Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

oki 610ex - problem z prowadzeniem papieru

JarGol 21 Dec 2004 17:54 1777 12
    JarGol
    Level 14  
    drukarka wciaga normalnie papier i drukuje dobrze jezeli poda sie papier przez podajnik reczny, jezeli "ciagnie" z dolnej tacki papier dochodzi do grzalki i pojawia sie feed jam i tak za kazdym razem...

czy ktos mial cos takiego?
    co moze byc przyczyna?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Czy konserwowałeś albo czyściłeś ewentualnie rozkładałeś drukarkę??
    JarGol
    Level 14  
    rozkladalem tylko modul bebna (zdjelem ta gorna obudowe) odkurzylem, posypalem beben proszkiem, skrecilem i nasypalem nowego proszku, tez sie zastanawialem czy czegos tam nie pomieszalem ale za bardzo nie ma czego, a przeciez z podajnika recznego bierze normalnie to chyba zespol bebna jest ok....

pozdrawiam JarGol
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W podajniku ręcznym nie bierze udziału rolka która pobiera papier z szuflady.. być może zasypała się tonerem albo w jakiś inny sposób zanieczyściła (np pyłem celulozowym z papieru kóry się gdzieś zebrał i przy manipulacjach zsypał).. jeśli masz jakiś płyn do usprawniania gumek rolki pobierającej, to go użyj na niej, jak nie to poczytaj dział, było kilka takich tematów
    JarGol
    Level 14  
    czytalem, szukalem, wlasnie tego typu tematu nie potrafie znalezc, rolka pobierajaca z kasety nie wyglada na zanieczyszczona w koncu kartka z kasety jest pobierana bez problemu i zatrzymuje sie dopiero gdzies w okolicy "wejscia" do grzalki...nietypowa sprawa...wszystkie czujniki wyglaaja ok.....
    Calineczka*
    Level 31  
    ...czasem jest to sprawa silniczka(tego blizej podajnika recznego)-zeby wyciagnac papier z dolnego podajnika musi byc silniejszy...tzn. potrzeba wiecej sily....i potrafi sie ślizgać...zatrzymać.Tylko że z tego co piszesz papier zatrzymuje sie przed fuserem....a tam juz ten silniczek niewiele ma do powiedzenia...tylko drugi silniczek-napedzajacy modul bebna, grzalke....(a raczej heat-roller) ....jak masz mozliwosc-sprobuj go wymienic....wczesniej jednak proponuje rozebrac fuser i zobaczyc czy nie jest zaklejony tonerem....czy cos nie wpadlo miedzy rolki....czy nie zostal tam kawalek papieru.Powodzenia!
    JarGol
    Level 14  
    fuser wyciagalem, wyglada ok, w momencie jak blokuje sie papier drukarka zaczyna wydawac dziwne odglosy (jakby silniczek byl przeciazony-takie wycie), silniczek jak na niego patrzysz od tylu to sie kreci (os sie kreci), ale zebatka z ktora jest polaczony wykonuje pare obrotow i w momencie blokady przestaje sie poruszac..., nie wiem jeszcze czy slizga sie zebatka na osce silniczka czy cos innego ale cos na pewno bo silnik sie kreci (ten ktory napedza zespol bebna) a zebatki przestaja i wtede jest feed jam, silniczka nie mam skad wziac, zeby podmienic, moge je zamienic miejscami ale w tym celu musze przedluzyc kabelki przy jednym z nich, sprobuje i dam znac...

pozdrawiam JarGol
    Calineczka*
    Level 31  
    ...wiesz co, nie probowalem zamieniac ich miejscami.Chyba sie roznia...ale pewien nie jestem.Wyciagnij silniczek i zobacz jak jest przymocowana zebatka....na osi.czasem zebatka sie slizga....moze tez peknac....wtedy nie trzyma jak nalezy...w OKI tego jeszcze nie robilem ale w innych-po prostu przyklejalem zebatke do osi na super-attack-dziala;-) ..do dzisiaj....mam taka w domu.Powodzenia
    JarGol
    Level 14  
    faktycznie silniczki nie są takie same, identyczną mają jedynie ilość stopni na krok, poza tym mają różne napięcia zasilania, ale problem rozwiązałem, okazało się, że przyczyną kłopotów była uszkodzona (ukruszona) dźwignia po prawej stronie drukarki, która dociska do dołu preasure roller (chyba tak się to nazywa - ten gumowy wałek przy grzałce) w momencie zamknięcia obudowy, dźwignię pokleiłem kropelką (musiałem dorobić jeden kawałeczek plastiku bo nie udało mi się go znaleźć we wnętrzu drukarki) i już silniczka nie blokuje i ciągnie papier elegancko, z drukarką jest jeszcze jeden problem, mianowicie brudzi strasznie, właściciel zanim mi ją dał zamontował nony toner kit i zastanawiam się czy jak rozbiorę toner to nie będę musiał całego proszku wciągnąć do odkurzacza :-), ale miejmy nadzieję, że nie...jutro będę kombinował dalej i dam znać co z tego wyszło

pozdrawiam JarGol
    Calineczka*
    Level 31  
    ...gratuluje;-). Co do tonera-smialo odsyp lyzeczka jesli bedziesz rozmontowywal modul bebna OPC, a z samej drukarki-odkurzaczem...tylko to nie jest zdrowe dla zwyklego odkurzacza.Jesli wirnik jest goracy, a odkurzacz najzyklejszy-powietrze z drobinami tonera przelatuje przez sam silnik osadzajac sie na elementach goracych....topi sie-zamienia w plastik...powoduje uszkodzenia szczotek...brak kontaktu etc.Wiem, bo pracowalem w serwisie ze zwyklym odkurzaczem nawet z jakimis lepszymi filtrami-dopiero wodny jako tako dziala...w sensie-na razie nie umarl.Powodzenia!
    JarGol
    Level 14  
    ja mam w domu wodny i zwykly (zelmer meteor) jak raz odessałem toner wodnym odkurzaczem to we wnętrzu zrobiło się straszne "błoto" - fakt, że było tego sporo bo opróżniałem zbiornik na toner resztkowy w hp lj III, ale mycie maszyny zajęło mi chyba pół godziny, od tej pory używam zwykłego i jak na razie działa ok...

pozdrawiam JarGol
    Calineczka*
    Level 31  
    ...ja uzywalem zwyklego ze 3 m-ce-intensywnej dosc pracy w serwisie.Po tym czasie-zdechl...usmazyl sie...po rozebraniu-caly wirnik w spieczonym tonerze...wiec ostroznie....
    cannonfodder
    Level 10  
    Sorki że odgrzebuję stary temat, ale kompletnie nie znam sie na drukarkach, a mam problem tego typu, że drukarka nie pobiera papieru z dolnego pojemnika. Z górnego, ręcznego podajnika drukuje super, tyle że kartki bierze po jednej. Prawdopodobnie ukruszył sie jakiś element z mojej OKI OL610EX :cry:

Oto on:
    oki 610ex - problem z prowadzeniem papieru

nie mam pojęcia skąd to odpadło, wiem że wylecialo ze środka.
    Rozkręciłem ją w poszukiwaniu felernego miejsca, ale nie udało mi sie go zlokalizować. Wygląda jakby niczego nie brakowało, i wszystko było sprawne. Poskładałem do kupy i drukuje jak drukowało, czyli tylko bierze z góry:|

Znalazłem w sieci manuala do tej drukarki ale nie mam pojęcia o co chodzi w tym schemacie: Link w PDF OKI600/610ex <<
    Jakby ktoś mógł mi w tym pomoc, to byłbym bardzo wdzięczny.