problem zaczął występować wtedy kiedy na jednym z laptopów uszkodziła się karta wifi i w ramach gwarancji wymienili mi na nową w serwisie asusa. Teraz kiedy chodzą 2 w jednym czasie na jednym z nich internet "zamula" (obojętnie którym)
    Zmiana ap nic nie daję, zmiana softu w ap też nic, zmiana sterowników kart w obu laptopach też nic.

0
  • #28 20 Lut 2012 00:24
    prosiak22
    Poziom 22  

ja się poddaję nie mam pomysłu ;(

0
  • #29 07 Kwi 2012 22:26
    1723545
    Użytkownik usunął konto  
  • #30 07 Kwi 2012 22:33
    19darkangel91
    Poziom 9  

Niestety ale problem nie został rozwiązany. Chyba trzeba w routerze będzie nadać priorytet dla laptopa który będzie dalej, i problem powinien się rozwiązać. też myślę nad zakupem routera który będzie pracować w zakresie b/g/n ale czy to pomoże?

0
  Szukaj w 5mln produktów