Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona matryca w Lenovo G560

25 Sty 2012 17:16 4976 14
  • Poziom 17  
    Witam

Mam problem z matrycą w tym laptopie. Prawy dolny róg jest biały jak na zdjęciu i wszystko na ekranie jest niewyraźne. Co może być nie tak ?

Do tego dochodzi jeszcze taka sprawa iż np. gdy zamknę system komputer uruchamia się ponownie i widnieje logo windowsa (ładowanie) w tle zamiast czerni jest przyciemniony pulpit systemu który został ponownie uruchomiony.

Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Wygląda na rozwarstwienie folii znajdującej się w matrycy.
    Pokaż zdjęcie tego drugiego objawu i sprawdź jak komputer zachowuje się na monitorze zewnętrznym.
  • Poziom 17  
    Uszkodzona matryca w Lenovo G560 Uszkodzona matryca w Lenovo G560

W tle jak się przyjrzysz widać napisy i okna.
  • Poziom 36  
    Czy napisy ciągle sa te same? Nie zmieniają się?
  • Poziom 17  
    Zmieniają się.Był uruchomiony Windows to przy starcie był pulpit windowsa.
    Przy ekranie naprawy windowsa , po ponownym uruchomieniu w tle ekran naprawy windowsa.
  • Poziom 36  
    Jak sytuacja wygląda na zewnętrznym monitorze?
  • Poziom 17  
    Po HDMI jest obraz dobry, nie ma żadnych artefaktów .

Dodano po 4 [minuty]:

A może być tak że taśma się poluzowała ?

Dodano po 36 [minuty]:

Oto pulpit
  • Poziom 36  
    Albo uszkodzony układ graficzny (może wyświetlacz poprawnie na zewnętrznym ekranie) albo uszkodzona matryca. Czy przy starcie laptopa obraz jest poprawny (ekran POST)?
  • Poziom 17  
    Doszedłem do połączenia matrycy z płytą główną i wtyczka jest ok. Od samego logo Lenovo występuje tło aż do ładowania. Bios jest też niewyraźny. To HDMI ma inny układ graficzny od tego co wyświetla na ekranie laptopa ?
    A jeszcze mogę sprawdzić obraz pod VGA.
  • Poziom 36  
    Przy uszkodzeniu układu GPU możliwe jest wyświetlanie poprawnego obrazu na ekranie zewnętrznym. Jednakże w tym wypadku obstawiałbym raczej matrycę.
  • Poziom 17  
    No i pod VGA pasek systemowy jest czerwony, jak w laptopie a na HDMI normalny (niebieski)
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Uszkodzony układ graficzny, do reballingu/wymiany.
  • Poziom 17  
    Bo tak to obraz po VGA jest nawet ok ale ten pasek jest całkiem inny. A jeśli otworzyłem w nim pokrywe tam gdzie są ramy i dysk mam po gwarancji ?
  • Poziom 36  
    dper15 napisał:
    . A jeśli otworzyłem w nim pokrywe tam gdzie są ramy i dysk mam po gwarancji ?

Jeśli masz gwarancję to nie masz nad czym się zastanawiać, na temat pokrywy nie wspominaj, ale nie powoduje to utraty gwaranacji.
  • Poziom 17  
    Aha , dziękuje Ci za pomoc.
    Pozdrawiam