Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar transformatora WN w inwerterze monitora Lcd HP w1907v

25 Sty 2012 18:30 1916 3
  • Poziom 22  
    Witam kolegów i znawców tematu mam dość banalne pytanie i chciałbym potwierdzić swoje wnioski. W inwerterze posiadam transformator WN o symbolu 6131040001P00 LSE c13A zamieszczam zdjęcie podobnego transformatora
    Pomiar transformatora WN w inwerterze monitora Lcd HP w1907v

dokonałem pomiarów i wewnętrzne uzwojenia nie mają przerwy ale jak mierzyłem zewnętrzne uzwojenia to one mają przerwę. Pytanie czy tak ma być czy nie? To mój pierwszy inwerter brany pod lupę

Proszę podać markę i model monitora w tytule tematu (regulamin pkt 3.1.15). [ogryz]
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    matekogon napisał:
    dokonałem pomiarów i wewnętrzne uzwojenia nie mają przerwy ale jak mierzyłem zewnętrzne uzwojenia to one mają przerwę.

Co oznacza mają przerwę lub nie mają przerwy? Powinny mieć rezystancję. Czym robiłeś pomiar?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zewnętrzne uzwojenia, to uzwojenia WN i powinny mieć rezystancję rzędu od kilkuset omów, do kilku kiloomów. Jeżeli oba mają przerwę, to znaczy, że trafko jest uszkodzone. Uszkodzenie obu uzwojeń zdarza się rzadko, dlatego proszę upewnić się co do poprawności dokonania pomiaru.
  • Poziom 22  
    Witam i dzięki za szybką odpowiedz standardowo strzeliłem gafę zamiast dwa razy dokonać pomiaru to po pierwszym pomiarze wyciągłem wnioski. Oba uzwojenia pokazują po 550ohm więc stwierdzam że są dobre. Wydawało mi się że jest przerwa w uzwojeniach bo mierzyłem mając miernik ustawiony na pomiar diody. Nie zamykam tematu bo na pewno będę jeszcze pisał w razie moich wątpliwości