Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cichy głos w filmach. Muzyka i dźwięk są w porządku.

sigman 21 Gru 2004 18:14 16397 9
  • #1 21 Gru 2004 18:14
    sigman
    Poziom 16  

Mam taki problem. Prawie we wszystkich filmach (a na pewno najnowszych z niższą kompresją na dwie płyty CD), wszystkie dźwięki i muzyka są w porządku, tylko ludzki głos jest tak cichy, że prawie go nie słychać. Jest o wiele cichszy, niż inne dźwięki.
    Posiadam pakiet kodeków ffdshow.
    Jak temu zaradzić?

0 9
  • #2 21 Gru 2004 18:23
    Kolobos
    Spec od komputerów

Moze pogrzebac w Audio filter configuration w ffdshow :-)
    Ale co dokladnie tam zmienic to nie wiem bo nigdy sie temu nie przygladalem, ale z tego co widze jest tam troche opcji :-)

EDIT:
    Czy przypadkiem nie wystepuje to w filmach z AC3?

0
  • #3 21 Gru 2004 18:31
    sigman
    Poziom 16  

A grzebałem, grzebałem. Nic jednak nie wygrzebałem. Może za 3 lata w końcu mi się uda trafić.
    A może ktoś inny wie?

0
  • #4 21 Gru 2004 18:37
    Marti23
    Poziom 11  

moja rada to sprawdz dobrze kabel czy nie jest uszkodzony...moze byc gdzies pojedynczy drucik ulamany

podmien kabel moze

0
  • #5 21 Gru 2004 18:56
    sigman
    Poziom 16  

Jeśli chodzi ci o kabel od głośników, to zapewniam cię, że jest w porządku. Na pewno. Muzyka gra normalnie, tak jak przed problemem z filmami.
    To coś innego.
    Grzebałem jeszcze w tym ffdshow, ale nic.

Dodano po 3 [minuty]:

To dotyczy tylko filmów mniej skompresowanych, tak jak mówiłem wcześniej, bo filmy jednopłytowe zachowują się normalnie.

0
  • #6 21 Gru 2004 18:58
    pan_slonik
    Poziom 22  

jeśli filmy te sa kodowane w ac3 to masz taka zakładke w panelu sterowania i ustaw głośność. czy uzywasz jakiegos zestawu surraund? jeśli tak to może zle połączyłeś?

0
  • #7 21 Gru 2004 19:15
    sigman
    Poziom 16  

Po pierwsze to co to jest ac3? Po drugie, mam zestaw głośników 2.1 i wszystko z podłączeniem jest OK.
    Ale zauważyłem coś jeszcze. Nie wszystkie filmy dwupłytowe mają ten feler. Jedynie te, które cięły się (jakby drżały cały czas), kiedy nie miałem ffdshow, tylko DivX i XviD z różnymi dodatkami. Teraz jest oczywiście lepiej, niż było, bo da się oglądać, ale problemem jest ten cichy głos.
    Więc może jeszcze innym rozwiązaniem jest po prostu błąd w filmie? Może źle kodowany, czy coś?

0
  • Pomocny post
    #8 21 Gru 2004 19:57
    Kolobos
    Spec od komputerów

AC3 to system cyfrowego zapisu dzwieku wielokanalowego :-)
    Potrzebuje wiecej mocy procesora, stad cięcie sie filmu i typowy "cichy dzwiek" dlatego wszyscy pytaja czy dane filmy maja dzwiek w AC3 :-)
    http://ac3filter.sourceforge.net/ <- nie zaszkodzi zainstalowac :-)
    Wlacz, ktorys z tych filmow i zobacz jakich kodekow uzywa.

0
  • #10 21 Gru 2004 20:21
    sigman
    Poziom 16  

Problem rozwiązany! Zainstalowałem ac3 filter, zwiększyłem głośność i wszystko gra.
    I po kłopocie. Dzięki.

0
  Szukaj w 5mln produktów