Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pandora - mobilna konsola do gier za miesiąc trafi do produkcji masowej

Dydelmax 25 Sty 2012 21:29 4940 15
 • Pandora - mobilna konsola do gier za miesiąc trafi do produkcji masowej Pandora - przenośna konsola do gier już w przyszłym miesiącu trafi do seryjnej produkcji. Czego możemy oczekiwać od tego urządzenia w czasach PS Vita i Nintendo 3DS? Przede wszystkim manipulatora krzyżakowego (przywołującego na myśl 8-bitowe konsole), czterech standardowych przycisków do gier oraz... klawiatury QWERTY rodem ze smartfonów.

  Mimo słabego jak na dzisiejsze czasy wyświetlacza o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 800x480, konsola może być idealna dla fanów długich rozgrywek. Według zapowiedzi producenta bateria ma wystarczyć na 10 godzin grania. Jeżeli gry na tą konsolę będą w miarę wciągające i będą wykorzystywać jej możliwości, to możemy się spodziewać małej sensacji na rynku przenośnych konsol mimo tego, że Pandora nie posiada kamery, ekranu 3D czy innych "bajerów"...

  Źródło: http://www.engadget.com/2012/01/25/pandora-handheld-approaches-full-production-next-month-never-ga/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Dydelmax
  Poziom 37  
  Offline 
  Stan na 21.1.2020 r.
  Zaakceptowane raporty: 1234
  Zaakceptowane poprawki postów: 3747
  Zaakceptowane poprawki tematów: 1152
  REGULAMIN FORUM: Link
  Specjalizuje się w: komputery
  Dydelmax napisał 3112 postów o ocenie 302, pomógł 437 razy. Mieszka w mieście Piła. Jest z nami od 2011 roku.
 • #2
  arti4-92
  Poziom 16  
  Obudzili sie, z takim beznadziejnym hardware kupią to tylko osoby które czekały na to od samego początku. Teraz można kupić tańszy i szybszy sprzęt, który będzie miał moduł gsm i nie będzie to firma krzak.
 • #3
  Zolwik_2004
  Poziom 19  
  Ciekawe w co na tym będzie można pograć...
 • #4
  pimpuk
  Poziom 22  
  Czytając oficjalną stronę projektu: www.openpandora.net , można się zachwycić.
  Bardzo ciekawa konstrukcja, oprogramowanie Opensource itp.
  Ale cena powala na kolana: 445EUR.
 • #5
  arti4-92
  Poziom 16  
  pimpuk napisał:
  Czytając oficjalną stronę projektu: www.openpandora.net , można się zachwycić.
  Bardzo ciekawa konstrukcja, oprogramowanie Opensource itp.
  Ale cena powala na kolana: 445EUR.


  Yplins g18, duzo lepszy hardware i tez opensource :)

  Edycja: No i cena 130$ :)
 • #6
  MasterMatan
  Poziom 21  
  Skąd ten news się pytam... Pandora była dostępna chyba już 2 lata temu jak nie lepiej. Działa pod kontrolą Linuksa i jest to tak zwane emumachine, nie posiada własnych gier a służy jedynie za platformę do emulacji konsolek, w tym przypadku spokojnie będzie można emulować do 4 generacji konsol włącznie, no może nawet i emulacja 5 generacji konsol na tym poleci (N64 płynnie emuluje się na 1GHz, PSX z racji, że był 32-bit konsolą starczy 700MHz). I co do D-PADa (krzyżaka), Nintendo 3DS ma go ujętego w swej budowie zaraz pod Circle Pad'em (gdzieżby Nintendo zrezygnowało z D-PADa). Tak więc news to suchar bo o pandorze słyszałem już bardzo dawno i widziałem co na tym można robić.
 • #7
  arti4-92
  Poziom 16  
  Jednakże na stronie Pandory można składać preordery, a nie kupować gotowy produkt. Poprzednia sprzedaż była raczej zorganizowana na zasadzie "raz na jakiś czas wyprodukujemy tyle ile trzeba", a news mówi o produkcji masowej.
 • #8
  feriar
  Poziom 12  
  wkońcu trafi do produkcji. Tyle co ona istnieje a jescze jej nie było... ciekawy kiedy do Polski "trafi" hahahah
 • #9
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #10
  robik2
  Poziom 15  
  Pandora podobnie jak GP2X oraz Dingo to sprzęt do emulacji i pisania własnego oprogramowania raczej dla zapaleńców. Dedykowanych gier powstanie pewnie kilka-kilkanaście. Nie o to jednak chodzi przy takich wynalazkach w azji po prostu przeznacza się kasę na elektronikę i się ją produkuje u nas natomiast likwiduje się rodzimą produkcję. Właściwie to my coś jeszcze produkujemy w ilości większej niż 10 sztuk na rok ?
 • #11
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #12
  REVISOR
  Poziom 25  
  Za późno za słabe i za... i tak dalej, zamiast wyprzedzić epokę to próbują wskrzeszać przeszłość, fajnie ale zbyt wąskie grono bedzie tym zainteresowane aby nabić im kasę na następne projekty. Może idee maja fajną i ciekawą ale jakoś źle się za nią zabierają. Fakt że jak spojrzałem na zdjęcie z pierwszego postu to od razu pomyślałem o netboku sprzed 20 lat, ma to swój styl ale żeby chociaż wnętrze tego wynalazku szło z czasem.
 • #13
  MasterMatan
  Poziom 21  
  Swoją drogą bardziej opłaca się kupić Raspberry Pi wersja B za $35, co prawda nie przenośne ale równie dobre jak nie z większą ilością możliwości wykorzystania.
 • #14
  sokoleokoo2
  Poziom 22  
  Za tą cenę to nie ma szans na globalizację, tylko fanboje. Cena musiała by zejść do poziomu poniżej 100 Dolców. Generalnie fajna zabawka i pewnie dobrze wykonana i idiotoodporna ale nie za taką forsę, mija się z celem. Pozdrawiam.
 • #15
  arti4-92
  Poziom 16  
  MasterMatan napisał:
  Swoją drogą bardziej opłaca się kupić Raspberry Pi wersja B za $35, co prawda nie przenośne ale równie dobre jak nie z większą ilością możliwości wykorzystania.


  Tak jak wyżej mówiłem, Yinlips G18 za 130$ lub JXD s7100, również za 130$
  Emu n64 na JXD s7100

  Link

  Emu n64 na Yinlips G18

  Link
 • #16
  robik2
  Poziom 15  
  To że to się nie sprzeda w 100 milionowym nakładzie wie nawet dziecko tak jak i wiedzą to producenci ale piszę jeszcze raz nie chodzi o to żeby każdy down to miał. Po prostu przeznaczona jest kasa na rozwój technologii w danym kraju więc zamiast dawać ją na zus robią konsolę dzięki temu w danym państwie tworzą się zespoły deweloperów programistów itd po prostu tworzy sie zaplecze do jakiegoś rozwoju i nauki. Nie twierdzę że akurat ten projekt jest jakiś wyjątkowy ale po prostu tak sie robi (wiem wiem u nas to niemożliwe). Po kilku latach okazuje się że taki kraj przegania technologicznie i zasobami ludzkimi środek europy np. taką Polskę gdzie ludzie nie zastanawiają się nad nowymi technologiami i dbaniem o swój przemysł a jedynie czy zakopać kogoś na wawelu lub postawić gdzieś krzyż a może zlikwidować jakąś gałąź przemysłu rodzimego. Może chaotycznie to tłumaczę ale będę szczęśliwy gdy choć jedna osoba załapie.