Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wokal nagłośnienie kolumny

21 Gru 2004 18:47 867 3
  • Poziom 2  
    witam!

Założyłem z kumplami zespół tylko nieestety niemamy kasy na wyposażenie dla naszego wokalisty! więc może dałoby sie coś wykombinować samemu! prosze o pomoc ! jakies schematy kolumn i wzmacniacza to chyba wystarczy do stworzeenia w miare przyzwoitego zestawu??? z gory serdecznie dziekuje
  • Poziom 43  
    pierwsza rzecz w jaką go zaopatrzcie to porzadny preamp mikrofonowy, jesli oczywiście macie juz jakiś mikrofon nie miałem z tym wiekszego do czynienia, ale wiem ze magnetoelektryczne mikrofony wpięcie ich pod tradycyjny przystosowany pod walory gitarowe preamp dają słabe efekty. Można powiedziec że wokalu nie bedzie słychać, przy większych wzmocnieniach, wy bedziecie głośno a jego zacznie sprzegać z mikrofonem.

Jeśli juz chcecie amatorki to i tak polecam dobry mikrofon, kit ukłądu preampa mikrofonowego (nord/jabel) do tego końcówke ja myśle 7294 na 4 Ohm (napiecie zasilania pod 30 V) do zestawu równoległego głośników ARZ6608 - kosztuja 20-30 złoty - czyli paka 30 x 30 x 60 cm z dwoma głośnika mi 20 cm... i około 40W z tda 7294 i powinno starczyć.
  • Poziom 42  
    Witam! Dobrze by było żeby tej mocy ma mikrofon mieli dwa razy więcej, niż na pozostałe instrumenty, mikrofon, wiadomo się wzbudza, pomiary w pomieszczeniu wykazały, że mikrofon można puścić do 56%, a potem się wzbudza, to, jeżeli na gitarę ma 100W, to na mikrofon wskazane by było minimum 200W, żeby wyrównać ten poziom.
    Pozdrawiam